40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 زوج نخبه جوان از تجربه‌شان در دیدار با رهبر معظم انقلاب می‌گویند

زوج نخبه جوان از تجربه‌شان در دیدار با رهبر معظم انقلاب می‌گویند

به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری فارس نیوز، رزان چهاردولی مجتبی یگانه‌جو، زوج نخبه جوان از تجربه‌ای که در دیدار نخبگان با رهبر معظم انقلاب داشتند صحبت کردند. این زوج نخبه که تحصیلات کارشناسی خود را در دانشگاه امیرکبیر به پایان رساندند. توانستند کارشناسی ارشد خود را در زمینه هوش مصنوعی و شاخه پردازش زبان طبیعی و بازیابی اطلاعات از دانشگاه آلبرتا کسب کنند.

ایشان بعد از بازگشت به ایران، پس از مدتی موفق شدند یک شرکت دانش‌بنیان تأسیس کنند و برای نخستین بار در جهان سرویس پیشنهاد دهنده ویدئو و صوت بر بستر نرم‌افزارهای جستجوگر ایجاد کنند.

این زوج جوان هر کدام تجربیاتی را در مسیر سفر به خارج از کشور و بازگشت به ایران و نیز تلاش‌هایشان برای راه‌اندازی شرکت داشتند. نکته قابل توجه در توضیحات مجتبی یگانه‌جو در رابطه با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب از نخبگان بود. ایشان پس از بازگشت به ایران و با حمایت معاونت بین‌المللی علمی و فناوری ریاست جمهوری به پارک علمی و فناوری معرفی شدند و بعد از کسب تأییدهای لازم توانستند شرکت خود را راه‌اندازی کنند. به گفته ایشان یکی از دغدغه‌هایی که همواره داشتند این بود که حمایت‌های صورت گرفته از سوی معاونت علمی و فناوری، پس از پایان یافتن دولت وقت متوقف نشود. تا اینکه پس از پرس‌وجو از رابط خود با معاونت علمی و فناوری دریافتند که این حمایت‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب صورت می‌گیرد.

رهبر معظم انقلاب

ایشان افزودند حمایت‌هایی دیگری که از سوی بنیاد نخبگان به شکل پرداخت مبلغ ماهیانه انجام می‌شد نیز تحت لوای حمایت رهبر معظم انقلاب انجام می‌گرفت. بر این اساس بود که ایشان بسیار راغب شدند تا با رهبر معظم انقلاب دیدار داشته باشند.

رزان چهاردولی نیز درباره تجربیات خود اظهار داشت که وقتی برای سخنرانی در محضر رهبر معظم انقلاب انتخاب شدند، به ایشان توصیه شده بود که متن سخنرانی‌شان را به دلیل کمبود وقت سریع بخوانند. او نیز متن را به سرعت خواند. اما رهبر معظم انقلاب به دلیل آنکه ایشان متن را سریع خوانده بودند، خواستند تا متن سخنرانی را دریافت کنند و مجدداً با دقت مطالعه بفرمایند. به نظر چهاردولی نظر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه نخبگان باید شکرگزار موهبت و استعدادهایشان باشند بسیار حائز اهمیت بود.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]