کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی
اخباررویدادها

دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌کند: وبینار رایگان کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

وبینار رایگان «کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی» توسط انجمن علمی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.

به گزارش هوشیو به نقل از ایسنا، استفاده از فناوری هوش مصنوعی در صنایع مختلف در دنیا به‌طور فزاینده‌ای روبه رشد است و به همین منظور آشنایی هرچه بیشتر با موارد استفاده این فناوری اهمیت بسیاری خواهد داشت. انسان‌ها بدون توجه ویژه به این موضوع، در طول روز و در زندگی‌شان بارها از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، مثل زمانی که قفل تلفن همراهشان را با استفاده از سیستم تشخیص چهره باز می‌کنند یا زمانی که با استفاده از سیستم تشخیص گفتار از سیری استفاده می‌کنند.

کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی

یکی از صنایعی که هوش مصنوعی در آن به‌خوبی مورداستفاده قرار گرفته، مهندسی شیمی است و به همین منظور دانشگاه امیرکبیر اقدام به برگزاری وبیناری رایگان در این رابطه کرده است. در این وبینار که با عنوان «کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی» برگزار می‌شود، سرفصل‌های حائز اهمیتی ازجمله هوش مصنوعی چیست؟، تاریخچه هوش مصنوعی، زمینه‌های کاربرد هوش مصنوعی، هوش مصنوعی و هوش طبیعی، مفاهیم کاربردی در هوش مصنوعی، شاخه‌های هوش مصنوعی شامل یادگیری ماشین، سیستم‌های خبره، شبکه های عصبی، الگوریتم‌های تکاملی و غیره توضیح داده می‌شود. همچنین مثال‌هایی متعدد از کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی شامل مدل‌سازی، شبیه‌سازی، بهینه‌سازی و کنترل فرایندها، به‌منظور فراگیری هرچه بهتر این موارد و کسب اطلاعات لازم برای استفاده از آن‌ها، مطرح می‌شود.

سخنران این وبینار مهندس محمد حیدری فرد، دانشجوی دکتری مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت و مدرس محاسبات عددی پیشرفته و هوش مصنوعی در مهندسی شیمی، است. متقاضیان می‌توانند روز جمعه، هجدهم تیرماه و از ساعت ۱۸ تا ۲۰، این وبینار را به‌صورت آنلاین و در بستر Adobe Connect تماشا کنند. شرکت در این وبینار برای عموم آزاد است و در صورت وجود هرگونه ابهام درخصوص نحوه حضور و به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر، متقاضیان می‌توانند از طریق آیدی @saCHE_AUT_admin پاسخ سؤالات خود را دریافت کنند. بعد از انجام مراحل ثبت‌نام، لینک جلسه قبل از شروع وبینار به ایمیل وارد شده در اطلاعات ثبت‌نام ارسال خواهد شد.

کاهش هزینه‌های اکتشاف معدن در کشور با هوش مصنوعی

علاقه‌مندان باید جهت تماشای این وبینار رایگان از طریق لینک زیر اقدام کنند:

ثبت‌نام

آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

نظریه جایگشت در آموزش شبکه عصبی عمیق، گرادیان کاهشی، نقطه‌ی زینی

مقاله قبلی

مشاهیر هوش مصنوعی؛ این ۱۰ نفر آینده دنیا را تغییر می‌دهند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.