مطالعات میان رشته ای
اخبارهوش مصنوعی در ایران

 «نگاهی به مطالعات میان‌رشته‌ای هوش مصنوعی» در قالب نشستی برگزار می‌شود

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  نشست «نگاهی به مطالعات میان‌رشته‌ای و کاربرد هوش مصنوعی در علوم گوناگون» با ارائه محمدحسین امیرحسینی، عضو هیئت علمی دانشگاه شرق لندن برگزار می‌شود. دکتر محمدحسین امیرحسینی که دوره علوم دکترای کامپیوتر خود را در دانشگاه متروپولیتن لندن انگلستان گذرانده و کارشناسی ارشد IT  را از دانشگاه  کاونتری انگلستان اخذ کرده است.

  وی استاد دانشگاه جامع علمی- کاربردی تهران در دروس مرتبط با IT، مهندسی نرم‌افزار و مدیریت مدرس، کارشناس فنی آموزش الکترونیکی و مشاور آموزشی دانشگاه رایانه‌ای تهران و نیز مدرس دوره‌های تربیت مدرس مدیر وب‌سایت آموزش و کارشناس فنی مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران (ایران کد) است.

  مطالعات میان‌رشته‌ای اشاره به حوزه‌های نوین در دانش دارد که بیش از یک زمینه محض دانشی را مورد مطالعه قرار می‌دهد. روش برخورد میان‌رشته‌ای فرصت عبور از مرزهای سنتی رشته‌های گوناگون دانش را با هدف رسیدن به نتیجه مطلوب در یک رشته فراهم می‌سازد.

  مطالعات میان‌رشته‌ای

  فعالیت علمی میان‌رشته‌ای

  در یک فعالیت علمی میان‌رشته‌ای، متخصصان دو یا چند رشته و دارای تخصص علمی در ارتباط با شناخت، حل یا تحلیل یک پدیده، موضوع یا مسئله معمولاً پیچیده و واقعی با یکدیگر تعامل و همکاری علمی می‌کنند؛ بنابراین، فعالیت‌ علمی میان‌رشته‌ای زمانی معنا پیدا می‌کند که شناخت و فهم علمی و دقیق پدیده یا مسئله‌ای پیچیده یا ناشناخته که از ظرفیت و دانش یک رشته یا تخصص خارج است، هدف باشد.

  در این نشست سعی شده است کاربرد هوش مصنوعی در علوم گوناگون مدنظر قرار گیرد و به مطالعات میان‌رشته‌ای دراین‌خصوص توجه شود. گفتنی است نشست حاضر توسط هسته هوش مصنوعی مرکز رشد و نوآوری پژوهشگاه و مرکز پژوهش های مجلس با همکاری مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری به‌صورت مجازی برگزار می‌شود. لازم به توضیح است که مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نهادی وابسته به مجلس شورای اسلامی ایران است که پژوهش‌های علمی لازم را به‌منظور استفاده در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیمات حقوقی و فناورانه انجام می‌دهد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  دستاورد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران : دسترسی محققان ایرانی به منابع و بازیابی هوشمند آن‌ها

  مقاله قبلی

  نهمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک برگزار می‌شود

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.