پردازشگران شهاب
کسب‌و‌کارهوش مصنوعی در ایران

پردازشگران شهاب : فعال در زمینه شهر هوشمند

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

پردازشگران شهاب در زمینه بینایی ماشین فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ و در دانشگاه صنعتی شاهرود آغاز کرد. این شرکت محصولاتی همچون پلاک خوان ساتیپا، نویسه خوان پرشیانگار، شناسایی پلاک ترانزیت، کتابخانه آشکارسازی آتش و وبسایت farsiocr.ir را عرضه کرده‌است.

زمینه‌های اصلی فعالیت پردازشگران شهاب شامل شهر هوشمند، پردازش مستندات و توسعه ابزار برای توسعه دهندگان بوده و از راه فروش نرم افزار کسب درآمد می‌کند. نقش هوش مصنوعی و نوع استفاده از آن در این شرکت زیاد و مستقیم ارزیابی شده‌است. مشتریان شرکت دانش بنیان پردازشگران شهاب شامل سازمان‌های دولتی، شرکت‌های بخش خصوصی و مشتریان حقیقی هستند.

پلاک خوان ساتیپا به عنوان یکی از محصولات پردازشگران شهاب ابزاری برای خواندن خودکار پلاک خودروهای در حال تردد با استفاده از روش‌های پردازش تصویر است که می‌تواند مجاز بودن یا نبودن خودرو را تشخیص داده و در صورت مجاز بودن آن، راه بند را باز و زمان ورود و خروج خودروهای شرکت را ثبت کند.

نویسه خوان پرشیا نگار نرم‌افزاری نویسه‌خوان است که در دو نسخه پایه و نقره‌ای و مخصوص سیستم عامل ویندوز منتشر می‌شود. این سامانه می‌تواند دقت بازشناسی بالای ۹۵ درصد برای اسناد با درجه تفکیک ۳۰۰ نقطه بر اینچ و دقت بازشناسی بالای ۹۰ درصد برای اسناد با درجه تفکیک ۲۰۰ نقطه بر اینچ را در اختیار قرار دهد.

ماژول نرم افزاری شناسایی پلاک ترانزیت عملکردی مشابه با سامانه ساتیپا دارد و توابع این کتابخانه شبیه کتابخانه تشخیص پلاک ساتیپا و با زبان c++ نوشته شده‌است. این ماژول نرم افزاری برای فعالیت در مرزها و مناطق آزاد کشور که تردد خودروهای کشورهای خارجی بیشتر است، طراحی شده‌است.

‎ نگاهی اجمالی به مراحل راه اندازی استارتاپ هوش مصنوعی ؛ از ایده تا راه‌اندازی

هدف پروژه کتابخانه آشکارسازی آتش که با زبان c++ و کتابخانه اپن سی.وی نوشته شده تحلیل تصاویر دریافتی از دوربین برای شناسایی موقعیت دقیق آتش و حجم آن است.


شرکت پردازشگران شهاب در یک نگاه

پردازشگران شهاب


ما فهرستی از شرکت‌های فعال در حوزه بینایی ماشین را گردآوری کرده‌ایم تا در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبان این حوزه قرار دهیم. در صورتی که شما نیز اطلاعات تکمیلی در خصوص این شرکت‌ها یا کسب و کارهای دیگری که از قلم افتاده‌اند دارید می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما ارسال نمایید و ما را در تکمیل این فهرست یاری نمایید.
هوشیو به عنوان پایگاه جامع هوش مصنوعی در ایران، ارائه‌دهنده به‌روزترین اخبار و مقالات این حوزه است.
این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

زوج‌های جوان چینی در آستانه پذیرش فرزندخواندگی ربات انسان نما

مقاله قبلی

فراخوان جهت عضویت در کمسیون‌های سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در کسب‌و‌کار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.