خوانش گروهی
اخباررویدادها

خوانش گروهی و کدنویسی هوش مصنوعی در یک دوره

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  با توجه به رشد فناوری در حوزه هوش مصنوعی لزوم برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های خوانش متون مربوط به این حوزه بیش از پیش احساس می‌شود. به همین دلیل کارگروه هوش مصنوعی انجمن علمی دانشگاه آزاد کرج با همکاری انجمن کامپیوتر دانشگاه خوارزمی و انجمن علوم شناختی دانشگاه الزهرا (س)، اقدام به برگزاری نخستین دوره خوانش گروهی و کدنویسی هوش مصنوعی کتاب یادگیری ماشین کرده است.

  کتاب یادگیری ماشین که عنوان کامل و اصلی آن Hands on Machine Learning است، اثری به قلم اورلین جرون (Géron Aurélien) است. این کتاب یادگیری ماشین را به کمک فریم‌ورک‌های توانمند پایتون در هوش مصنوعی، به خوانندگان مبتدی آموزش می‌دهد.

  در کتاب یادگیری ماشین که در این دوره به خوانش گروهی آن پرداخته می‌شود فرض بر این قرار گرفته است که مخاطب هیچ چیز از یادگیری ماشین نمی‌داند. به همین دلیل مفاهیم و ابزارهای یادگیری ماشین به طور کامل شرح داده شده است.  با خوانش گروهی این کتاب تکنیک‌های یادگیری ماشین، از ساده‌ترین آن‌ها یعنی رگرسیون خطی (Linear Regression) تا تکنیک‌های پیچیده‌تر یادگیری عمیق را می‌توان با صرف زمانی نه‌چندان زیاد به‌راحتی آموخت.

  در این کتاب حوزه هوش مصنوعی، به جای نوشتن همه‌ الگوریتم‌های یادگیری ماشین از صفر، از فریم‌ورک‌های موجود در پایتون استفاده شده است. فریم‌ورک‌ها و کتابخانه‌هایی که در این کتاب استفاده شده، Scikit-Learn، TensorFlow و Keras هستند. نویسنده در این کتاب فرض می‌کند که مخاطب تا حدودی تجربه‌ برنامه نویسی پایتون و کار با کتابخانه‌های نامپای، Pandas و Matplotlib را دارد. به همین دلیل علاقه‌مندان استفاده کامل از این کتاب، برای یادگیری پایتون و کتابخانه‌ی نامپای بهتر است مقدمات دوره‌های آموزش پایتون و آموزش کتابخانه نامپای را مطالعه کنند.

  خوانش گروهی

  گذشته از مباحث مذکور مخاطبانی که به ریاضیات یادگیری ماشین اهمیت می‌دهند و قصد دارند یادگیری ماشین را به صورت عمیق‌تر مطالعه کنند، داشتن درکی از دروس دانشگاهی ریاضیات، جبر خطی و آمار و احتمالات به آنان کمک خواهد کرد.

  کسانی که به یادگیری ماشین علاقه دارند و قصد دارند آن را بیاموزند، یا این که با آن آشنا هستند و می‌خواهند مفاهیم آن را به شکل عمیق‌تری یاد بگیرند، با خوانش این کتاب به هدف خود خواهند رسید.

  از جمله مباحث و موضوعاتی که در دوره خوانش کتاب نامبرده مطرح خواهد شد «ارائه خلاصه»، «گفت‌وگو و بحث»، «رفع اشکال» و «کدنویسی» است.

  این دوره از هفته دوم  بهمن ماه برگزار خواهد شد و دوستداران می‌توانند  از طریق لینک https://b2n.ir/AI-Register برای شرکت در آن ثبت نام کنند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۵]

  ناشنوایان از این پس قادر خواهند بود به‌طور هوشمند و باکیفیت ارتباط برقرار کنند

  مقاله قبلی

  عدم رغبت مدیران ارشد به اجرایی کردن فناوری هوش مصنوعی در کشور تأسف‌بار است

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.