تنقیح قوانین
اخبارهوش مصنوعی در ایران

چهارمین نشست امکان‌سنجی تنقیح قوانین با استفاده از ماشین و هوش مصنوعی برگزار شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  چهارمین نشست امکان‌سنجی تنقیح قوانین با استفاده از ماشین و هوش مصنوعی در دفتر مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در قم با حضور متخصصان برگزار شد.

  در این نشست معاون مطالعات حقوقی مرکز پژوهش‌ها، رئیس کمیته تولیدی و زیربنایی، دبیر کمیته تخصصی حقوق دفتر قم و تعدادی از کارشناسان فنی مرکز تحقیقات کامپیوتری نور و همچنین معاون هماهنگی امور علمی اجرایی مرکز شرکت داشتند.
  در این نشست ابراهیمیان، معاون هماهنگی امور علمی و اجرایی دفتر قم، از لزوم تنقیح قوانین و مقررات کشور با استفاده از هوش مصنوعی صحبت کرد.

  تنقیح قوانین

  در ادامه این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتری علوی تاکید کرد که اکنون زمان اجرای تنقیح قوانین از طریق هوش مصنوعی فرا رسیده است و نباید بیش از این درگیر مسائل مقدماتی ماند. علوی پیشنهادی هم برای ورود به گام عملیاتی داشت. او پیشنهاد کرد که گروه کوچکی از متخصصان هوش مصنوعی و متخصصان مسائل حقوقی تشکیل شود تا آن‌ها کار استفاده از هوش مصنوعی در این زمینه را کم‌کم آغاز کنند.

  سخنران بعدی این نشست دکتر عبدالمالکی، معاون مطالعات حقوقی، بود. عبدالمالکی هدف اصلی از تنقیح قوانین را تدوین قانون جامع دانست. معاون مطالعات حقوقی مرکز در ادامه صحبت‌هایش ابراز امیدواری کرد که هوش مصنوعی و ماشین بتواند متن قانونی و حقوقی را بفهمد و ارتباط بین متون را بیابد و در مرحله آخر متون مشابه را با درصد خطای پایین شناسایی کند.

  مهندس رفیعی‌زاده، معاون فنی سابق مرکز کامپیوتری نور و کارشناس برتر در حوزه متن‌کاوی هوشمند سخنران دیگر این نشست بود. رفیعی‌زاده در صحبت‌هایش به رویکردهای مختلف در متن‌کاوی اشاراتی داشت و دو دسته اصلی در متن‌کاوی را تحلیل کلی متن توسط ماشین و تحلیل تخصصی‌تر متن دانست.

  مهمانان دیگر این نشست نیز هر کدام به فراخور بحث مطالبی درباره هوش مصنوعی و استفاده از آن در تنقیح قوانین بیان کردند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  رونمایی از سامانه فکت یار ؛ ابزار هوشمند تشخیص اخبار جعلی!

  مقاله قبلی

  حسین مطلبی کارشناس هوش مصنوعی از ورود حوزه علمیه به حوزه هوش مصنوعی خبر داد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.