درمان هوشمند ستون فقرات
اخبارهوش مصنوعی در ایران

فناوران ایرانی سامانه درمان هوشمند ستون فقرات را طراحی کردند

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  از آنجایی که دقت در جراحی با وارد کردن آسیب کمتر به بیمار، از چالش‌های مهم حوزه سلامت است، فناوران یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی با اجرای یک طرح کلان ملی، موفق به طراحی فرایند درمان هوشمند ستون فقرات شدند.

  به گزارش هوشیو و به نقل از خبرگزاری ایرنا، طبق اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیر یک شرکت دانش‌بنیان درباره فرایند درمان هوشمند ستون فقرات گفته که سیستم راهبری جراحی هوشمند سامانه‌ای پیشرفته است که با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ساخته شده و یکی از مهم‌ترین نیازهای حوزه سلامت کشور را برطرف خواهد کرد.

  با کمک سامانه درمان‌‌‌‌‌‌‌ هوشمند‌‌‌‌‌‌‌ ستون فقرات فرایند درمان با کم‌ترین آسیب ممکن به نتیجه خواهد رسید و ضمن افزایش دقت کاری جراح، فرایند بهبود نیز در اثر جراحات وارده کمتر، سرعت می‌گیرد.

  طبق ادعای مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، در طرح ملی درمان هوشمند ستون فقرات متخصصان زیادی از حوزه‌های فناوری گوناگون همکاری کردند و از حوزه‌هایی مانند مهندسی پزشکی، بیومکانیک، رایانه، هوش مصنوعی و غیره برای توسعه این محصول کمک گرفته شده است.

  درمان هوشمند ستون فقرات

  روش کار سامانه درمان هوشمند ستون فقرات

  طبق توضیح مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان طراح سامانه درمان‌‌‌‌‌‌‌‌ هوشمند‌‌‌‌‌‌‌‌ ستون فقرات، سیستم‌های راهبری جراحی قبلی بر مبنای تصاویر پیش از عمل مانند سی‌تی‌اسکن، ام‌آر‌آی و دیگر تصاویر اطلاعاتی را در اختیار جراح قرار می‌دادند. اما این اطلاعات در حین عمل به‌روزرسانی نمی‎‌شدند و تغییرات آن‌ها قابل مشاهده نبود. در سیستم جدید اما روندی تازه وجود دارد که تصاویر و داده ها در حین عمل و متناسب با نیاز جراح تهیه شده و برای هدایت ابزار جراح مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  به عنوان چند ویژگی کلیدی سامانه درمان هوشمند‌‌‌‌‌‌‌ ستون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فقرات می‌توان به کاهش چشمگیر زمان پرتودهی تصویربرداری فلوروسکوپی تا حدود ۹۰ درصد و هدایت دقیق ابزار جراحی بر روی تصاویر اشاره کرد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  نشست بررسی دگرگونی‌های دیجیتال لغتنامه دهخدا برگزار می‌شود

  مقاله قبلی

  فراخوان شرکت در جشنواره قرن: پنجمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان را از دست ندهید

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.