حکمرانی هوشمند
اخبارهوش مصنوعی در ایران

توصیه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حکمرانی هوشمند با هوش مصنوعی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به عقیده دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، اگر آرمان‌ها تبدیل به هوش مصنوعی شوند، جلوی فساد گرفته می‎‌شود و فساد از خلاء‌ها استفاده می‌کند و این در حالیست که در حکمرانی هوشمند هیچ خلایی وجود ندارد.

  به گزارش هوشیو به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان بسیج اساتید کشور که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، درباره ضرورت استفاده از هوش مصنوعی این‌چنین توضیح داد: «اگر می‌خواهیم کارها بر اساس عملکردهای تعریف‌شده و استاندارد قطعی محقق شوند، باید حرکت به سمت حکمرانی هوشمند باشد. امروزه اقتصاد دیجیتال پنجمین اقتصاد دنیا است و به همین دلیل این حوزه برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد. از طرفی حوزه هوش مصنوعی عرصه بزرگی برای فناوری‌های جدید و تمرکز دولت‌های بزرگ جهان هستند. در صورتی که آرمان‌های ما تبدیل به هوش مصنوعی شوند، جلوی فساد گرفته می‎‌شود. به این دلیل که فساد از خلاءها استفاده می‌کند و در حکمرانی هوشمند هیچ خلایی وجود ندارد.»

  عاملی معتقد است باید برای کارآمدی بیشتر دولت هدف‌گذاری انجام شود: «دغدغه صیانت از انقلاب اسلامی همواره دغدغه بسیج بوده است. در بسیاری از امور نیازمند هدفمندی مشخص‌تر و البته اولویت‌سنجی دقیق هستیم. اگر حضرت آقا در گام دوم یک هدف راهبردی، رسیدن به تمدن نوین اسلامی، را بیان می‌کنند، باید در شاخه‌های مختلف بسیج ببینیم چه اولویت‌هایی وجود دارد. بسیج اساتید هم باید اولویت‌های خود را بر مبنای استقرار دولتی اسلامی و تحقق جامعه اسلامی و رفتن به سمت تمدن اسلامی قرار دهد.»

  عالمی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در انتها و بعد از اشاره به لزوم توجه به حوزه فرهنگ، از اقداماتی که از سوی مجتبی زارعی، رئیس پیشین سازمان بسیج اساتید، انجام شده، تقدیر کرد و برای محمدرضا مردانی، رئیس جدید این سازمان، آرزوی موفقیت کرد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  فریلنسرینگ بین‌المللی، طرح بنیاد برکت برای اشتغال‌زایی در مناطق محروم

  مقاله قبلی

  پژوهش‌ها نشان می‌دهد توقف اخبار جعلی با هوش مصنوعی پیچیده است

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.