40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 توصیه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حکمرانی هوشمند با هوش مصنوعی

توصیه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حکمرانی هوشمند با هوش مصنوعی

به عقیده دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، اگر آرمان‌ها تبدیل به هوش مصنوعی شوند، جلوی فساد گرفته می‎‌شود و فساد از خلاء‌ها استفاده می‌کند و این در حالیست که در حکمرانی هوشمند هیچ خلایی وجود ندارد.

به گزارش هوشیو به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان بسیج اساتید کشور که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، درباره ضرورت استفاده از هوش مصنوعی این‌چنین توضیح داد: «اگر می‌خواهیم کارها بر اساس عملکردهای تعریف‌شده و استاندارد قطعی محقق شوند، باید حرکت به سمت حکمرانی هوشمند باشد. امروزه اقتصاد دیجیتال پنجمین اقتصاد دنیا است و به همین دلیل این حوزه برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد. از طرفی حوزه هوش مصنوعی عرصه بزرگی برای فناوری‌های جدید و تمرکز دولت‌های بزرگ جهان هستند. در صورتی که آرمان‌های ما تبدیل به هوش مصنوعی شوند، جلوی فساد گرفته می‎‌شود. به این دلیل که فساد از خلاءها استفاده می‌کند و در حکمرانی هوشمند هیچ خلایی وجود ندارد.»

عاملی معتقد است باید برای کارآمدی بیشتر دولت هدف‌گذاری انجام شود: «دغدغه صیانت از انقلاب اسلامی همواره دغدغه بسیج بوده است. در بسیاری از امور نیازمند هدفمندی مشخص‌تر و البته اولویت‌سنجی دقیق هستیم. اگر حضرت آقا در گام دوم یک هدف راهبردی، رسیدن به تمدن نوین اسلامی، را بیان می‌کنند، باید در شاخه‌های مختلف بسیج ببینیم چه اولویت‌هایی وجود دارد. بسیج اساتید هم باید اولویت‌های خود را بر مبنای استقرار دولتی اسلامی و تحقق جامعه اسلامی و رفتن به سمت تمدن اسلامی قرار دهد.»

عالمی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در انتها و بعد از اشاره به لزوم توجه به حوزه فرهنگ، از اقداماتی که از سوی مجتبی زارعی، رئیس پیشین سازمان بسیج اساتید، انجام شده، تقدیر کرد و برای محمدرضا مردانی، رئیس جدید این سازمان، آرزوی موفقیت کرد.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]