نهمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک
اخبارهوش مصنوعی در ایران

نهمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک برگزار می‌شود

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  نهمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک (ICROM2021) از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۰ با حضور استادان خارجی و داخلی از سوی «پژوهشکده فناوری‌های نو» دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت مجازی برگزار می‌شود.

  در واقع، انجمن رباتیک ایران و آکادمی علوم ایران با همکاری مشترکشان توانسته‌اند این امکان را ایجاد کنند که نهمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک از سوی «پژوهشکده فناوری‌های نو» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به شکل مجازی برگزار شود.

  در این کنفرانس استادان برجسته بین‌‌المللی از کشورهای سوئیس، ژاپن، کانادا و فنلاند به عنوان سخنران‌های اصلی در حوزه رباتیک و مکاترونیک حضور دارند.

  دکتر محمد زارعی‌نژاد، عضو هیئت علمی پژوهشکده فناوری‌های نو و دبیر نهمین‌‌‌‌‌ کنفرانس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک در این خصوص خاطرنشان کرد: «۱۷۵ مقاله به این کنفرانس ارسال شد که از این تعداد ۹۳ مقاله پذیرفته شده است. در واقع، حدود ۱۵ درصد این مقالات از سوی محققان خارجی به کنفرانس ارسال شده است.»

  کارگاه‌های کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک

  وی در ادامه افزود: «در این کنفرانس چهار کارگاه تخصصی با حضور محققان برجسته بین‌المللی راجع به رویکردهای نوین رباتیک برگزار می‌شود.»

  دبیر نهمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک در این خصوص یادآوری کرد که در حاشیه این کنفرانس کارگاه‌های آموزشی، نمایشگاه صنایع رباتیک و مکاترونیک و نمایشگاه مسابقه خلاقیت برگزار خواهد شد.

  موضوع این نمایشگاه عبارت‌اند از:

  – طرح‌های کاربردی سیستم‌های رباتیک و مکاترونیک مستخرج از پایان‌نامه و کارگروهی

  – نمونه آزمایشگاهی، نیمه‌صنعتی نوآورانه و…

  – مستندات طراحی و شبیه‌سازی

  – ایده‌ها و طرح‌های بدیع و ابتکاری ساختارشکن

  دکتر زارعی‌نژاد در خصوص مقالات پذیرفته‌شده در کنفرانس عنوان کرد: «این گونه مقالات در کتابخانه دیجیتال IEEEXplore قرار خواهند گرفت. همچنین مقالات پذیرفته‌شده در پایگاه‌هایWos ،Scopus  و پایگاه‌های اطلاعاتی مرتبط با نشریات IEEE نمایه خواهند شد.»

  وی به نقل از دانشگاه امیرکبیر تأکید کرد که حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی و سایر دانش‌پژوهان علاقه‌مند با هدف توسعه و ترویج پژوهش‌های حوزه رباتیک و مکاترونیک بدون نیاز به ثبت‌نام، در نشست‌ها و کارگاه‌های کنفرانس آزاد خواهد بود.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

   «نگاهی به مطالعات میان‌رشته‌ای هوش مصنوعی» در قالب نشستی برگزار می‌شود

  مقاله قبلی

  هوش مصنوعی با بحث «توحید در خالقیت» مغایرتی ندارد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.