کانادا
اخبار

گامی تازه‌ در هوشمندسازی شهرها در کانادا

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

جوامع بشری با پیشرفت‌های چشمگیر فناوری شتابان رو به جلو می‌روند و همگام با تحولات ناشی از این پیشرفت‌ها روز به روز بر مطالبه‌های برحق مردم از مسئولان و مدیران افزوده می‌گردد. یکی از زمینه‌های پرطرفدار درخواست خدمات و مطالبات مردمی بهبود خدمات شهری است. به‌تازگی شرکت کانادایی راجرز، که شرکت مخابرات و رسانه‌های گروهی است و در زمینه ارائه خطوط تلفن ثابت، شبکه تلفن همراه و نیز دسترسی به اینترنت به فعالیت مشغول است اعلام کرده است که قصد دارد از این پس با استفاده از اینترنت اشیا، خدمات بیشتری را به شهروندان کشور خود ارائه بدهد.

مدیران راجرز بر آن هستند تا با بهره‌مندی از فناوری اینترنت اشیا و استراتژی‌های شهر هوشمند خدمات خود را فراتر از اینترنت و شبکه تلفن همراه توسعه ببخشند و در زمینه نصب حسگرهای تشخیص چکه آب و ابزارهای هوشمند کنترل ترافیک نیز اقداماتی به عمل آورند.

پژوهشگران این شرکت معتقدند شهرهایی که از استراتژی‌های هوشمند بیشترین بهره‌ را ببرند می‌توانند در برابر بحران‌ها و چالش‌های امروز و آینده، مواضع بهتری بگیرند و با واکنش‌های مؤثرتری با مسائل مختلف مواجه شوند. از این گذشته، فناوری هوشمند در شهرها و زیرساخت‌ها می‌تواند منجر به کارآمدی مناطق شود و در ضمن امکان ذخیره ۷۰ درصدی هزینه‌های شهری را فراهم آورد. مهم‌تر از همه این فناوری قادر است شهر و شهروندان را از مزایای زیست‌محیطی بسیاری برخوردار سازد.

بی‌تردید در آینده‌ای بسیار نزدیک فناوری‌های دیجیتال در طراحی شهری و پایداری جوامع، از شهرک‌ها و شهرهای کوچک گرفته تا کلان‌شهرها، نقشی بسیار اساسی ایفا خواهند کرد. در راستای همین ایفای نقش مهم فناوری، سود جستن از اینترنت اشیا راهی است مطمئن در جهت ارائه خدمات گسترده به شهرنشینان فعلی و ایجاد مناطقی هوشمندتر، ایمن‌تر و کارآمدتر برای نسل‌های بعدی.

تمدید فراخوان طرح جهش هوشمندسازی کشور

طبق پیش‌بینی‌های جمع کثیری از پژوهشگران روند بروز چالش‌های مالی، زیست‌محیطی و اجتماعی امروز در آینده نیز همچنان ادامه خواهد یافت و بی‌گمان بر زندگی فردی و اجتماعی نسل‌های آینده اثراتی خواهد نهاد. به همین دلیل گسترش و افزایش توانایی‌های فناورانه و دیجیتالی جدید در جهت مرتفع کردن مشکلات کنونی و معضلات قریب‌الوقوع بعدی در نظر مسئولان اهمیت زیادی پیدا کرده است. محققان در حوزه مدیریت شهری و رفع مشکلات شهروندان تأکید دارند که حل مشکلات با بهره‌مندی بیشتر از اینترنت اشیا و حسگرهای دیجیتالی برای کنترل ترافیک خودرویی و انسانی یا کشف محل دقیق چکه کردن آب، آسان‌تر و پرشتاب‌تر خواهد شد.

مدیران شرکت راجرز در تعریف اولویت‌های خود در برنامه‌های آینده بهره بردن از فناوری اینترنت اشیا را برای مدیریت هوشمند آب، پارک هوشمند وسایل نقلیه، نظارت بر ترافیک، مدیریت ناوگان حمل ‌و نقل و ایجاد سازه‌های هوشمند در دستور کار قرار داده‌اند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۱ میانگین: ۲]

آموزش پردازش زبان طبیعی با اکوسیستم هاگینگ فیس ؛ هاگینگ فیس هاب (قسمت اول فصل چهارم)

مقاله قبلی

هوش مصنوعی و خلق شخصیت‌های مثبت

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.