40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 استفاده از سامانه هوش مصنوعی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400

استفاده از سامانه هوش مصنوعی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400

علی‌اصغر انصاری، رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات که پیش از این درباره سامانه هوشمند رصد وضعیت فراگیری ویروس کرونا در تهران توضیح داده بود، اعلام کرده که قرار است از این سامانه مبتنی بر هوش مصنوعی برای انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو استفاده شود.

انصاری در توضیح این طرح می‌گوید: «برای کارکرد این سامانه، وزارت بهداشت داده‌های مربوط به افراد مبتلا را در اختیار ما قرار می‌دهد و با تکنیک‌های مدنظر مشخص می‌شود که افراد مبتلا در کدام مناطق سکونت دارند. به کمک این سامانه و با داده‌های سلامت این افراد، میزان فراگیری در مدت دو هفته و به صورت محله به محله کاهش پیدا خواهد کرد.»

رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ICT در ادامه گفت: «این تکنیک برمبنای جابجایی افراد مبتلا مشخص می‌کند که احتمال شیوع در کدام مناطق بیشتر است. هوش مصنوعی الگوی جابجایی افراد را استخراج می‌کند، ما آن‌را روی سامانه اعمال می‌کنیم و در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌دهیم. با این روش مشخص می‎‌شود در دو هفته آینده کدام مناطق مستعد شیوع بیشتر ویروس هستند.»

انصاری مدعی شده درخواست استفاده از این سامانه در شهرهای مختلف ایران درحال افزایش است و حتی قرار است از آن در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 که به زودی قرار است برگزار شود هم استفاده شود: «این سامانه مبتنی بر هوش مصنوعی قرار است برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 در تهران مورد استفاده قرار گیرد. این سامانه به صورت ویژه و با دقت و دیتای کامل‌تر در ایام انتخابات پیش‌رو کمک می‌کند تا به صورت منطقه به منطقه و محله به محله، وضعیت فراگیری ویروس پیش‌بینی و بر اساس آن تصمیم‌گیری برای محدودیت‌های رفت‌و‌آمد اعمال شود.»

انصاری در نهایت مدعی شد که سامانه پیش‌بینی زمانی و مکانی میزان شیوع کرونا با استفاده از هوش مصنوعی یک سامانه پشتیبانی تصمیم است و به کمک معاونت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی خواهد آمد.

 

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]