وبینار آشنایی با مسائل کاربردی در بینایی کامپیوتر
رویدادهاهوش مصنوعی در ایران

نشریه هوش ایدئال برگزار می‌کند: وبینار آشنایی با مسائل کاربردی در بینایی کامپیوتر

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  پیش از اشاره به وبینار آشنایی با مسائل کاربردی در بینایی کامپیوتر، کمی درباره این مفهوم توضیح خواهیم داد. بینایی کامپیوتر (Computer Vision)، بخشی از مطالعات مرتبط با مبحث هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است که با به منظور فراهم کردن چارچوب‌های مورد نیاز برای پیاده‌سازی قابلیت بینایی در کامپیوترها و سیستم‌های کامپیوتری، ایجاد شده است.

  دانشمندانی که در حوزه بینایی کامپیوتر فعالیت می‌کنند، سعی در تولید تکنیک‌ها و روش‌هایی دارند که با آن‌ها مفهوم دیدن را برای یک کامپیوتر یا سیستم کامپیوتری تعریف کنند. با این توانایی دیدن است که کامپیوترها توانایی شناسایی و درک محتوای موجود در تصاویر و ویدئوها را به دست می‌آورند.

  نشریه علمی تخصصی هوش ایدئال دانشگاه خوارزمی قرار است وبینار ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آشنایی با‌‌‌‌‌‌‌‌ مسائل کاربردی در بینایی کامپیوتر را برگزار کند.

  وبینار آشنایی با مسائل کاربردی در بینایی کامپیوتر

  به گزارش هوشیو و به نقل از باشگاه دانشجویان ایسنا، در وبینار آشنایی با مسائل کاربردی در بینایی کامپیوتر قرار است به سرفصل‌های معرفی مفاهیم پایه در بینایی کامپیوتر، بررسی شبکه‌های کاربردی و مقالات مطرح  در طبقه‌بندی تصاویر (Image Classification)، بررسی روش‌های تشخیص اشیا در تصویر (Object detection) و معرفی مفهوم Neural style transfer پرداخته می‌شود و این مفاهیم قرار است در این وبینار آموزش داده شوند.

  زمان برگزاری وبینار آشنایی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌با مسائل کاربردی ‌‌‌‌‌‌‌در بینایی کامپیوتر روز پنجشنبه، ۲۵ شهریورماه و از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ خواهد بود. به دلیل شیوع ویروس کرنا این وبینار به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

  همچنین مهندس محمدحسین گیوکاشی، دانشجوی کارشناسی ارشد هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی اصفهان، تدریس این وبینار را به عهده دارد.

  وبینار‌‌‌‌‌ آشنایی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با مسائل کاربردی در بینایی کامپیوتر کاملا رایگان بوده و امکان دریافت گواهی شرکت در وبینار برای شرکت‌کنندگان فراهم است.

  علاقه‌مندان به شرکت در وبینار آشنایی‌‌‌‌‌‌ با مسائل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کاربردی در بینایی کامپیوتر می‌توانند برای ثبت‌نام به لینک زیر مراجعه کنند.

  ثبت‌نام

  آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  آیا ترکیب هوش مصنوعی و روانشناسی پاسخگوی نیاز بیماران خواهد بود؟

  مقاله قبلی

  معرفی معماری RegNet؛ ساده، سریع و قدرتمند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در رویدادها

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.