هدفون مجهز به هوش مصنوعی
اخبار

رونمایی از هدفون مجهز به هوش مصنوعی: ایربادی که سمعک است!

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

کمپانی Olive Union از Olive Pro که نوعی هدفون مجهز به هوش مصنوعی و دوکاره است رونمایی کرده است. این ایرباد هم سمعک است و هم کارایی هدفون‌های کوچک را دارد. ظاهر این هدفون‌ها شباهت زیادی به هدفون‌های بی‎سیم معمولی دارد، طراحی آن بسیار ظریف است و این قابلیت را دارد که به شنوایی افراد کم‌شنوا هم کمک کند.

از آنجایی که یکی از کاربردهای هوش مصنوعی استفاده از آن برای ساخت ابزاری با هدف کمک به معلولان است، در ساخت این هدفون‌ هم از این فناوری استفاده شده است. طبق ادعای Olive Union، نحوه کار به این صورت است که از هوش مصنوعی استفاده شده تا صداهای مزاحم پس‎‌زمینه حذف شده یا کاهش پیدا کند تا صداهایی مانند موزیک، مکالمات، صدای تلویزیون و هرچه فرد قصد شنیدن آن را دارد، برایش تقویت شود.

هدفون مجهز به هوش مصنوعی

افرادی که دارای ضعف شنوایی هستند نیاز به مراجعه به پزشک برای استفاده از این محصول ندارند و می‌توانند تنها با قراردادن آن در گوش و تنظیم کردنش که کمتر از ۵ دقیقه زمان می‌برد، از ویژگی خاص آن برای کمک به شنوایی استفاده کنند. به محض این که شما از بین پروفایل‌های موجود برای صدا یکی را انتخاب کنید، هدفون صدای محیطی را تنظیم می‎کند. به این شکل که صدایی که می‌خواهید بشنوید را برای شما تقویت می‌کند و صداهای مزاحم را شناسایی و از بین می‎برد. نکته مثبت و مزیت این هدفون‌‎ مجهز به هوش مصنوعی نسبت به نسخه‌های قبلی به غیر از اضافه شدن قابلیتی برای کمک به کم‎شنوایان، عمر طولانی باطری است و طبق ادعای شرکت سازنده با هر بار شارژ بیش از ۱۸ ساعت دوام می‌آورد.

مراکز متقاضی به سامانه احراز هویت غیرحضوری با هوش مصنوعی مجهز می‌شوند

ظهور این نوع از هدفون‌ها که قابلیت کمک به کم‎‌شنوایان را هم داشته باشد، هم از نظر تکنولوژی و هم فرهنگی، لطف بزرگی به این جامعه بوده است. روز به روز میزان استفاده از هدفون‌های کوچک بدون سیم که در گوش قرار می‌گیرند بیشتر می‎شود و البته با افزایش محبوبیت این تکنولوژی می‌توان مدعی شد که قیمت آن هم کاهش پیدا می‌کند. این محصول جدید هم ۱۴۹ دلار قیمت دارد. البته این قیمت برای پیش‎‌فروش آن در نظر گرفته شده و افرادی که این هدفون‌ها را پیش‎‌خرید می‌کنند در فصل بهار محصولشان را دریافت خواهند کرد.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دلایل اصلی سردرگمی شرکت‌ها برای رسیدن به نرخ بازگشت سرمایه با هوش مصنوعی

مقاله قبلی

نظرسنجی درباره هوش مصنوعی : مردم جهان دیدگاه‌های متفاوتی در زمینه تأثیر هوش مصنوعی بر جامعه دارند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.