40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 فناوری پسا هوش مصنوعی را باید با ‌‌داده‌‌کاوی به بلوغ برسانیم

فناوری پسا هوش مصنوعی را باید با ‌‌داده‌‌کاوی به بلوغ برسانیم

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی معاونت علمی و فناوری دفتر ریاست جمهوری، ظهور فناوری پسا هوش مصنوعی را از رویدادهای نزدیک به این دوران دانست و در این‌باره اظهار داشت: «باید بدون تاخیر و با کمک ‌‌داده‌‌کاوی بتوانیم فناوری پسا هوش مصنوعی را به بلوغ برسانیم.»

به نقل از خبرگزاری مهر، در مراسم آنلاین «شناخت و تحلیل گفتمان و رفتار جامعه ایرانی در بحران کرونا» که در روز چهارشنبه 17 دی ماه 1399 در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، دکتر مجید نیلی احمدآبادی درباره ظهور دوره پسا هوش مصنوعی صحبت‌‌هایی را ایراد کردند و در این زمینه بیان داشتند که ‌‌داده‌‌کاوی هوشمند به توان علوم شناختی برای تحریک جامعه علمی و شرکت‌‌های دانش بنیان است. برگزاری این فراخوان در نهایت به انتخاب تیم‌‌های برگزیده انجامید.

دبیر توسعه علوم فناوری شناختی معاون علمی و فناوری بر نیاز به فناوری پسا هوش مصنوعی برای تحلیل داده‌‌ها تاکید کرد و گفت: باید بدون تاخیر و با استفاده از ‌‌داده کاوی بتوانیم فناوری پسا هوش مصنوعی را به بلوغ برسانیم. ما می‌‌بایست با بهره‌‌گیری از این فناوری درک مخاطب و اثربخشی را در موضوع اندازه‌گیری کنیم.

دکتر نیلی احمدآبادی اظهار داشتند: ‌‌داده‌‌کاوی هوشمند به توان علوم شناختی می‌‌تواند در حکمرانی، سیاست‌‌های ملی و اقتصادی و دیگر زمینه‌ها تاثیرگذار باشد. از این رو، ما نیز می‌‌توانیم با بهره‌‌گیری از این فناوری، با سرعت بیشتر و چشم بازتر، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در حوزه‌‌های مختلف را انجام دهیم.

پسا هوش مصنوعی

خبرگزاری مهر گزارش داد این مراسم با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری در علوم شناختی دکتر کمال خرازی و دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی دکتر مجید نیلی احمدآبادی برگزار شد. برگزیدگان این فراخوان در نهایت معرفی و از آنان تقدیر شد.

بعد از گسترش و توسعه کامل هوش مصنوعی، نسخه پیشرفته و ایمنی از آن وجود خواهد داشت که همراه با تلفیق هوش انسانی است و آن را به یک هوش جدید تبدیل می‌‌کند که فقط برای افزایش کارایی بدون هیچ‌گونه خطرات امنیتی یا نقص استفاده می‌‌شود. بشر برای دستیابی به آن مرحله از پیشرفت، مجبور است در زمینه فناوری هوش مصنوعی موجود عمیقاً تحقیق کند تا آن را ایمن‌تر و دوستانه‌تر سازد.

دیگر مطالب مربوط به هوش مصنوعی در ایران را از دست ندهید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]