مرکز نوآوری صنعتی شهید فخری زاده
اخبارهوش مصنوعی در ایران

مرکز نوآوری صنعتی شهید فخری زاده افتتاح شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  مرکز نوآوری صنعتی شهید فخری زاده در منطقه صنعتی غرب تبریز تاسیس شد و در حال حاضر با فعالیت ۲۰ واحد فناور و نوآور فعالیت خود را آغاز کرده است. البته با توجه به استقبال فناوران این ظرفیت تا ۱۰ برابر هم قابل افزایش است.

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهندسی مکانیک، الکترونیک، هوافضا، رایانه، پزشکی، شیمی و پلیمر، طراحی صنعتی، لیزر فیزیک و اپتیک، مدیریت کسب‌و‌کار و کارآفرینی، مدیریت و توسعه بازار شامل بازاریابی و بازارسازی داخلی و صادرات، توسعه و گسترش تجارت الکترونیک، نانوفناوری، زیست‌فناوری، هوش مصنوعی و علوم شناختی، انفورماتیک و سیستم‌های مبتنی بر آی‌تی از محورهای اصلی و دارای اهمیت فعالیت مرکز نوآوری شهید فخری زاده هستند.

  تشویق برای کارآفرینی

  امانی، رئیس مرکز نوآوری صنعتی شهید فخری زاده، اعلام کرده که زیربنای این مرکز حدودا ۵ هزار متر مربع است و ۱۵۰۰ متر از این فضا، فضای کارگاهی و آزمایشگاهی برای تحصیل‌کردگان و فرهیختگان است که آن‌ها را برای کارآفرینی تشویق می‌کنند و در حوزه‌های مکانیک، برق، کامپیوتر، هوش مصنوعی، هوافضا فعالیت می‌کنند.

  در آیین آغاز به کار این مرکز، سردار مهدی رحیمی، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور این‌چنین گفت: «تمدن نوین اسلامی ارجحیت علمی و فناوری و جهاد علم است که تحقق آن بر مبنای فعالیت‌های جامعه بسیج سرعت می‌گیرد.»

  وی مدعی شد که هدف‌گذاری انجام شده برای ایجاد ۵۰۰ مرکز رشد در سراسر کشور است: «تابه‌حال ۱۶۰ مرکز فعال شدند که با جریان‌سازی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، کشور را به سمت بومی‌سازی صنایع و فناوری‌ها سوق می‌دهند.»

  سردار عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورا هم در این مراسم حضور داشت و گفت: «مشکل ما در حوزه صنعت و فناوری، دانش‌محور نبودن تولید و نیروی انسانی است و در راستای رفع نواقص، وجود چنین مراکزی ضروری است. این مراکز در حقیقت سنگر اول جنگ اقتصادی هستند.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  MuZero در مورد چگونگی یادگیری افراد چه چیزی به ما می‌آموزد؟

  مقاله قبلی

  تشخیص دقیق سرطان دهانه رحم به کمک الگوریتم مبتنی بر AI پردازش تصویر

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.