Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از اقدامات صورت گرفته برای توسعه و تعمیق هوش مصنوعی

گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از اقدامات صورت گرفته برای توسعه و تعمیق هوش مصنوعی

به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از فارس نیوز، پرویز کرمی، سخنگوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، درباره عملکرد این دستگاه در صد روز نخست دولت سیزدهم گزارش می‌دهد.

سخنگوی این نهاد درباره اقدامات صورت گرفته از سوی این سازمان، آن را در راستای توسعه زیست‌بوم فناوری کشور، ارتقای نظام ملی نوآوری و نیز رشد سهم شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد و توسعه ناخالص ملی دانست. ایشان افزودند مأموریت این نهاد، فراسازمانی بوده و در صدد ایجاد شرایط و زمینه‌های مساعد برای تحقق اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان است.

ایشان در ادامه نکات خود افزودند که در یک‌صد روز گذشته کوشش شده است تا فناوری‌های نوظهور در ابعاد مختلف جامعه توسعه یابد. به طور مثال در نهادهای آموزشی، زمین‌های صنعتی و ابزارها یا سامانه‌های خدماتی. این مقام مسئول در ادامه اشاره کرد که برای پیاده‌سازی برنامه‌های تدوین شده این نهاد، یک ستاد توسعه فناوری و نیز یک کارگروه تخصصی تشکیل شده است. تاکنون نیز 196 طرح فناورانه مورد بررسی و تصویب قرار گرفته که 15 مورد آن با توجه به اولویتی که برای شرایط کشور داشت، عملیاتی شدند.

معاونت علمی

همچنین، 23 رویداد تخصصی، در قالب کنفرانس، وبینار و نشست تخصصی برگزار شده که به نوبه خود توانسته است گفتمان هوش مصنوعی را در کشور تقویت و جامعه را با فناوری‌های نوظهور آشنا سازد. این ستاد در راستای تحقق اهدافش، 17 طرح جدید را با شرکت‌های دانش‌بنیان منعقد کرده است که ارزش آن به میزان 4256 میلیارد تومان خواهد بود. علاوه بر این، 163 طرح جدید نیز در دست اجرا و اقدام بوده که ارزش کل اعتبار آن به 1491 میلیارد تومان می‌رسد.

کرمی، سخنگوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در ادامه بررسی اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه هوش مصنوعی در کشور، به تأسیس شش خانه خلاق و نوآوری به نام‌های گرگان، همارا، راه ابریشم، دانا دل، جامپا و همشهری اشاره داشت و افزود که در مجموع این اقدامات گام‌های مهمی برای تولید پیکره‌های مورد نیاز کشور برای تقویت زیرساخت‌ها و توسعه هوش مصنوعی برداشته شده است. ایشان اشاره داشتند که معاونت علمی و فناوری، با اعطای تسهیلات بلاعوض و وام به شرکت‌های دانش‌بنیان، از طرح‌های متعددی حمایت کرده است تا پیکره‌های هوش مصنوعی از جمله پردازشگرهای متنی، پردازشگرهای تصویری، پردازشگرهای گفتاری، داده‌کاوی و حوزه‌های پزشکی در کشور توسعه و تعمیق یابند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.