40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 تأثیرگذاری هوش مصنوعی غیرقابل قیاس است

تأثیرگذاری هوش مصنوعی غیرقابل قیاس است

به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از گزارش‌گر حوزه پارلمانی خبرگزاری آنا، صالحی عضو کمیسیون علم داده و هوش مصنوعی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، به خبرنگار این خبرگزاری گفت: قابلیت تأثیرگذاری هوش مصنوعی را نمی‌توان با هیچ ابزار دیگری مقایسه کرد.

به نظر ایشان، امروز نیاز مبرم جامعه به تجهیز هوش مصنوعی معطوف به بنگاه‌ها و سازمان‌های کلان کشوری است. زیرا این بخش از جامعه حجم عظیمی از داده‌ها را در اختیار دارد و برای تحلیل یکپارچه داده نیازمند زیرساخت‌های هوش مصنوعی خواهد بود. به معنای دیگر چالش فعلی ما در کشور، تبدیل داده‌ها به اطلاعات و الگوهای معناداری است که بتواند در تصمیم‌گیری بهتر و سیاستگذاری خردمندانه‌تر به ما کمک کند.

به نظر صالحی تجهیز سازمان‌ها و بنگاه‌های کشور به این دست از فناوری‌ها می‌تواند بینش عمیق‌تری نسبت به جامعه در این ارگان‌ها ایجاد کند. همچنین، به طور طبیعی وجود این نوع بینش سازمان‌ها را به سمت اتخاد خرمندانه‌ترین تصمیم در حوزه کاریشان راهبری خواهد کرد.

تأثیرگذاری هوش مصنوعی

ایشان ضمن اشاره به تأثیرگذاری هوش مصنوعی، در زمینه جایگاه ایران در رتبه‌بندی کشورهای دارای فناوری‌های هوش مصنوعی، اذعان داشت که در حال حاضر جایگاه خوبی نداریم. چراکه باید سال‌ها قبل به فکر سیاست‌گذاری‌های لازم برای توسعه هوش مصنوعی می‌افتادیم و برای آن برنامه‌ریزی می‌کردیم. اما قاطعانه می‌توان گفت که ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی داریم. ایشان تأکید داشتند که برای تحقق این هدف لازم است تا در صنعت نرم‌افزار توسعه پیدا کنیم.

صالحی اشاره کرد که یکی از موانع عدم توسعه دستگاه‌ها و تجهیزشان به هوش مصنوعی، مربوط به نداشتن شناخت کافی از هوش مصنوعی است. به همین دلیل باید اسناد متنوعی در این زمینه تولید شود تا با واسطه آن، بخش خصوصی و نیز سازمان‌های دولتی بدانند هوش مصنوعی چه فوایدی برایشان خواهد داشت، چگونه می‌توانند از آن استفاده کنند و اساساً باید از کجا آغاز نمایند. به نظر ایشان مشکل اصلی نهادهای کشورمان عدم شناخت و ناتوانی در برنامه‌ریزی در راستای استفاده از هوش مصنوعی است.

ایشان ابزار امیدواری کردند که کمیسیون علم داده و هوش مصنوعی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در این زمینه گام‌های خوبی برداشته و در تلاش است تا شناخت لازم را در جامعه و میان دستگاه‌ها ایجاد کند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]