هوش مصنوعی و دین
اخباررویدادها

نشست «هوش مصنوعی و دین» برگزار می‌شود

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری حوزه، چهارمین نشست مرزهای دانشی و سیاسی با عنوان «هوش مصنوعی و دین» برگزار می‌شود. این نشست از سوی بخش بین‌الملل مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه‌های علمیه و هسته علوم‌شناختی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

این نشست پیرامون هوش مصنوعی و دین، می‌کوشد تا موضوعات نوپدیدی که ناشی از تحولات تکنولوژیکی چند دهه اخیر پدید آمده را بررسی کند و نسبت آن را با مقولات معرفتی دینی تبیین نماید.

امروز در جهانی زندگی می‌کنیم که مسائل نوپدید همواره ذهن مؤمنان به دین مبین اسلام را در فکر فرو می‌برد. این بدان معنا است که برای زندگی مبتنی بر عقل و خردمندی، باید بتوانیم پاسخ‌های علما را نسبت به مسائل علمی روز بدانیم. یکی از مهم‌ترین این مسائل پدیده هوش مصنوعی است که فرضیه‌های کلاسیک جبرگرایی زندگی، زیست‌بنیادی بودن احساسات و افکار انسانی و به طور کلی تفسیر مکانیکی جهان و انسان را برای بار دیگر زنده کرده و تفکر انسان معاصر را به خود مشغول ساخته است.

به همین دلیل علما و محققین فقه شیعه در این زمینه می‌کوشند تا با برگزاری سلسله‌نشست‌های پیوسته در این زمینه، پاسخ‌های خود را نسبت به مسائل نوپدید ارائه دهند و بستری را برای تنویر آگاهی عمومی، چه در سطح عامه مردم و چه در سطح نخبگان فراهم کنند.

هوش مصنوعی و دین

شرکت‌کنندگان با حضور در این سلسله‌نشست‌ها می‌توانند نسبت به مسائل نوپدیدی نظیر هوش مصنوعی، شبیه‌سازی مغز انسان، قوه تفکر در ماشین‌ها و بسیاری از موضوعات دیگر دانش و آگاهی لازم را پیدا کنند و دلایل عقلانی مشهور در این حوزه را بدانند. این امر در توانمندی شناختی ایشان، زیست عقلانی و انتخاب آگاهانه باورهای معرفت دینی نافذ خواهد بود.

تشخیص غیر دیداری آتش روشی در مقابل تشخیص دیداری در باستان‌شناسی

بر همین مبنا چهارمین نشست «هوش مصنوعی و دین» با حضور اساتید این رشته برگزار می‌شود. اساتیدی نظیر حجت‌الاسلام علیرضا قائمی و نیز دکتر جیمز مکگراث از کالیفرنیای آمریکا در این نشست به بررسی جنبه‌های متفاوتی از موضوع می‌پردازند.

این سلسله‌نشست‌ها، با توجه به ضرورت حفظ اصول بهداشتی به صورت مجازی و بر بستر پلتفرم اینستاگرام برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق لینک‌های زیر، ساعت ۱۹:۳۰ امروز، ششم آذرماه ۱۴۰۰ به این نشست بپیوندند.

آدرس اینستاگرام: http://instagram.com/pasokhtv

آدرس تلویزیون اینترنتی:

آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

کاربست هوش مصنوعی در صنایع و تقویت زیرساخت‌های سخت‌افزاری کشور

مقاله قبلی

سیلزفورس راهبرد خودکارسازی خود را گسترش می‌دهد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.