40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 رشد هوش مصنوعی با داده‌های کلان

رشد هوش مصنوعی با داده‌های کلان

دکتر مریم حق‌شناس (مسئول تدوین سند هوش مصنوعی در حوزه معاونت فناوری مرکز علمی فضای مجازی) در مصاحبه با برنامه رادیویی «روزنه» از شبکه گفت‌و‌گو به پرسش‌هایی درباره وضعیت هوش مصنوعی در ایران و فعالیت‌های به انجام رسیده در این زمینه پاسخ گفت.

در برنامه «روزنه» که با موضوع بررسی پیش‌نیازهای توسعه هوش مصنوعی در ایران، روی آنتن رفته بود ارتباطی تلفنی با مسئول تدوین سند هوش مصنوعی برقرار شد و با توجه به نقش اساسی حوزه معاونت فناوری مرکز علمی فضای مجازی در گسترش هوش مصنوعی مباحثی در این زمینه مطرح شد.

مریم حق‌شناس در این مصاحبه با اشاره به اهمیت هوش مصنوعی در ایجاد تحولات نوین حوزه فناوری و توجه مسئولان به نیاز کشور به ورود به این حوزه گفت: هوش مصنوعی از جمله مهم‌ترین عوامل انقلاب صنعتی چهارم دنیا است و ما باید به طور جدی به این حوزه ورود پیدا کنیم.

او به تأثیرپذیری بیشتر حوزه‌های کشور از هوش مصنوعی اشاره نمود و افزود: «داده‌های کشور» و «زیرساخت‌ها» و «کارهای پردازشی» و «نیروهای انسانی» همگی به نوعی از جنبه‌های مختلفِ هوش مصنوعی متأثر می‌شوند.

حق‌شناس ادامه داد: «اینترنت اشیا» و «کلان داده‌ها» و «هوش مصنوعی» به طور معمول در کنار یکدیگر فعالیت‌ها و اقدامات مختلف را شکل می‌دهند.

مسئول تدوین سند هوش مصنوعی در حوزه معاونت فناوری مرکز علمی فضای مجازی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: در حال حاضر بخش عمده‌ای از داده‌های کشور در اختیار سازمان‌های مختلف قرار دارد و ما نیاز داریم که برای توسعه‌ هوش مصنوعی در کشور به برخی از داده‌ها دسترسی داشته باشیم.

مریم حق‌شناس همچنین از اهداف و فعالیت‌های مرکزی که خود مسئولیت آن را برعهده دارد یاد کرد و چنین توضیح داد: مرکز ملی فضای مجازی سعی می‌کند همواره با بهره‌گیری از فرصت‌های موجود و مقابله با تهدیدهای احتمالی اقداماتی فعالانه و مبتکرانه داشته باشد.

وی افزود: مرکز ملی فضای مجازی باید در راستای مواجهه با تحولات جدید مطالعات راهبردی و آینده‌پژوهی متعددی را انجام دهد.

مسئول تدوین سند هوش مصنوعی خبر از به انجام رسیدن مراحل مقدماتی تنظیم سند نامبرده داد و گفت: نگارش پیش‌نویس سند هوش مصنوعی با حضور استادان و نخبگان دانشگاه‌های برتر کشور از سه ماه پیش آغاز شده است.

حق‌شناس اضافه کرد: مرکز ملی فضای مجازی تلاش می‌کند با دعوت از سازمان‌ها و افراد گوناگون و برگزاری جلسه‌های تخصصی به غنی شدن هرچه بیشتر سند هوش مصنوعی یاری برساند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.