ره بین صنعت نصیر
هوش مصنوعی در ایران

ره بین صنعت نصیر ؛ فعال در زمینه سیستم‌های کمک راننده در ایران

  0
  مدت زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  شرکت دانش بنیان ره بین صنعت نصیر از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را با هدف ارتقای ایمنی فعال در حوزه حمل و نقل جاده‌ای به کمک سیستم‌های هوشمند، در زمینه طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های کمک راننده پیشرفته در داخل کشور آغاز کرد.

  ره بین صنعت نصیر اولین شرکت در حوزه سیستم‌های کمک راننده در کشور است و محصول آن ره بین است. ره بین یک پکیج سخت‌افزاری- نرم‌افزاری است که تکنولوژی‌های هوش مصنوعی، پردازش تصویر و یادگیری ماشین را برای ایجاد سیستم‌های هوشمند کمک راننده به کار می‌گیرد.

  در حال حاضر این محصول شامل سیستم هشدار برخورد از جلو، سیستم هشدار انحراف از مسیر و سیستم هشدار علائم رانندگی است. این محصول تنها داد‌ه‌های بدست آمده از یک سنسور دوربین را برای تمامی ‌سیستم‌های مذکور بکار می‌گیرد.

  سیستم هشدار برخورد از جلو(FCW)                                                   

  حدود ۳۰ درصد تصادفات رانندگی در کشور به دلیل عدم توجه راننده به عوارض جلویی خودرو اتفاق می‌افتد. سیستم هشدار برخورد از جلو، با کمک دوربینی که در قسمت بالای شیشه جلویی خودرو نصب شده‌است، ابتدا وجود خودرو مقابل را به درستی تشخیص داده و سپس با محاسبه فاصله نسبی و سرعت نسبی، اقدام به هشدار به موقع صوتی و تصویری می‌کند.

  سیستم هشدار انحراف از مسیر (LDW)

  حدود ۲۵ درصد از تصادفات جاده‌ای به دلیل انحراف از مسیر و خطوط اتفاق می‌افتد. این سیستم به صورت لحظه‌ای موقعیت وسیله را نسبت به خطوط ارزیابی کرده و انحراف از آن را به راننده هشدار می‌دهد. سیستم هشدار انحراف از مسیر، ابتدا خطوط علامت‌گذاری شده در طول مسیر را تشخیص داده و با تعیین موقعیت خودرو نسبت خطوط مشخص شده و برخی داد‌ه‌های سنسوری خودرو، انحراف غیر عمدی راننده از خطوط را به وی هشدار داده تا موقعیت خودرو را بین خطوط نگه دارد.

  سیستم هشدار علائم ترافیکی (TSR)

  عدم توجه به علائم ترافیکی همچون محدودیت‌های سرعت موجب بروز ۲۲ درصد از تصادفات جاده‌ای است. این سیستم به صورت آنی علائم جاده‌ای را تشخیص داده و محتوای آن را به صورت صوتی به راننده اعلام می‌کند. سیستم تشخیص علائم رانندگی، ابتدا تابلوهای ترافیکی در کلاس‌های مختلف را تشخیص داده و با توجه نوع علامت تابلو و وضعیت فعلی خودرو، در صورت وجود مغایرت و خطر، اقدام به هشدار به راننده می‌نماید.


  ره بین صنعت نصیر در یک نگاه

  ره بین صنعت نصیر


  ما فهرستی از شرکت‌های فعال در حوزه بینایی ماشین را گردآوری کرده‌ایم تا در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبان این حوزه قرار دهیم. در صورتی که شما نیز اطلاعات تکمیلی در خصوص این شرکت‌ها یا کسب و کارهای دیگری که از قلم افتاده‌اند دارید می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما ارسال نمایید و ما را در تکمیل این فهرست یاری نمایید.
  هوشیو به عنوان پایگاه جامع هوش مصنوعی در ایران، ارائه‌دهنده به‌روزترین اخبار و مقالات این حوزه است.
  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  هوش مصنوعی انسان نما چیست و چه ایده‌هایی برای به‌کارگیری آن وجود دارد

  مقاله قبلی

  شتابدهنده اکسل و خدمات شتابدهی در سه استان کشور

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *