40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 کاربرد هوش مصنوعی در دموکراسی و تحول رسانه‌ها چیست؟

کاربرد هوش مصنوعی در دموکراسی و تحول رسانه‌ها چیست؟

هوش مصنوعی چگونه رسانه را تغییر می‌دهد؟ کاربرد هوش مصنوعی در دموکراسی چگونه است؟ و برای تحقق این شرایط چه کارهایی باید انجام بگیرد؟ از روز دوشنبه ۲۲ فوریه، محققان دانشگاه آمستردام (UvA)، دانشگاه علمی کاربردی آمستردام (AUAS) و مرکز تحقیقاتی Centrum Wiskunde & Informatica با شرکای رسانه‌ای و اجتماعی خود و همچنین شهرداری آمستردام یک همکاری را در آزمایشگاه هوش مصنوعی، رسانه و دموکراسی شروع کرده‌اند تا به سوالاتی از این دست پاسخ دهند.

آزمایشگاه هوش مصنوعی، رسانه و دموکراسی در حال تمرکز روی این موضوع است که هوش مصنوعی و فناوری‌های دیجیتال چگونه در حال ایجاد تحول در رسانه و دموکراسی است. محققان به موضوعات خاصی حول استفاده از هوش مصنوعی در دموکراسی و رسانه‌ها علاقه نشان داده‌اند؛ از جمله راه‌های توسعه سیستم‌های متنوع مردم محور یا نقش احتمالی چت بات‌ها در تهیه اخبار. علاوه بر این، آن‌ها و شرکای گوناگون این آزمایشگاه در حال بررسی رسانه‌های آینده و چگونگی کاربرد آن‌ها هستند. برای این منظور، این آزمایشگاه، تحقیقات اساسی و کاربردی را در زمینه‌های قانون، اخلاق، علوم ارتباطات، مطالعات رسانه‌ای و علوم رایانه انجام می‌دهد و گرد آوری می‌کند.

یکی از محققان این پژوهش می‌گوید ترکیبی از تمرین، تئوری و تحقیقات پیشرو به ما کمک می‌کند تا نوآوری مبتنی بر  هوش مصنوعی را خلق کنیم، دانش بسازیم و در قسمتی که به طور خاص با عملکرد دموکراسی ما مرتبط است، خلق دانش کنیم. از آنجایی که آمستردام به عنوان یک شهر رسانه‌ای شناخته می‌شود، پایگاه مناسبی برای آزمایشگاه ما است.

فناوری چه کاری باید انجام دهد و چه کاری نباید انجام دهد؟

هوش مصنوعی به طور فزاینده‌ای به تولید و توزیع اخبار کمک کرده است؛ با استفاده از ابزارهای هوشمند، روزنامه نگاران در داستان‌نویسی موفق‌تر شده‌اند و البته می‌توان اخبار کاملاً خودکار تولید کرد. همچنین هوش مصنوعی با استفاده از پروفایل مخاطب کمک می‌کند تا سیستم توصیه گر اخبار دقیق‌تری به مخاطبان ارائه دهد.

در اینجا حباب‌های فیلتر، حریم خصوصی، نقش فناوری بزرگ، استقلال سرمقاله و و حقوق اساسی و پیامدهای اخلاقی، اجتماعی، حقوقی و دموکراتیک استفاده از هوش مصنوعی در دموکراسی و رسانه‌ها مورد بحث است. اخلاق حرفه‌ای، قانون و حقوق اساسی می‌توانند نقش مهمی در این تحول داشته باشند. این آزمایشگاه در زمینه پیشنهاددهنده‌های خبر و توسعه روش‌های اندازه گیری که می‌تواند به فضای عمومی متنوع‌تر و گسترده‌تر و جامعه آگاه کمک کند همکاری خواهد کرد. همچنین یک داشبورد تبلیغاتی به دنبال شفاف‌سازی روش‌هایی است که احزاب سیاسی با استفاده از آن سعی در تاثیرگذاری بر انتخابات دارند.

ناندا پیرسما، استاد فناوری اطلاعات مسئولانه و از محققان این پروژه محقق می‌گوید در این همکاری AUAS، UvA و CWI دست در دست هم می‌گذارند تا از نظر علمی و کاربردی و رویکردها به این موضوعات نگاه کنند. ما با همراهی شرکای خود، ابزارهایی را طراحی می‌کنیم که واقعاً مسئول هستند.

انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف را در هوشیو بخوانید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]