هدایت خودکار
اخبار

رونمایی از سیستم هدایت خودکار Pure Vision تسلا

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  شرکت تسلا از عرضه سیستم هدایت خودکار Pure Vision در ماه ژوئن خبر داد و گفت در ساخت این سیستم از حسگرهای لیدار استفاده نشده است.
  شرکت تسلا روز بیست و پنجم ماه مه اعلام کرد دیگر در ساخت سیستم‌های هدایت خودکار از حسگرهای لیدار استفاده نخواهد کرد و از ساخت یک سیستم هدایت خودکار موسوم به Tesla Vision خبر داد که در ساخت آن فقط از دوربین استفاده شده است. این سیستم از ماه ژوئن در خودروهای مدل ۳ و Y آمریکای شمالی به کار خواهد رفت. ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا ضمن تأئید این خبر در صفحه توئیتر خود نوشت :« در حال حاضر از سیستم هدایت خودکار Pure Vision در خودروهای آمریکای شمالی استفاده می‌شود. تا دو هفته آینده از نسخه به‌روز رسانی شده این محصول و نسخه بتا ۹.۰ سیستم FSD (و هم‌چنین Pure Vision) رونمایی خواهد شد.» این بیانیه در حالی منتشر شد که چند روز پیش از این یک خودروی مدل Y تسلا با یک حسگر لیدار بر روی سقفش در فلوریدا رویت شد و به همین دلیل برخی فکر کردند که شاید مدیر عامل شرکت تسلا عقیده خود را در مورد استفاده از این سیستم تغییر داده است.
  سیستم هدایت خودکار ۳.۰ تسلا به قابلیت‌های سیستم رانندگی و مسیریابی خودکار (NOP) مجهز است و به واسطه آن‌ها می‌توانند در بزرگ‌راه‌ها و پارکینگ‌ها به صورت مستقل رانندگی کنند و به صورت خودکار باند حرکت خود را تغییر دهد. ارتقای پکیج‌های نرم‌افزاری فوق، پس از آزمایش سیستم FSD در ماه اکتبر سال گذشته، مهم‌ترین رویداد در این صنعت به شمار می‌روند. به گفته شرکت تسلا، استفاده از سیستم‌های دوربین محور ممکن است موقتاً برخی کارکردها، از جمله رانندگی در باند مورد نظر و پارک خودرو را با مشکل مواجهه کند، اما اطمینان داده که این مشکلات چند هفته پس از ارتقای سیستم و با به‌روزرسانی‌های پیاپی نرم‌افزار رفع خواهند شد.

   

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

   

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  حسین مطلبی کارشناس هوش مصنوعی از ورود حوزه علمیه به حوزه هوش مصنوعی خبر داد

  مقاله قبلی

  دستاورد محقق ایرانی: کاربرد هوش مصنوعی در صنعت نفت برای رفع مشکلات میادین نفتی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.