Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 کسب درآمد 300 میلیارد دلاری انویدیا از هوش مصنوعی تا سال 2027

کسب درآمد 300 میلیارد دلاری انویدیا از هوش مصنوعی تا سال 2027

به گفته تحلیلگران، انویدیا تا سال 2027 می‌تواند 300 میلیارد دلار درآمد از طریق هوش مصنوعی به دست آورد که این میزان 10 برابر بیشتر از درآمد مورد انتظار این شرکت در سال جاری است. این سهام در سال جاری تاکنون دو برابر شده و هر سهم در حدود 446 دلار معامله می‌شود.

به گزارش هوشیو، شرکت تراشه‌ساز انویدیا با دوبرابر شدن قیمت سهامش به دلیل هیجان زیادی که نسبت به هوش مصنوعی وجود دارد (حوزه‌ای است که انویدیا در آن تخصص دارد)، تاکنون سال موفقی را پشت سر گذاشته است. البته احتمال افزایش بیشتر قیمت سهام این شرکت  نیز وجود دارد.

یک تحلیلگر مالی به نام ویجی راکش تخمین خود را از ارزش سهام انویدیا  20 درصد افزایش داده است. برآورد جدید او 530 دلار به ازای هر سهم است که به اعتقاد او هنوز تخمینی متوسط از ارزش سهام این شرکت است. پیش از این او پیش‌بینی کرده بود قیمت سهام انویدیا به 400 دلار افزایش یابد.

در روز دوشنبه، قیمت سهام انویدیا پس از 0.7 درصد افزایش ارزش، در 446.12 دلار به ازای هر سهم بسته شد. در سال جاری تاکنون، قیمت این سهام 205 درصد رشد داشته است.

کسب درآمد از هوش مصنوعی

راکش همچنین انتظار دارد که انویدیا حداقل تا سال 2027 به‌عنوان یک شرکت پیشرو در بازار تراشه‌های هوش مصنوعی موقعیت خود را حفظ کند. این تحلیلگر معتقد است که انویدیا می‌تواند تا سال 2027 حدود 300 میلیارد دلار درآمد اختصاصی هوش مصنوعی به دست آورد که به این شرکت 75 درصد از سهم بازار سرورهای هوش مصنوعی را می‌دهد. پیش بینی راکش از درآمد 300 میلیارد دلاری این شرکت، 10 برابر بیشتر از پیش بینی او برای امسال انویدیا بوده که رقمی مابین 25 تا 30 میلیارد دلار ارزیابی کرده بود.

راکش درخصوص Nvidia تراشه‌ساز مستقر در سانتا کلارا نوشت: «با افزایش تقاضا برای هوش مصنوعی مولد، ما شاهد فرصت‌های قابل‌توجهی برای تامین‌کنندگان سخت‌افزار به‌ویژه نیروگاه هوش مصنوعی Nvidiaهستیم که نیازهای محاسباتی بالا را برای مدل‌های زبانی بزرگ، تأمین می‌کنند.»

ویجی راکش پس از اینکه این شرکت در سه ماهه اول سال به دلیل موفقیت در زمینه هوش مصنوعی مولد فروش بالایی داشت، سرمایه‌گذاری در انویدیا را توصیه کرد.

در نتیجه،  ثروت جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا نیز در سال جاری، بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، تقریباً دو برابر شده است. او در حال حاضر سی‌و‌دومین فرد ثروتمند جهان با دارایی خالص 40 میلیارد دلار است که تا این سال 189 درصد افزایش داشته است.

طبق گزارش سالانه این شرکت در سال 2023، هوانگ مالک 86.9 میلیون سهم از سهام Nvidia است و مالک حدود 3.5 درصد از سهام این شرکت مستقر در سانتا کلارا، کالیفرنیا است.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.