مرکز نوآوری و شتابدهی صنعتی شریف
اخبارهوش مصنوعی در ایران

ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی صنعتی شریف، از مهم‌ترین دستاوردهای جهاد دانشگاهی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  رئیس سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف به مناسبت چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی و در جهت بازخوانی فعالیت‌های این نهاد در رابطه با مهم‌ترین دستاوردهای شاخص این سازمان، به مهم‌ترین اقداماتی که انجام داده‌اند، ازجمه ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی صنعتی شریف اشاره کرد.

  به گزارش هوشیو به نقل از ایسنا، طبق ادعای دکتر علیرضا آخوندی، توسعه آزمایشگاه‌ها یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای این واحد صنعتی است.

  او در این‌باره می‌گوید: «در این راستا، آزمایشگاه خوردگی در این سازمان و البته با مشارکت بخش خصوصی، راه‌اندازی شده است. ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی صنعتی شریف با محوریت هوش مصنوعی مبتنی بر اینترنت اشیاء به منظور جذب تیم‌های نوآور از دیگر اقدامات موثر این سازمان است.»

  آخوندی در ادامه گفت: «با توجه به مسئولیت‌های جهاد دانشگاهی در راستای حل مشکلات صنعتی با استفاده از دانش و نوآوری دانشگاه و ایفای نقش پیونددهنده صنعت و دانشگاه، سازمان جهاد دانشگاهی بیشتر در حوزه مسائل صنعتی ورود کرده است. از مهم‌ترین اولویت‌های استراتژیک و راهبردی این سازمان ایفای نقش هاب فناوری و همچنین اجرای توسعه فناوری با همکاری و مشارکت و استفاده از سیستم نوآوری باز است.»

  او همچنین گفت: «در این راستا با توجه به ارتباط گسترده این سازمان با صنایع مختلف و شناسایی مسائل و مشکلات تکنولوژیک، یافتن راه‌حل و ارتباط تیم دانش‌بنیان با صنعت نورد نظرگاه فعالیت‌های پیش روی این سازمان است. همچنین توجه به حضور بیش از دویست پرسنل در حوزه تخصصی و فناوری آماده ارائه سرویس و خدمات فناوری به متخصصان این حوزه است. با ایجاد مراکز تحقیقاتی و نوآوری و شتابدهی علاقه‌مند و آماده تعامل هرچه بیشتر دانشجویان و نخبگان علمی هستیم.»

  به گفته دکتر آخوندی، از دیگر فعالیت‌های مهم این سازمان می‌توان به رفع مشکلات فناورانه صنعت خودرو و تجاری‌سازی محصولات فناورانه و تکمیل چرخه نوآوری اشاره کرد.

  وی در پایان گفت: «با رویکرد مثبت مراجعی مانند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم مبنی بر پشتیبانی و حمایت از فناوری‌های تولیدی و مهندسی، تعامل علمی مناسب با این سازمان برقرار است.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  دو بازوی ربات مجازی که با آموزش یکدیگر هوشمندتر می‌شوند

  مقاله قبلی

  دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌کند: وبینار عصر هوش مصنوعی و جایگاه ما در آن

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.