هوش مصنوعی در دموکراسی
اخبارکاربردهای هوش مصنوعی

کاربرد هوش مصنوعی در دموکراسی و تحول رسانه‌ها چیست؟

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  هوش مصنوعی چگونه رسانه را تغییر می‌دهد؟ کاربرد هوش مصنوعی در دموکراسی چگونه است؟ و برای تحقق این شرایط چه کارهایی باید انجام بگیرد؟ از روز دوشنبه ۲۲ فوریه، محققان دانشگاه آمستردام (UvA)، دانشگاه علمی کاربردی آمستردام (AUAS) و مرکز تحقیقاتی Centrum Wiskunde & Informatica با شرکای رسانه‌ای و اجتماعی خود و همچنین شهرداری آمستردام یک همکاری را در آزمایشگاه هوش مصنوعی، رسانه و دموکراسی شروع کرده‌اند تا به سوالاتی از این دست پاسخ دهند.

  آزمایشگاه هوش مصنوعی، رسانه و دموکراسی در حال تمرکز روی این موضوع است که هوش مصنوعی و فناوری‌های دیجیتال چگونه در حال ایجاد تحول در رسانه و دموکراسی است. محققان به موضوعات خاصی حول استفاده از هوش مصنوعی در دموکراسی و رسانه‌ها علاقه نشان داده‌اند؛ از جمله راه‌های توسعه سیستم‌های متنوع مردم محور یا نقش احتمالی چت بات‌ها در تهیه اخبار. علاوه بر این، آن‌ها و شرکای گوناگون این آزمایشگاه در حال بررسی رسانه‌های آینده و چگونگی کاربرد آن‌ها هستند. برای این منظور، این آزمایشگاه، تحقیقات اساسی و کاربردی را در زمینه‌های قانون، اخلاق، علوم ارتباطات، مطالعات رسانه‌ای و علوم رایانه انجام می‌دهد و گرد آوری می‌کند.

  یکی از محققان این پژوهش می‌گوید ترکیبی از تمرین، تئوری و تحقیقات پیشرو به ما کمک می‌کند تا نوآوری مبتنی بر  هوش مصنوعی را خلق کنیم، دانش بسازیم و در قسمتی که به طور خاص با عملکرد دموکراسی ما مرتبط است، خلق دانش کنیم. از آنجایی که آمستردام به عنوان یک شهر رسانه‌ای شناخته می‌شود، پایگاه مناسبی برای آزمایشگاه ما است.

  فناوری چه کاری باید انجام دهد و چه کاری نباید انجام دهد؟

  هوش مصنوعی به طور فزاینده‌ای به تولید و توزیع اخبار کمک کرده است؛ با استفاده از ابزارهای هوشمند، روزنامه نگاران در داستان‌نویسی موفق‌تر شده‌اند و البته می‌توان اخبار کاملاً خودکار تولید کرد. همچنین هوش مصنوعی با استفاده از پروفایل مخاطب کمک می‌کند تا سیستم توصیه گر اخبار دقیق‌تری به مخاطبان ارائه دهد.

  در اینجا حباب‌های فیلتر، حریم خصوصی، نقش فناوری بزرگ، استقلال سرمقاله و و حقوق اساسی و پیامدهای اخلاقی، اجتماعی، حقوقی و دموکراتیک استفاده از هوش مصنوعی در دموکراسی و رسانه‌ها مورد بحث است. اخلاق حرفه‌ای، قانون و حقوق اساسی می‌توانند نقش مهمی در این تحول داشته باشند. این آزمایشگاه در زمینه پیشنهاددهنده‌های خبر و توسعه روش‌های اندازه گیری که می‌تواند به فضای عمومی متنوع‌تر و گسترده‌تر و جامعه آگاه کمک کند همکاری خواهد کرد. همچنین یک داشبورد تبلیغاتی به دنبال شفاف‌سازی روش‌هایی است که احزاب سیاسی با استفاده از آن سعی در تاثیرگذاری بر انتخابات دارند.

  ناندا پیرسما، استاد فناوری اطلاعات مسئولانه و از محققان این پروژه محقق می‌گوید در این همکاری AUAS، UvA و CWI دست در دست هم می‌گذارند تا از نظر علمی و کاربردی و رویکردها به این موضوعات نگاه کنند. ما با همراهی شرکای خود، ابزارهایی را طراحی می‌کنیم که واقعاً مسئول هستند.

  انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف را در هوشیو بخوانید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  کاربرد هوش مصنوعی در پرورش جیرجیرک ها برای کمک به رفع کمبود منابع غذایی

  مقاله قبلی

  فناپ ، فعال در زمینه پردازش تراکنش‌های مالی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.