دانشگاه علوم پزشکی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

دانشگاه علوم پزشکی و پژوهشگاه ICT در حوزه‌ی هوش مصنوعی تفاهم‌نامه امضا کردند

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  دانشگاه علوم پزشکی ایران، پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات و پژوهشگاه ICT برای توسعه‌ و گسترش فناوری‌های مربوط به هوش مصنوعی تفاهم‌نامه‌های همکاری امضا کردند.

  در این تفاهم‌نامه‌ها بر همکاری برای استفاده از الگوریتم‌ها و ابزارهای هوش مصنوعی در فرایندهای گردآوری و تحلیل داده‌های سلامت تاکید شد. حمایت‌ از پژوهش‌های کاربردی و پروژه‌های تولید محصولات فناورانه‌ی ملیِ هوش مصنوعی و استفاده از تولیدات هوش مصنوعی در سطح ملی و بخش سلامت از بندهای دیگر این تفاهم‌نامه است.

  همچنین  تفاهم‌نامه‌ای که با پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات منعقد شد به استفاده از ظرفیت و تقویت جایگاه مرکز توسعه‌ی نوآوری هوش مصنوعی برای توسعه‌ی این فناوری مربوط می‌شود. از اهداف مهم این تفاهم‌نامه جذب بودجه و سرمایه از بخش‌های غیردولتی برای راه‌اندازی واحدهای تخصصی نوآوری هوش مصنوعی است.

  گفتنی است پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات از نهادهای زیرمجموعه‌ی وزارت ارتباطات است که هدفش ایجاد واحدهای فناوری و کمک به ارتقا و انتشار آن‌هاست.

  در این تفاهم‌نامه در کنار جذب سرمایه‌گذار غیردولتی در حوزه‌ی هوش مصنوعی، بر به اشتراک گذاشتن منابع و زیرساخت‌های لازم برای تسهیل حمایت از بخش خصوصی و استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید شد تا از این طریق بتوان فناوری‌ها و کسب‌وکارهای فضاپایه‌ی مبتنی بر هوش مصنوعی را گسترش داد.

  به‌تازگی جلسات میان فعالان حوزه‌ی هوش مصنوعی و مسئولان حوزه‌ی سلامت افزایش یافته است. پیش از این نیز جلسه‌‌ی مشترکی میان  مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ICT با سازمان نظام پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شده بود. در آن جلسه، دکتر انیسیان، نماینده‌ی سازمان نظام پزشکی، مهم‌ترین کمک هوش مصنوعی در حوزه‌ی سلامت را مدیریت داده‌های پزشکی دانسته بود. همچنین علی اصغر انصاری که چند وقتی است ریاست مرکز نوآوری و توسعه‌ی هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطاتِ وزارت ارتباطات و فناوری را بر عهده گرفته است نیز بر عزم وزارت ارتباطات بر سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی هوش مصنوعی تاکید کرده بود.

   

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  استارتاپ هوش مصنوعی Tractable در صنعت بیمه

  مقاله قبلی

  پژوهشگاه ارتباطات صاحب مرکز هوش مصنوعی شد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.