زوج نخبه
اخبار

زوج نخبه جوان از تجربه‌شان در دیدار با رهبر معظم انقلاب می‌گویند

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری فارس نیوز، رزان چهاردولی مجتبی یگانه‌جو، زوج نخبه جوان از تجربه‌ای که در دیدار نخبگان با رهبر معظم انقلاب داشتند صحبت کردند. این زوج نخبه که تحصیلات کارشناسی خود را در دانشگاه امیرکبیر به پایان رساندند. توانستند کارشناسی ارشد خود را در زمینه هوش مصنوعی و شاخه پردازش زبان طبیعی و بازیابی اطلاعات از دانشگاه آلبرتا کسب کنند.

  ایشان بعد از بازگشت به ایران، پس از مدتی موفق شدند یک شرکت دانش‌بنیان تأسیس کنند و برای نخستین بار در جهان سرویس پیشنهاد دهنده ویدئو و صوت بر بستر نرم‌افزارهای جستجوگر ایجاد کنند.

  این زوج جوان هر کدام تجربیاتی را در مسیر سفر به خارج از کشور و بازگشت به ایران و نیز تلاش‌هایشان برای راه‌اندازی شرکت داشتند. نکته قابل توجه در توضیحات مجتبی یگانه‌جو در رابطه با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب از نخبگان بود. ایشان پس از بازگشت به ایران و با حمایت معاونت بین‌المللی علمی و فناوری ریاست جمهوری به پارک علمی و فناوری معرفی شدند و بعد از کسب تأییدهای لازم توانستند شرکت خود را راه‌اندازی کنند. به گفته ایشان یکی از دغدغه‌هایی که همواره داشتند این بود که حمایت‌های صورت گرفته از سوی معاونت علمی و فناوری، پس از پایان یافتن دولت وقت متوقف نشود. تا اینکه پس از پرس‌وجو از رابط خود با معاونت علمی و فناوری دریافتند که این حمایت‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب صورت می‌گیرد.

  رهبر معظم انقلاب

  ایشان افزودند حمایت‌هایی دیگری که از سوی بنیاد نخبگان به شکل پرداخت مبلغ ماهیانه انجام می‌شد نیز تحت لوای حمایت رهبر معظم انقلاب انجام می‌گرفت. بر این اساس بود که ایشان بسیار راغب شدند تا با رهبر معظم انقلاب دیدار داشته باشند.

  رزان چهاردولی نیز درباره تجربیات خود اظهار داشت که وقتی برای سخنرانی در محضر رهبر معظم انقلاب انتخاب شدند، به ایشان توصیه شده بود که متن سخنرانی‌شان را به دلیل کمبود وقت سریع بخوانند. او نیز متن را به سرعت خواند. اما رهبر معظم انقلاب به دلیل آنکه ایشان متن را سریع خوانده بودند، خواستند تا متن سخنرانی را دریافت کنند و مجدداً با دقت مطالعه بفرمایند. به نظر چهاردولی نظر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه نخبگان باید شکرگزار موهبت و استعدادهایشان باشند بسیار حائز اهمیت بود.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۱]

  ریشه‌یابی عدم توسعه متوازن هوش مصنوعی در کشور

  مقاله قبلی

  یادگیری ۷ مورد از مهارت های اساسی علوم داده به کمک یوتیوب

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.