40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 رونمایی از سیستم هدایت خودکار Pure Vision تسلا

رونمایی از سیستم هدایت خودکار Pure Vision تسلا

شرکت تسلا از عرضه سیستم هدایت خودکار Pure Vision در ماه ژوئن خبر داد و گفت در ساخت این سیستم از حسگرهای لیدار استفاده نشده است.
شرکت تسلا روز بیست و پنجم ماه مه اعلام کرد دیگر در ساخت سیستم‌های هدایت خودکار از حسگرهای لیدار استفاده نخواهد کرد و از ساخت یک سیستم هدایت خودکار موسوم به Tesla Vision خبر داد که در ساخت آن فقط از دوربین استفاده شده است. این سیستم از ماه ژوئن در خودروهای مدل 3 و Y آمریکای شمالی به کار خواهد رفت. ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا ضمن تأئید این خبر در صفحه توئیتر خود نوشت :« در حال حاضر از سیستم هدایت خودکار Pure Vision در خودروهای آمریکای شمالی استفاده می‌شود. تا دو هفته آینده از نسخه به‌روز رسانی شده این محصول و نسخه بتا 9.0 سیستم FSD (و هم‌چنین Pure Vision) رونمایی خواهد شد.» این بیانیه در حالی منتشر شد که چند روز پیش از این یک خودروی مدل Y تسلا با یک حسگر لیدار بر روی سقفش در فلوریدا رویت شد و به همین دلیل برخی فکر کردند که شاید مدیر عامل شرکت تسلا عقیده خود را در مورد استفاده از این سیستم تغییر داده است.
سیستم هدایت خودکار 3.0 تسلا به قابلیت‌های سیستم رانندگی و مسیریابی خودکار (NOP) مجهز است و به واسطه آن‌ها می‌توانند در بزرگ‌راه‌ها و پارکینگ‌ها به صورت مستقل رانندگی کنند و به صورت خودکار باند حرکت خود را تغییر دهد. ارتقای پکیج‌های نرم‌افزاری فوق، پس از آزمایش سیستم FSD در ماه اکتبر سال گذشته، مهم‌ترین رویداد در این صنعت به شمار می‌روند. به گفته شرکت تسلا، استفاده از سیستم‌های دوربین محور ممکن است موقتاً برخی کارکردها، از جمله رانندگی در باند مورد نظر و پارک خودرو را با مشکل مواجهه کند، اما اطمینان داده که این مشکلات چند هفته پس از ارتقای سیستم و با به‌روزرسانی‌های پیاپی نرم‌افزار رفع خواهند شد.

 

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

 

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]