40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌کند: وبینار رایگان کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی

دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌کند: وبینار رایگان کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی

وبینار رایگان «کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی» توسط انجمن علمی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.

به گزارش هوشیو به نقل از ایسنا، استفاده از فناوری هوش مصنوعی در صنایع مختلف در دنیا به‌طور فزاینده‌ای روبه رشد است و به همین منظور آشنایی هرچه بیشتر با موارد استفاده این فناوری اهمیت بسیاری خواهد داشت. انسان‌ها بدون توجه ویژه به این موضوع، در طول روز و در زندگی‌شان بارها از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، مثل زمانی که قفل تلفن همراهشان را با استفاده از سیستم تشخیص چهره باز می‌کنند یا زمانی که با استفاده از سیستم تشخیص گفتار از سیری استفاده می‌کنند.

کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی

یکی از صنایعی که هوش مصنوعی در آن به‌خوبی مورداستفاده قرار گرفته، مهندسی شیمی است و به همین منظور دانشگاه امیرکبیر اقدام به برگزاری وبیناری رایگان در این رابطه کرده است. در این وبینار که با عنوان «کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی» برگزار می‌شود، سرفصل‌های حائز اهمیتی ازجمله هوش مصنوعی چیست؟، تاریخچه هوش مصنوعی، زمینه‌های کاربرد هوش مصنوعی، هوش مصنوعی و هوش طبیعی، مفاهیم کاربردی در هوش مصنوعی، شاخه‌های هوش مصنوعی شامل یادگیری ماشین، سیستم‌های خبره، شبکه های عصبی، الگوریتم‌های تکاملی و غیره توضیح داده می‌شود. همچنین مثال‌هایی متعدد از کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی شامل مدل‌سازی، شبیه‌سازی، بهینه‌سازی و کنترل فرایندها، به‌منظور فراگیری هرچه بهتر این موارد و کسب اطلاعات لازم برای استفاده از آن‌ها، مطرح می‌شود.

سخنران این وبینار مهندس محمد حیدری فرد، دانشجوی دکتری مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت و مدرس محاسبات عددی پیشرفته و هوش مصنوعی در مهندسی شیمی، است. متقاضیان می‌توانند روز جمعه، هجدهم تیرماه و از ساعت 18 تا 20، این وبینار را به‌صورت آنلاین و در بستر Adobe Connect تماشا کنند. شرکت در این وبینار برای عموم آزاد است و در صورت وجود هرگونه ابهام درخصوص نحوه حضور و به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر، متقاضیان می‌توانند از طریق آیدی @saCHE_AUT_admin پاسخ سؤالات خود را دریافت کنند. بعد از انجام مراحل ثبت‌نام، لینک جلسه قبل از شروع وبینار به ایمیل وارد شده در اطلاعات ثبت‌نام ارسال خواهد شد.

علاقه‌مندان باید جهت تماشای این وبینار رایگان از طریق لینک زیر اقدام کنند:

ثبت‌نام

آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]