40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 دانشگاه علوم پزشکی و پژوهشگاه ICT در حوزه‌ی هوش مصنوعی تفاهم‌نامه امضا کردند

دانشگاه علوم پزشکی و پژوهشگاه ICT در حوزه‌ی هوش مصنوعی تفاهم‌نامه امضا کردند

دانشگاه علوم پزشکی ایران، پارک فناوري اطلاعات و ارتباطات و پژوهشگاه ICT برای توسعه‌ و گسترش فناوری‌هاي مربوط به هوش مصنوعي تفاهم‌نامه‌هاي همکاري امضا کردند.

در این تفاهم‌نامه‌ها بر همکاري برای استفاده از الگوریتم‌ها و ابزارهای هوش مصنوعي در فرایندهاي گردآوري و تحلیل داده‌هاي سلامت تاکید شد. حمایت‌ از پژوهش‌های کاربردي و پروژه‌هاي تولید محصولات فناورانه‌ي ملیِ هوش مصنوعي و استفاده از تولیدات هوش مصنوعي در سطح ملي و بخش سلامت از بندهاي دیگر این تفاهم‌نامه است.

همچنین  تفاهم‌نامه‌اي که با پارک فناوري اطلاعات و ارتباطات منعقد شد به استفاده از ظرفیت و تقویت جایگاه مرکز توسعه‌ي نوآوري هوش مصنوعي برای توسعه‌ي این فناوري مربوط می‌شود. از اهداف مهم این تفاهم‌نامه جذب بودجه و سرمایه از بخش‌هاي غیردولتي برای راه‌اندازي واحدهاي تخصصي نوآوري هوش مصنوعي است.

گفتنی است پارک فناوري اطلاعات و ارتباطات از نهادهاي زیرمجموعه‌ي وزارت ارتباطات است که هدفش ایجاد واحدهاي فناوري و کمک به ارتقا و انتشار آن‌هاست.

در این تفاهم‌نامه در کنار جذب سرمایه‌گذار غیردولتي در حوزه‌ي هوش مصنوعي، بر به اشتراک گذاشتن منابع و زیرساخت‌هاي لازم برای تسهیل حمایت از بخش خصوصی و استارت‌آپ‌ها و شرکت‌هاي دانش‌بنیان تاکید شد تا از این طریق بتوان فناوري‌ها و کسب‌وکارهاي فضاپایه‌ی مبتنی بر هوش مصنوعي را گسترش داد.

به‌تازگی جلسات میان فعالان حوزه‌ي هوش مصنوعي و مسئولان حوزه‌ي سلامت افزایش یافته است. پیش از این نیز جلسه‌‌ي مشترکي میان  مرکز نوآوري و توسعه هوش مصنوعي پژوهشگاه ICT با سازمان نظام پزشکي، دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار شده بود. در آن جلسه، دکتر انیسیان، نماینده‌ي سازمان نظام پزشکي، مهم‌ترین کمک هوش مصنوعي در حوزه‌ي سلامت را مدیریت داده‌های پزشکی دانسته بود. همچنین علی اصغر انصاري که چند وقتی است ریاست مرکز نوآوري و توسعه‌ي هوش مصنوعي پژوهشگاه ارتباطاتِ وزارت ارتباطات و فناوری را بر عهده گرفته است نیز بر عزم وزارت ارتباطات بر سرمایه‌گذاري در حوزه‌ي هوش مصنوعي تاکید کرده بود.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]