40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 گوشی هوشمند پزشکی ایران ساخت در راه است

گوشی هوشمند پزشکی ایران ساخت در راه است

در قالب طرح کلان ملی فناور و با تلاش یک شرکت دانش‌بنیان و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه و ساخت گوشی هوشمند پزشکی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش هوشیو و به نقل از خبرگزاری ایرنا، طبق اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گوشی‌های پزشکی که نبض بیمار را به اگاهی پزشک می‌رسانند، در طول سال‌های متمادی جایگاهی مهم در حوزه سلامت به خود اختصاص داده‌اند. هرچند این گوشی‌ها مدت‌هاست که ثابت مانده و تغییری نداشته‌اند.

اما با انقلاب چهارم و عصر نوآوری‌های دیجیتال، این تجهیز هم دچار تغییر و تحول شد و حالا می‌توان ردپایی از تحول و دیجیتالی شدن و هوشمند شدن را در آن یافت.

گوشی هوشمند پزشکی

نسل جدید گوشی‌های پزشکی که به آن‌ها گوشی هوشمند پزشکی می‌گویند، به غیر از استفاده از قابلیت هوش مصنوعی، ارتباطات از راه دور و اتصال به اینترنت، از فناوری هوش مصنوعی بهره می‌برد. امکان تشخیص صداهای عادی از صداهای مزاحم و غیرعادی، تشخیص بیماری‌ها و نشانه‌های ویژه به کمک صدا از دیگر فناوری‌های استفاده شده در این گوشی‌ها هستند.

[irp posts=”23956″]

گوشی‌های پزشکی در دو نوع مکانیکی و دیجیتال تولید شده‌اند. البته که پیچیدگی فناورانه و تکیه بازار تجهیزات پزشکی به واردات راه را برای تولید داخلی این محصول بسته بوده است. این موضوع در کنار نوسانات ارز محدودیت‌هایی برای واردات و همچنین حوزه سلامت ایجاد کرده است.

به همین منظور برای رفع نیاز این حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب یک طرح کلان ملی فناور و با تلاش یک شرکت دانش‌بنیان زمینه را برای تولید گوشی پزشکی هوشمند در ایران فراهم کرده است و به عبارتی به دنبال ایران ساخت کردن آن است.

قرار است به غیر از گوشی پزشکی هوشمند، نمونه‌های دیجیتال، مکانیکی و همچنین بدون سیم این گوشی نیز توسط شرکت دانش‌بنیان نبض هوشمند سلامت توسعه و ساخته شود.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]