افزونه مبتنی بر هوش مصنوعی
اخبارکاربردهای هوش مصنوعی

افزونه مبتنی بر هوش مصنوعی کروم صدای کرانچی خوردن هنگام فیلم دیدن را حذف می‌کند

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  با گذشت یک سال از شروع همه گیری کرونا، کار اصلی افراد تماشای یوتیوب و کرانچی خوردن شده است. اما مشکل این است که هنگام خوردن کرانچی ممکن است خرد کردن آن باعث شود صدای فیلم را به خوبی متوجه نشویم! خب راه حل این مساله این نیست که کامپیوتر خود را خاموش کنیم و دوباره بخواهیم وارد جامعه شویم، بلکه نصب یک افزونه مبتنی بر هوش مصنوعی کروم است تا هر زمانی که صدای خرد شدن کرانچی را شنید زیرنویس فیلم را به طور خودکار روشن کند.

  این افزونه توسط یک استودیوی مستقر در ویتنام به نام Bliss Interactive و Happiness Saigon طراحی شده است. این شرکت بدون شک شاهد افزایش فروش محصول خود بوده است زیرا میلیاردها نفر در تلاش برای جلوگیری از گسترش کووید ۱۹ زمان بسیاری را در خانه گذرانده‌اند و مشغول تماشای فیلم و یوتیوب بوده‌اند. اگرچه نشنیدن صدای فیلم هنگام خوردن کرانچی یک مشکل لاکچری و مختص برخی افراد است اما به نوعی همه ما آن را تجربه کرده‌ایم و در این زمان هم دست زدن به دکمه‌های صدای لپ تاپ با انگشتان چرب، مشکلات بیشتری را ایجاد می‌کند.

  به گفته طراحان، افزونه مبتنی بر هوش مصنوعی کروم با ضبط ۱۷۸ ساعت صدای افراد مختلف در سراسر جهان هنگام خوردن کرانچی و چیپس طراحی شده است. سپس از این داده‌ها برای آموزش یک مدل هوش مصنوعی با استفاده از تکنیک‌های یادگیری ماشین استفاده شد. هنگامی که این افزونه را نصب کنید و به آن دسترسی دهید از این پس زیرنویس به طور اتوماتیک برای شما روشن خواهد شد.

  نویسندگان سایت gizmodo این افزونه را امتحان کرده‌اند و از عملکرد آن راضی هستند. آن‌ها می‌گویند این افزونه کار می‌کند فقط باید مطمئن شوید میکروفن لپ تاپ شما به راحتی صدای کرانچی خوردن شما را بشنود. البته اگر از آن دسته افرادی هستید که کرانچی‌ها را آرام وبا حوصله می‌خورند احتمالا صدای خرد کردن کرانچی‌ها آنقدر بلند نیست که افزونه مبتنی بر هوش مصنوعی کروم متوجه آن شود و زیرنویس را روشن کند.

  آیا این افزونه می‌تواند به اشتباه بیفتد؟ قطعا. البته خالی کردن یک شیشه نخود و لوبیا باعث فعال شدن افزونه نمی‌شود اما میان وعده‌های ترد دیگری از جمله آجیل ذرت می‌تواند افزونه را فعال کند.  آیا افزونه مبتنی بر هوش مصنوعی کروم می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد؟ اگر به عنوان فردی که کمی تمیز نگه داشتن لپ تاپ برایتان مهم است می‌توان مزایای بالقوه این ابزار را در این مورد لمس کرد زیرا دیگر صفحه کلید شما چرب نخواهد شد، اما در عین حال اینکه به یوتیوب اجازه دهیم هر صدایی که‌ از دهان ما خارج می‌شود را بشنود ممکن است خیلی چیز جالبی نباشد و ارزش آن را نداشته باشد. در نتیجه قبل از اینکه یک بسته کرانچی باز کنید کافی است زیرنویس را روشن کنید.

   

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  لایرا؛ یک کدک جدید با نرخ بیت بسیار پایین، برای فشرده‌سازی گفتار

  مقاله قبلی

  تلاش انویدیا برای کاهش زمان عرضه محصولات هوش مصنوعی به بازار با TLT 3.0

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.