رایورز
هوش مصنوعی در ایران

رایورز ؛ فعال در حوزه امنیت و راهکارهای سازمانی

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت هوش مصنوعی رایورز از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را در حوزه امنیت و راهکارهای سازمانی آغاز کرده‌است. نرم‌افزار آرشیو اسناد سگال سان، سیستم تشخیص اثر انگشت، سیستم تشخیص چهره، سیستم تشخیص عنبیه، نرم‌افزار واژه شناس OCR فارسی و سیستم فرم خوان فارسی از جمله محصولات نرم‌افزاری رایورز و اسکنر اثر انگشت، سیستم کنترل دسترسی، رله ریموت، ماژول با پورت سریال و ماژول با رابط شبکه از جمله محصولات سخت‌افزاری‌این شرکت هستند.

سیستم تشخیص چهره با استفاده از طیف وسیعی از اطلاعاتی که حواس پنجگانه (بینایی، شنوایی، بویایی، چشایی و لامسه ) در اختیارش قرار می دهند، کار می‌کند.‌ این اطلاعات بصورت جداگانه و یا در کنار هم،  برای به خاطر سپردن و  بازشناسی به کار می روند. ‌این نرم‌افزار از اطلاعات محیطی نیز جهت تشخیص انسان بهره می‌برد. تکنولوژی تشخیص چهره VeriLook برای توسعه دهندگان و مجتمع سازان سیستم‌های بیومتریکی در نظر گرفته شده‌است. از قابلیت‌های‌ این تکنولوژی می‌توان به تشخیص چهره زنده، تشخیص چندین چهره به صورت همزمان و همچنین تطبیق سریع چهره در حالت‌های یک به یک و یک به چند نام برد.

سیستم فُرم خوان فارسی رایورز، نرم‌افزاری جهت تشخیص انواع فرم‌ها، پیدا کردن ‌آیتم‌های اطلاعاتی مورد نیاز و استخراج (capture) آنها است. چک کردن اطلاعات استخراج شده به وسیله کاربر و ورود آنها به پایگاه‌های داده توسط ‌این نرم‌افزار انجام می‌شود. در واقع از‌این نرم‌افزار جهت ورود اطلاعات فرم‌های مختلف به کامپیوتر استفاده می‌شود.

این سیستم دارای تکنولوژی OCR تشخیص حروف چاپی، OMR به منظور خواندن شکل‌ها، علامت‌ها و نشانه‌ها، ICR  جهت تشخیص حروف و اعداد دستنویس ناپیوسته و OBR به منظور خواندن بارکد است.‌ این سیستم همچنین قادر است اطلاعات فایل‌های دسته‌ای تصاویر فرم‌ها در حد چند هزار تایی را به انواع بانک‌های اطلاعاتی وارد کند.

بسیاری از شرکت‌ها و نهادهای خصوصی و دولتی از خدمات و محصولات رایورز بهره می‌برند، از جمله آن‌ها می‌توان به شرکت ملی نفت، شرکت میهن، سایپا و دانشگاه تهران اشاره کرد.


رایورز در یک نگاه

رایورز


ما فهرستی از شرکت‌های فعال در حوزه بینایی ماشین را گردآوری کرده‌ایم تا در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبان این حوزه قرار دهیم. در صورتی که شما نیز اطلاعات تکمیلی در خصوص این شرکت‌ها یا کسب و کارهای دیگری که از قلم افتاده‌اند دارید می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما ارسال نمایید و ما را در تکمیل این فهرست یاری نمایید.
هوشیو به عنوان پایگاه جامع هوش مصنوعی در ایران، ارائه‌دهنده به‌روزترین اخبار و مقالات این حوزه است.
این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

آکادمی سحاب برگزار می‌کند: وبینار آموزشی داستان‌پردازی با داده‌ها برای مدیران

مقاله قبلی

آموزش هوش مصنوعی با تقلید از مغز انسان

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.