اخلاق هوش مصنوعی
اخبار

همکاری ایران و یونسکو برا ی تدوین سند اخلاق هوش مصنوعی

  0
  زمان مطالعه: < 1 دقیقه

  به گزارش ایسنا از سند اخلاق هوش مصنوعی می‌توان یه عنوان اولین سند در سطح جهانی نام برد که قرار است پس از تصویب در کنفرانس فناوری اطلاعات یونسکو در آبان ماه سال ۱۴۰۰ به پایه عمکرد نهادهای بین‌المللی و کشورها تبدیل شود.

  هدف این سند  بررسی اخلاقیات حاکم بر هوش مصنوعی است که در سال‌های اخیر بحث‌های زیادی روی آن شده است و بسیاری از کشورها و نهادها نسبت به تدوین اخلاق حرفه‌ای در حوزه هوش مصنوعی توافق دارند.

  این سند یک بخش مقدماتی و ۸ بخش رویه‌ای دارد که شامل توصیه‌های مرتبط با اخلاق هوش مصنوعی  در ۱۴۱ بند است. این سند قرار است  توسط گروه مطالعات اخلاقی فضای مجازی یررسی شود تا نقطه نظرات انتقادی و پیشنهادی خود را نسبت به آن اعلام کنند.

  در نشست بررسی این سند مهدی خلیلی دانش‌آموخته دکتری فلسفه علم و فناوری دانشگاه شریف، ابوطالب صفدری دانش‌آموخته دکتری فلسفه علم و فناوری دانشگاه شریف و عضو اندیشکده مهاجر، سعیده بابایی دانش‌آموخته دکتری فلسفه علم و فناوری پژوهشگاه علوم انسانی و پژوهشگر فلسفه و اخلاق فناوری، بهزاد خداقلی‌زاده دانش‌آموخته ارشد فلسفه علم شریف و عضو اندیشکده مهاجر و محمدمهدی نصر هرندی، مسئول گروه مطالعات اخلاقی پژوهشگاه فضای مجازی حضور داشتند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  هوش مصنوعی Google Duplex می‌‌تواند برای شما وقت سلمانی رزرو کند!

  مقاله قبلی

  لالایی هوش مصنوعی گریمز و اندل ساخته شد!

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.