جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 کسب درآمد ۳۰۰ میلیارد دلاری انویدیا از هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۷

کسب درآمد ۳۰۰ میلیارد دلاری انویدیا از هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۷

۰:۰۰
/
Avasho

به گفته تحلیلگران، انویدیا تا سال ۲۰۲۷ می‌تواند ۳۰۰ میلیارد دلار درآمد از طریق هوش مصنوعی به دست آورد که این میزان ۱۰ برابر بیشتر از درآمد مورد انتظار این شرکت در سال جاری است. این سهام در سال جاری تاکنون دو برابر شده و هر سهم در حدود ۴۴۶ دلار معامله می‌شود.

به گزارش هوشیو، شرکت تراشه‌ساز انویدیا با دوبرابر شدن قیمت سهامش به دلیل هیجان زیادی که نسبت به هوش مصنوعی وجود دارد (حوزه‌ای است که انویدیا در آن تخصص دارد)، تاکنون سال موفقی را پشت سر گذاشته است. البته احتمال افزایش بیشتر قیمت سهام این شرکت  نیز وجود دارد.

یک تحلیلگر مالی به نام ویجی راکش تخمین خود را از ارزش سهام انویدیا  20 درصد افزایش داده است. برآورد جدید او ۵۳۰ دلار به ازای هر سهم است که به اعتقاد او هنوز تخمینی متوسط از ارزش سهام این شرکت است. پیش از این او پیش‌بینی کرده بود قیمت سهام انویدیا به ۴۰۰ دلار افزایش یابد.

در روز دوشنبه، قیمت سهام انویدیا پس از ۰.۷ درصد افزایش ارزش، در ۴۴۶.۱۲ دلار به ازای هر سهم بسته شد. در سال جاری تاکنون، قیمت این سهام ۲۰۵ درصد رشد داشته است.

کسب درآمد از هوش مصنوعی

راکش همچنین انتظار دارد که انویدیا حداقل تا سال ۲۰۲۷ به‌عنوان یک شرکت پیشرو در بازار تراشه‌های هوش مصنوعی موقعیت خود را حفظ کند. این تحلیلگر معتقد است که انویدیا می‌تواند تا سال ۲۰۲۷ حدود ۳۰۰ میلیارد دلار درآمد اختصاصی هوش مصنوعی به دست آورد که به این شرکت ۷۵ درصد از سهم بازار سرورهای هوش مصنوعی را می‌دهد. پیش بینی راکش از درآمد ۳۰۰ میلیارد دلاری این شرکت، ۱۰ برابر بیشتر از پیش بینی او برای امسال انویدیا بوده که رقمی مابین ۲۵ تا ۳۰ میلیارد دلار ارزیابی کرده بود.

راکش درخصوص Nvidia تراشه‌ساز مستقر در سانتا کلارا نوشت: «با افزایش تقاضا برای هوش مصنوعی مولد، ما شاهد فرصت‌های قابل‌توجهی برای تامین‌کنندگان سخت‌افزار به‌ویژه نیروگاه هوش مصنوعی Nvidiaهستیم که نیازهای محاسباتی بالا را برای مدل‌های زبانی بزرگ، تأمین می‌کنند.»

ویجی راکش پس از اینکه این شرکت در سه ماهه اول سال به دلیل موفقیت در زمینه هوش مصنوعی مولد فروش بالایی داشت، سرمایه‌گذاری در انویدیا را توصیه کرد.

در نتیجه،  ثروت جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا نیز در سال جاری، بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، تقریباً دو برابر شده است. او در حال حاضر سی‌و‌دومین فرد ثروتمند جهان با دارایی خالص ۴۰ میلیارد دلار است که تا این سال ۱۸۹ درصد افزایش داشته است.

طبق گزارش سالانه این شرکت در سال ۲۰۲۳، هوانگ مالک ۸۶.۹ میلیون سهم از سهام Nvidia است و مالک حدود ۳.۵ درصد از سهام این شرکت مستقر در سانتا کلارا، کالیفرنیا است.

بنر اخبار هوش مصنوعی

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.