40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 دانشگاه علامه طباطبایی و دفتر منطقه‌ای یونسکو در ایران برگزار می‌کنند: آموزش رایگان روزنامه‌نگاری و هوش مصنوعی

دانشگاه علامه طباطبایی و دفتر منطقه‌ای یونسکو در ایران برگزار می‌کنند: آموزش رایگان روزنامه‌نگاری و هوش مصنوعی

دانشگاه علامه طباطبایی و دفتر منطقه‌ای یونسکو در ایران، با همکاری یکدیگر، دوره «روزنامه‌نگاری و هوش مصنوعی» را به صورت آنلاین برگزار می‌کنند.

به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، روزنامه‌نگاران در سراسر دنیا باید به‌گونه‌ای پیش روند که به سواد هوش ‌مصنوعی مجهز شده باشند، چراکه فناوری هوش مصنوعی در حال تغییر و تحول اساسی روزنامه‌نگاری معاصر است. در واقع، چنانچه یک روزنامه‌نگار بخواهد همچنان در میدان این حرفه باقی بماند، می‌بایست ضمن شناخت فناوری هوش‌ مصنوعی، به این موضوع واقف باشد که به چه شکل می‌تواند از این فناوری به منظور ارتقای عملکرد حرفه‌ای‌اش بهره‌مند شود. این موضوع، زمانی اهمیت پیدا می‌کند که بدانیم اتوماسیون و الگوریتم‌ها نیز به‌گونه‌ای پیش می‌روند که در دنیای روزنامه‌نگاری راه‌های جدیدی را به منظور رقابت بر سر تولید محتوا گشوده‌اند.

این موضوع باعث شد که دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری دفتر منطقه‌ای یونسکو، به عنوان دو سازمان مهم کشور، به فکر برگزاری دوره آنلاین «روزنامه‌نگاری و هوش مصنوعی» بیفتند، تا از این طریق، فناوری هوش مصنوعی را با حرفه روزنامه‌نگاری شانه‌به‌شانه یکدیگر پیش ببرند.

تاریخ پیش ثبت‌نام این دوره آنلاین، ۱۳ تا ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۱ و شروع برگزاری آن از مهرماه سال جاریست. همچنین محتوای دوره آنلاین «روزنامه‌نگاری و هوش مصنوعی» شامل مواردی همچون آشنایی با مفاهیم نظری هوش مصنوعی و کاربردهای آن، کاربرد هوش مصنوعی در حرفه روزنامه‌نگاری و تولیدمحتوا و خبرنگاربودن در عصر هوش مصنوعی است.

لازم به ذکر است اولویت ثبت‌نام با این افراد است:

  • متقاضیان که تجربه روزنامه‌نگاری دارند. به عبارت دیگر، کسانی که به صورت حرفه‌ای یا غیرحرفه‌ای، در زمینه روزنامه‌نگاری و تولید محتوای رسانه‌ای فعالیت می‌کنند.
  • دانشجویانی که زیررشته‌های علوم ارتباطات هستند. رشته‌هایی همچون مطالعات ارتباطی، علوم ارتباطات اجتماعی، مدیریت رسانه، روابط عمومی و روزنامه‌نگاری و رسانه.

همچنین نکته حائز اهمیت این است که متقاضیانی که حدنصاب علمی دوره را کسب نموده‌اند، می‌توانند گواهی دوره «روزنامه‌نگار‌‌‌‌‌ی و هوش مصنوعی» را با امضای دانشگاه علامه طباطبایی و دفتر منطقه‌ای یونسکو در ایران دریافت کنند.

شایان ذکر است شرکت در این دوره رایگان است، زیرا هزینه‌های این دوره آنلاین از سوی «برنامه بین‌المللی توسعه ارتباطات» (IPDC) تأمین شده است.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت‌نام، محتوا و مدرسان این دوره می‌توانند به آدرس resanium.ir مراجعه نمایند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]