40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 گامی تازه‌ در هوشمندسازی شهرها در کانادا

گامی تازه‌ در هوشمندسازی شهرها در کانادا

جوامع بشری با پیشرفت‌های چشمگیر فناوری شتابان رو به جلو می‌روند و همگام با تحولات ناشی از این پیشرفت‌ها روز به روز بر مطالبه‌های برحق مردم از مسئولان و مدیران افزوده می‌گردد. یکی از زمینه‌های پرطرفدار درخواست خدمات و مطالبات مردمی بهبود خدمات شهری است. به‌تازگی شرکت کانادایی راجرز، که شرکت مخابرات و رسانه‌های گروهی است و در زمینه ارائه خطوط تلفن ثابت، شبکه تلفن همراه و نیز دسترسی به اینترنت به فعالیت مشغول است اعلام کرده است که قصد دارد از این پس با استفاده از اینترنت اشیا، خدمات بیشتری را به شهروندان کشور خود ارائه بدهد.

مدیران راجرز بر آن هستند تا با بهره‌مندی از فناوری اینترنت اشیا و استراتژی‌های شهر هوشمند خدمات خود را فراتر از اینترنت و شبکه تلفن همراه توسعه ببخشند و در زمینه نصب حسگرهای تشخیص چکه آب و ابزارهای هوشمند کنترل ترافیک نیز اقداماتی به عمل آورند.

پژوهشگران این شرکت معتقدند شهرهایی که از استراتژی‌های هوشمند بیشترین بهره‌ را ببرند می‌توانند در برابر بحران‌ها و چالش‌های امروز و آینده، مواضع بهتری بگیرند و با واکنش‌های مؤثرتری با مسائل مختلف مواجه شوند. از این گذشته، فناوری هوشمند در شهرها و زیرساخت‌ها می‌تواند منجر به کارآمدی مناطق شود و در ضمن امکان ذخیره ۷۰ درصدی هزینه‌های شهری را فراهم آورد. مهم‌تر از همه این فناوری قادر است شهر و شهروندان را از مزایای زیست‌محیطی بسیاری برخوردار سازد.

بی‌تردید در آینده‌ای بسیار نزدیک فناوری‌های دیجیتال در طراحی شهری و پایداری جوامع، از شهرک‌ها و شهرهای کوچک گرفته تا کلان‌شهرها، نقشی بسیار اساسی ایفا خواهند کرد. در راستای همین ایفای نقش مهم فناوری، سود جستن از اینترنت اشیا راهی است مطمئن در جهت ارائه خدمات گسترده به شهرنشینان فعلی و ایجاد مناطقی هوشمندتر، ایمن‌تر و کارآمدتر برای نسل‌های بعدی.

طبق پیش‌بینی‌های جمع کثیری از پژوهشگران روند بروز چالش‌های مالی، زیست‌محیطی و اجتماعی امروز در آینده نیز همچنان ادامه خواهد یافت و بی‌گمان بر زندگی فردی و اجتماعی نسل‌های آینده اثراتی خواهد نهاد. به همین دلیل گسترش و افزایش توانایی‌های فناورانه و دیجیتالی جدید در جهت مرتفع کردن مشکلات کنونی و معضلات قریب‌الوقوع بعدی در نظر مسئولان اهمیت زیادی پیدا کرده است. محققان در حوزه مدیریت شهری و رفع مشکلات شهروندان تأکید دارند که حل مشکلات با بهره‌مندی بیشتر از اینترنت اشیا و حسگرهای دیجیتالی برای کنترل ترافیک خودرویی و انسانی یا کشف محل دقیق چکه کردن آب، آسان‌تر و پرشتاب‌تر خواهد شد.

مدیران شرکت راجرز در تعریف اولویت‌های خود در برنامه‌های آینده بهره بردن از فناوری اینترنت اشیا را برای مدیریت هوشمند آب، پارک هوشمند وسایل نقلیه، نظارت بر ترافیک، مدیریت ناوگان حمل ‌و نقل و ایجاد سازه‌های هوشمند در دستور کار قرار داده‌اند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]