Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 پردازشگران شهاب : فعال در زمینه شهر هوشمند

پردازشگران شهاب : فعال در زمینه شهر هوشمند

پردازشگران شهاب در زمینه بینایی ماشین فعالیت خود را از سال 1394 و در دانشگاه صنعتی شاهرود آغاز کرد. این شرکت محصولاتی همچون پلاک خوان ساتیپا، نویسه خوان پرشیانگار، شناسایی پلاک ترانزیت، کتابخانه آشکارسازی آتش و وبسایت farsiocr.ir را عرضه کرده‌است.

زمینه‌های اصلی فعالیت پردازشگران شهاب شامل شهر هوشمند، پردازش مستندات و توسعه ابزار برای توسعه دهندگان بوده و از راه فروش نرم افزار کسب درآمد می‌کند. نقش هوش مصنوعی و نوع استفاده از آن در این شرکت زیاد و مستقیم ارزیابی شده‌است. مشتریان شرکت دانش بنیان پردازشگران شهاب شامل سازمان‌های دولتی، شرکت‌های بخش خصوصی و مشتریان حقیقی هستند.

پلاک خوان ساتیپا به عنوان یکی از محصولات پردازشگران شهاب ابزاری برای خواندن خودکار پلاک خودروهای در حال تردد با استفاده از روش‌های پردازش تصویر است که می‌تواند مجاز بودن یا نبودن خودرو را تشخیص داده و در صورت مجاز بودن آن، راه بند را باز و زمان ورود و خروج خودروهای شرکت را ثبت کند.

نویسه خوان پرشیا نگار نرم‌افزاری نویسه‌خوان است که در دو نسخه پایه و نقره‌ای و مخصوص سیستم عامل ویندوز منتشر می‌شود. این سامانه می‌تواند دقت بازشناسی بالای 95 درصد برای اسناد با درجه تفکیک 300 نقطه بر اینچ و دقت بازشناسی بالای 90 درصد برای اسناد با درجه تفکیک 200 نقطه بر اینچ را در اختیار قرار دهد.

ماژول نرم افزاری شناسایی پلاک ترانزیت عملکردی مشابه با سامانه ساتیپا دارد و توابع این کتابخانه شبیه کتابخانه تشخیص پلاک ساتیپا و با زبان c++ نوشته شده‌است. این ماژول نرم افزاری برای فعالیت در مرزها و مناطق آزاد کشور که تردد خودروهای کشورهای خارجی بیشتر است، طراحی شده‌است.

هدف پروژه کتابخانه آشکارسازی آتش که با زبان c++ و کتابخانه اپن سی.وی نوشته شده تحلیل تصاویر دریافتی از دوربین برای شناسایی موقعیت دقیق آتش و حجم آن است.


شرکت پردازشگران شهاب در یک نگاه

پردازشگران شهاب


ما فهرستی از شرکت‌های فعال در حوزه بینایی ماشین را گردآوری کرده‌ایم تا در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبان این حوزه قرار دهیم. در صورتی که شما نیز اطلاعات تکمیلی در خصوص این شرکت‌ها یا کسب و کارهای دیگری که از قلم افتاده‌اند دارید می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما ارسال نمایید و ما را در تکمیل این فهرست یاری نمایید.
هوشیو به عنوان پایگاه جامع هوش مصنوعی در ایران، ارائه‌دهنده به‌روزترین اخبار و مقالات این حوزه است.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.