40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 با «آنا ایندیانا»، اولین خواننده تماماً ساخته‌شده با هوش مصنوعی آشنا شوید

با «آنا ایندیانا»، اولین خواننده تماماً ساخته‌شده با هوش مصنوعی آشنا شوید

به‌تازگی ویدئوی منتشرشده از یک خواننده و ترانه‌سرا که تماماً توسط هوش مصنوعی خلق شده، واکنش‌های بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشته. نام او «آنا ایندیانا» است و ویدئوی آوازخواندنش در پلتفرم X (توییتر سابق) تا کنون بیش از ۲۰ میلیون بازدید به همراه داشته. به گفته پیام متنی ویدئو، از ترانه‌سرایی تا آهنگ‌سازی و اجرای این قطعه به طور کامل توسط هوش مصنوعی انجام شده و هیچ‌گونه دخالت انسانی صورت نگرفته است.

ایندیانا در اولین آهنگ خود به نام “Betrayed by this Town” که مضمونی عاشقانه دارد، از شهری می‌گوید که تنها در آن سرگردان است و امید و آرزوهای او در این شهر از بین رفته است. او در هنگام اجرای این قطعه همانند یوتیوبرهای مشهور روبه‌روی دوربین نشسته و با استفاده از تجهیزات حرفه‌ای خود مشغول خواندن آهنگ می‌شود. حالت سر و بدن آنا بسیار طبیعی جلوه می‌کند و کلمات او کاملاً با حرکت لب‌هایش هماهنگ است.

سازندگان آنا که هنوز نام خود را فاش نکرده‌اند، از چند سرویس هوش مصنوعی به‌عنوان خالق این خواننده نام بردند. ابزارهایی که در توسعه آنا نقش داشتند عبارت‌اند از: کتابخانه‌های منبع‌باز پایتون برای برنامه‌ریزی و تنظیم آکوردها، مدل ChatGPT-4 برای نوشتن اشعار، نرم‌افزار Synthesizer V و سرویس Musicfy برای خلق صدای یونیک و بدون برچسب کپی‌رایت.

آنا ایندیانا اولین خواننده‌ای نیست که توسط هوش مصنوعی خلق شده و پیش‌ازاین هم شخصیت‌هایی از جمله یک رپر به نام FN Meka توسط ابزارهای هوش مصنوعی ساخته شده بود که به دلیل متهم شدن به کلیشه‌های نژادی مجبور به پایان فعالیت شد؛ اما آنچه که آنا را از دیگر شخصیت‌های مجازی متفاوت می‌کند این است که علاوه بر تصویر و صدای او، تمام اشعار و آهنگ‌سازی ترانه‌هایش هم توسط AI انجام شده و از این نظر در نوع خود بی‌نظیر است.

ایندیانا پس از انتشار اولین ویدئوی خود با واکنش‌های ضدونقیضی از جانب کاربران و هنرمندان روبه‌رو شد. عده‌ای با استقبال از ویدئوی او، از آنا به‌عنوان یک پدیده در عرصه موسیقی نام بردند و در طرف مقابل، مخالفانش موزیک او را بی‌ارزش و فاقد ارزش هنری دانستند و از این موضوع که هنر واقعی هنرمندان توسط هوش مصنوعی تهدید شود ابراز نگرانی کردند. هرچند که موزیک آنا با یک قطعه ترانه باکیفیت و حرفه‌ای فاصله زیادی دارد؛ اما به‌هیچ‌وجه غیر قابل‌شنیدن و آزاردهنده نیست و می‌توان از شنیدن آن لذت برد.

نام «آنا ایندیانا» مخفف عبارت «Artificial Neural Networks Accelerate Innovative New Developments, Igniting A New Age» است و همان‌طور که از مفهوم نامش برمی‌آید، تلاش می‌کند تا به‌واسطه شبکه‌های عصبی هوش مصنوعی، نوآوری‌های جدیدی در عرصه موسیقی رقم بزند. نظر شما دررابطه‌با آنا ایندیانا و سبک موزیک او چیست؟ آیا او و شخصیت‌های دیگری که توسط هوش مصنوعی خلق می‌شوند، می‌توانند در آینده نزدیک با خواننده‌های حقیقی رقابت کنند یا آینده روشنی برای این خواننده‌های مجازی متصور نیستید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]