دنیای هوش مصنوعی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

رئیس جمهور دنیای آینده را دنیای هوش مصنوعی ، ربات‌ها و فضای مجازی می‌داند

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، دنیای آینده را دنیای هوش مصنوعی ، ربات‌ها و فضای مجازی می‌داند و معتقد است باید دانش‌آموزان را برای چنین دنیایی تربیت کرد.

  ایشان که در دیدار جمعی از معلمان سخنرانی می‌کرد، با اشاره به اخلاق معلمان بزرگی چون شهید مطهری، شهید رجایی و شهید باهنر، عنوان کرد که این بزرگواران نه‌تنها با زبان، بلکه با اخلاق، سلوک و رفتاری که در مسیر تعلیم داشتند، تاثیرگذاری روی شاگردان را به حداکثر رسانده بودند و این موضوع نشان می‌دهد که معلمان نه‌تنها با تدریس، بلکه با رفتار خودشان هم می‌‎توانند شیوه زندگی به دانش‌آموزان بیاموزند تا جامعه در مسیر درستش قرار گیرد.

  صحبت‌های دیگر روحانی مرتبط با آموزش از طریق شبکه سراسری شاد بود که امکان تدریس و یادگیری در زمان همه‌گیری کرونا را برای دانش‌آموزان و معلمان میسر کرد. ایشان معتقد است اگر آموزش دانش‌آموزان در این شرایط خاص امکان‌پذیر نبود، فاصله زمانی مشکل ایجاد می‌کرد و شاید حتی روند زندگی برخی از دانش‌آموزان دچار اختلال می‌شوند.

  دنیای هوش مصنوعی

  طبق ادعای رئیس جمهور، دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه گسترش شبکه مجازی اقدامات زیادی انجام داده است. ایشان گفته در زمان شروع به کار دولت یازدهم با اقدامات دولت برای گسترش فضای سایبری مخالفت‌هایی انجام می‌شده و با این‌حال دولت پهنای باند را تا ۳۰ برابر افزایش داده است و البته باید کاری کرد که آسیب‌های فضای مجازی هم به حداقل برسد.

  حسن روحانی در مورد اصلاح و همچنین ارتقاء متدهای آموزشی و تربیت دانش‌آموزان اعلام کرده که دنیای آینده، دنیای هوش مصنوعی، ربات‌ها و فضای مجازی است و باید دانش‌آموزان را برای چنین دنیایی تربیت کرد. به عقیده ایشان به همین دلیل است که آشنایی دانش‌آموزان با دانش الکترونیک و تسلط و استفاده‌شان از این دانش امری ضروری است. روحانی معتقد است دانش‌آموزان در کنار استفاده از این دانش باید از خطرات آن هم آگاهی داشته باشند.

  رئیس جمهور همچنین معتقد است دانش‌آموزان باید در طول ۱۲ سال تحصیل خود یک زبان خارجی را تا حد قابل قبولی یاد بگیرند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  بررسی یادگیری ماشین کوانتومی با استفاده از «TensorFlow Quantum»

  مقاله قبلی

  PEGASUS جدیدترین مدل خلاصه سازی انتزاعی گوگل

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.