انتخابات
اخبارهوش مصنوعی در ایران

استفاده از سامانه هوش مصنوعی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  علی‌اصغر انصاری، رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات که پیش از این درباره سامانه هوشمند رصد وضعیت فراگیری ویروس کرونا در تهران توضیح داده بود، اعلام کرده که قرار است از این سامانه مبتنی بر هوش مصنوعی برای انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو استفاده شود.

  انصاری در توضیح این طرح می‌گوید: «برای کارکرد این سامانه، وزارت بهداشت داده‌های مربوط به افراد مبتلا را در اختیار ما قرار می‌دهد و با تکنیک‌های مدنظر مشخص می‌شود که افراد مبتلا در کدام مناطق سکونت دارند. به کمک این سامانه و با داده‌های سلامت این افراد، میزان فراگیری در مدت دو هفته و به صورت محله به محله کاهش پیدا خواهد کرد.»

  رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ICT در ادامه گفت: «این تکنیک برمبنای جابجایی افراد مبتلا مشخص می‌کند که احتمال شیوع در کدام مناطق بیشتر است. هوش مصنوعی الگوی جابجایی افراد را استخراج می‌کند، ما آن‌را روی سامانه اعمال می‌کنیم و در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌دهیم. با این روش مشخص می‎‌شود در دو هفته آینده کدام مناطق مستعد شیوع بیشتر ویروس هستند.»

  انصاری مدعی شده درخواست استفاده از این سامانه در شهرهای مختلف ایران درحال افزایش است و حتی قرار است از آن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ که به زودی قرار است برگزار شود هم استفاده شود: «این سامانه مبتنی بر هوش مصنوعی قرار است برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ در تهران مورد استفاده قرار گیرد. این سامانه به صورت ویژه و با دقت و دیتای کامل‌تر در ایام انتخابات پیش‌رو کمک می‌کند تا به صورت منطقه به منطقه و محله به محله، وضعیت فراگیری ویروس پیش‌بینی و بر اساس آن تصمیم‌گیری برای محدودیت‌های رفت‌و‌آمد اعمال شود.»

  انصاری در نهایت مدعی شد که سامانه پیش‌بینی زمانی و مکانی میزان شیوع کرونا با استفاده از هوش مصنوعی یک سامانه پشتیبانی تصمیم است و به کمک معاونت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی خواهد آمد.

   

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  استراتژی مناسب هوش مصنوعی، مسیری که شما را به شکوفایی می‌رساند

  مقاله قبلی

  بازاریابی به وسیله هوش مصنوعی می‌تواند کسب‌و‌کار شما را منقلب کند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.