فناورانه
اخبار

۴۳ محصول فناورانه‌ هوانوردی ایران را در جایگاه ده کشور برتر دنیا در این صنعت قرار داد

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

طراحی و ساخت و تولید این ۴۳ محصولات فناورانه که در حوزه‌های مختلف مربوط به صنعت هوایی کشور و رونق بازار بومی است، منجر شد تا کشور عزیزمان، ایران بتواند در کنار دیگر کشورهای مهم دنیا در جایگاه ۱۰ کشور برتر جهان در این صنعت قرار بگیرد.

مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کشور اعلام کرد که هوانوردی ایران به عنوان یک بانک جامع، شامل انواع اطلاعات و داده‌های کاربردی در صنعت هوایی است که با حمایت و پشتیبانی این معاونت توانسته راه اندازی و تاسیس شود و دستاورد‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیانی را ثبت کرده است که در حیطه هوایی و مرتبط با هوانوردی فعالیت می‌کنند.

اگر بخواهیم در مورد نتایج تحقیقات و فعالیت‌های این شرکت‌ها صحبت کنیم، می‌توانیم به دستاورد‌های آن‌ها در تولید قطعات مختلف گرفته تا پهپاد‌های تجاری و هواپیما‌های کوچک تک نفره اشاره کنیم که همگی موفق شده‌اند تا به صنعت هوایی کشور معرفی شده و در بخش‌های مختلف و گوناگون این صنعت مورد استفاده قرار بگیرند. به طور مثال ساخت و بهره‌گیری از پهپاد پایش محیط زیست، پهپاد‌های شناسایی و همچنین روبات‌های صنعتی و دستگاه آزمایش اصطکاک باندهای فرودگاه که هر کدام از موارد ذکر شده، کاربرد ویژه‌ای در این صنعت راهبردی کشور دارند.

اکنون و در حال حاضر این شبکه و بانک جامع اطلاعاتی در کشور میزبان ۴۳ محصول فناورانه و ۶۰ شرکتی باشد که توانسته‌اند با موفقیت محصولات خود را تولید کرده و علاوه بر آن با ارائه خدمات مختلف و متنوع خود، موفق شده‌اند تا سهمی از بازار بومی این محصولات را در صنعت هوایی کشور به خود اختصاص دهند. این شرکت‌های دانش‌بنیان با طراحی، ساخت و تولید این محصولات فناورانه خود نقش بسیار مهمی را در مسیر دستیابی ایران به جایگاه ۱۰ کشور برتر دنیا در صنعت هوایی ایفا کرده‌اند.

استعفای رئیس هوش مصنوعی و مدیران اجرایی تسلا

لازم به ذکر است که این شبکه اطلاعاتی و جامع با تلاش و همت شبانه‌روزی گروه هوانوردی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کشورمان تهیه شده است و اهدافی را دنبال می‌کند که همه در جهت رشد و اعتلای ایران اسلامی و ارتقای صنعت هوانوردی کشور است. همچنین این ستاد در راستای دستیابی به توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور، حذف کردن انحصار و گسترش یافتن رقابت در بین شرکت‌ها و تولیدکنندگان و در راس همه این‌ها، اشتغال‌زایی در صنعت هوایی و هوانوردی ایران فعالیت کرده و اهداف خود را دنبال می‌کند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

کمک به بیماران سرطانی با سامانه‌های ارگان بر روی تراشه

مقاله قبلی

معامله با سفته دیجیتال، کسب‌وکاری امن برای شما به ارمغان می‌آورد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.