40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 نشست «هوش مصنوعی و دین» برگزار می‌شود

نشست «هوش مصنوعی و دین» برگزار می‌شود

به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری حوزه، چهارمین نشست مرزهای دانشی و سیاسی با عنوان «هوش مصنوعی و دین» برگزار می‌شود. این نشست از سوی بخش بین‌الملل مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه‌های علمیه و هسته علوم‌شناختی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

این نشست پیرامون هوش مصنوعی و دین، می‌کوشد تا موضوعات نوپدیدی که ناشی از تحولات تکنولوژیکی چند دهه اخیر پدید آمده را بررسی کند و نسبت آن را با مقولات معرفتی دینی تبیین نماید.

امروز در جهانی زندگی می‌کنیم که مسائل نوپدید همواره ذهن مؤمنان به دین مبین اسلام را در فکر فرو می‌برد. این بدان معنا است که برای زندگی مبتنی بر عقل و خردمندی، باید بتوانیم پاسخ‌های علما را نسبت به مسائل علمی روز بدانیم. یکی از مهم‌ترین این مسائل پدیده هوش مصنوعی است که فرضیه‌های کلاسیک جبرگرایی زندگی، زیست‌بنیادی بودن احساسات و افکار انسانی و به طور کلی تفسیر مکانیکی جهان و انسان را برای بار دیگر زنده کرده و تفکر انسان معاصر را به خود مشغول ساخته است.

به همین دلیل علما و محققین فقه شیعه در این زمینه می‌کوشند تا با برگزاری سلسله‌نشست‌های پیوسته در این زمینه، پاسخ‌های خود را نسبت به مسائل نوپدید ارائه دهند و بستری را برای تنویر آگاهی عمومی، چه در سطح عامه مردم و چه در سطح نخبگان فراهم کنند.

هوش مصنوعی و دین

شرکت‌کنندگان با حضور در این سلسله‌نشست‌ها می‌توانند نسبت به مسائل نوپدیدی نظیر هوش مصنوعی، شبیه‌سازی مغز انسان، قوه تفکر در ماشین‌ها و بسیاری از موضوعات دیگر دانش و آگاهی لازم را پیدا کنند و دلایل عقلانی مشهور در این حوزه را بدانند. این امر در توانمندی شناختی ایشان، زیست عقلانی و انتخاب آگاهانه باورهای معرفت دینی نافذ خواهد بود.

بر همین مبنا چهارمین نشست «هوش مصنوعی و دین» با حضور اساتید این رشته برگزار می‌شود. اساتیدی نظیر حجت‌الاسلام علیرضا قائمی و نیز دکتر جیمز مکگراث از کالیفرنیای آمریکا در این نشست به بررسی جنبه‌های متفاوتی از موضوع می‌پردازند.

این سلسله‌نشست‌ها، با توجه به ضرورت حفظ اصول بهداشتی به صورت مجازی و بر بستر پلتفرم اینستاگرام برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق لینک‌های زیر، ساعت 19:30 امروز، ششم آذرماه 1400 به این نشست بپیوندند.

آدرس اینستاگرام: http://instagram.com/pasokhtv

آدرس تلویزیون اینترنتی:

آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]