جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 شهر هوشمند تویوتا ؛ جاده‌های مخصوص و خودروهای خودران با ۲۰۰۰ نفر سکنه

شهر هوشمند تویوتا ؛ جاده‌های مخصوص و خودروهای خودران با ۲۰۰۰ نفر سکنه

تویوتا شروع به ساخت یک شهر هوشمند ۷۰ هکتاری در ژاپن کرده است که با کار روی فناوری‌های پیشرو و هوش مصنوعی، نقش «آزمایشگاهی زنده» را ایفا خواهد کرد. ساخت شهر هوشمند تویوتا که آن را «شهر Woven» نامیده‌اند، از فوریه ۲۰۲۱ در منطقه‌ای در دامنه‌ کوه فوجی ژاپن، حدود ۱۰۰ کلیومتری توکیو، کلید خورده است.

هدف از طراحی شهر هوشمند تویوتا، ایجاد منطقه‌ای آزمایشی برای فناوری‌هایی بوده است که قابلیت کاربرد در مناطق شهری را دارند؛ از جمله‌ این فناوری‌ها می‌توان به رباتیک، خانه‌های هوشمند متصل و هوش مصنوعی اشاره کرد.

آکیو تویودا Akio Toyoda، رئیس شرکت تویوتا، در مراسم افتتاحیه که در محل ساخت احداث این پروژه برگزار شده بود، اقدامی تحول‌آمیز را کلید زد. در این مراسم، مقامات رسمی استان شیزوئوکا Shizuoka نیز حضور داشتند.

شهر هوشمند تویوتا

شهری به سه نوع جاده

شرکت ژاپنی برای اولین بار در نمایشگاه CES سال گذشته از پروژه شهر هوشمند تویوتا پرده‌برداری کرد. به گفته‌ این شرکت، شهر Woven سه نوع جاده‌ زمینی متصل به هم خواهد داشت: یکی از این معابر صرفاً مخصوص عابران پیاده است، یکی برای افرادی که از وسایلی همچون اسکوترهای برقی استفاده می‌کنند و دیگری مخصوص خودروهای خودران. علاوه بر این‌ها، جاده‌ دیگری هم برای خودروهای مرسوم زیر شهر ساخته خواهد شد که امکان حمل و نقل کالاها را فراهم خواهد کرد.

در ژانویه‌ ۲۰۱۸ بود که تویوتا از خودروی خودران خود به نام e-Palette رونمایی کرد؛ این خودروها بدنه‌ اصلی زیرساخت حمل و نقل شهر Woven خواهند بود. به گفته‌ این شرکت، خودروهای e-Palette قابلیت «مقیاس‌دهی و شخصی‌سازی» دارند که آن‌ها را برای کارکردهای گوناگون (از قبیل سفر اشتراکی Ride-sharing، توزیع و ارسال، و حتی دفاتر و هتل‌های متحرک) مناسب می‌سازد.

ساکنین شهر Woven در خانه‌هایی هوشمند زندگی خواهند کرد که مجهز به انواع سیستم‌های رباتیک و هوش مصنوعی هستند. این سیستم‌های یکپارچه به افراد در انجام امور زندگی روزمره کمک کرده، بر سلامت آن‌ها نظارت داشته و نیازهای ابتدایی‌شان را برآورده خواهند کرد.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها