پیکسا
هوش مصنوعی در ایران

پیکسا ؛ ارائه‌دهنده محصولی برای استخراج متن از تصویر

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

استارتاپ پیکسا از ابتدای سال ۱۳۹۶ در تهران توسعه محصولات خود را آغاز کرده که برخی از این محصولات با حمایت و سرمایه‌گذاری شرکت فن‌آسا هم‌اکنون وارد بازار شده است. کار پیکسا تشخیص و استخراج اطلاعات از تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی و دانش بینایی ماشین است.

تمرکز این استارتاپ تاکنون بر توسعه ابزارهای تشخیص متن فارسی و عربی و همچنین تشخیص چهره و اشیاء در تصاویر بوده است. همچنین آن‌ها قرار است در حوزه ادراک تصویری رایانه‌ها از محیط اطراف و فعالیت در زمینه سلامت و بهداشت نیز محصولاتی کاربردی تولید کنند. درحال حاضر محصولات پیکسا شامل OCROFAN، سامانه نظارتی تشخیص و ثبت چهره و سامانه درک محتوای تصاویر است.

OCROFAN

کار این سیستم تشخیص کاراکتر اپتیکال OCR است. اوکروفن یک سرویس استخراج متن از فایل‌های تصویری است. متون اسکن‌شده قابلیت جستجو و ویرایش ندارند. با استفاده از این سامانه که اولین محصول استارتاپ پیکسا است می‌توانید متن موجود در تصاویر مورد نظر خود را استخراج کنید و از مدارک اسکن‌شده خود یک قابل متنی با قابلیت جستجو و تحلیل بسازید.


شرکت پیکسا در یک نگاه

پیکسا


ما فهرستی از شرکت‌های فعال در حوزه بینایی ماشین را گردآوری کرده‌ایم تا در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبان این حوزه قرار دهیم. در صورتی که شما نیز اطلاعات تکمیلی در خصوص این شرکت‌ها یا کسب‌وکارهای دیگری که از قلم افتاده‌اند دارید می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما ارسال نمایید و ما را در تکمیل این فهرست یاری نمایید.
هوشیو به عنوان پایگاه جامع هوش مصنوعی در ایران، ارائه‌دهنده به‌روزترین اخبار و مقالات این حوزه است.
این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

راهنمای تصویری و توضیح گام به گام ترنسفرمرها

مقاله قبلی

بیل گیتس از تفاوت‌های ایلان ماسک و استیو جابز می‌گوید

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.