شورای عالی فضای مجازی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

وزیر ارتباطات از تصمیم برای اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی گفت

  0
  زمان مطالعه: < 1 دقیقه

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات معتقد است همگرایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شورای عالی فضای مجازی یک  لازمه است. وی می‌گوید برای برگزاری جلسات منظم با شورای عالی فضای مجازی باید برنامه‌ریزی شود و آن‌ها خودشان را مجری سیاست‌های شورای عالی فضای مجازی می‌دانند.

  به گزارش هوشیو و به نقل از خبرگزاری ایرنا، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه مشترک با ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی و معاونین این مرکز، از اهمیت فضای مجازی در دوره کنونی گفت: «درحال حاضر در هر خانه برای همه افراد و اقشار از کودکان تا مسن‌ترها، دسترسی به اینترنت و فضای مجازی مهم شده است. می‌توان گفت که به نوعی زندگی‌ها با این فضا آمیخته شده است.»

  وی در ادامه گفت: «ما باید در راهبردهایمان برابر مدیریت فضای مجازی بازنگری کنیم. فضایی که تا اعماق خانه‌های مردم رفته است و اگر در حال حاضر مردم درگیر این فضا هستند، در آینده نزدیک با فناوری هوش مصنوعی و اینترنت اشیا و سایر فناوری‌های روز، به جز مردم، اشیا و لوازم آن‌ها هم درگیر این فضا خواهند شد و فناوری به اعماق پنهان زندگی آن‌ها رسوخ خواهد کرد.»

  ابوالحسن فیروزآبادی هم برای همکاری سازنده با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابراز امیدواری کرد: «امیدوارم بتوانیم کارهای مشترک بزرگی انجام دهیم. مرکز ملی هم اراده‌اش بر این است که به کشور خدمت کند.»

  فیروزآبادی همچنین گفت: «واقعیت این است که پروژه‌های زمین مانده زیادی وجود دارد، مانند دولت الکترونیک و شبکه ملی اطلاعات که مادر همه پروژه‌هاست. حوزه اقتصاد دیجیتال هم اهمیت زیادی دارد، چراکه می‌توانیم به مردم خدمات متنوع ارائه داده و ایجاد اشتغال کنیم. آن هم ایجاد اشتغال به سرمایه‌گذاری پایین، به این دلیل که این حوزه عمدتا نرم‌افزاری است.»

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  نشست عصرانه هوش مصنوعی با محوریت لزوم تدوین الهیات هوش مصنوعی

  مقاله قبلی

  اسپات مینی ، رباتی چهارپا با توانایی‌هایی شگفت‌انگیز

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.