گوشی هوشمند پزشکی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

گوشی هوشمند پزشکی ایران ساخت در راه است

  0
  مدت زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  در قالب طرح کلان ملی فناور و با تلاش یک شرکت دانش‌بنیان و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه و ساخت گوشی هوشمند پزشکی در دستور کار قرار گرفته است.

  به گزارش هوشیو و به نقل از خبرگزاری ایرنا، طبق اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گوشی‌های پزشکی که نبض بیمار را به اگاهی پزشک می‌رسانند، در طول سال‌های متمادی جایگاهی مهم در حوزه سلامت به خود اختصاص داده‌اند. هرچند این گوشی‌ها مدت‌هاست که ثابت مانده و تغییری نداشته‌اند.

  اما با انقلاب چهارم و عصر نوآوری‌های دیجیتال، این تجهیز هم دچار تغییر و تحول شد و حالا می‌توان ردپایی از تحول و دیجیتالی شدن و هوشمند شدن را در آن یافت.

  گوشی هوشمند پزشکی

  نسل جدید گوشی‌های پزشکی که به آن‌ها گوشی هوشمند پزشکی می‌گویند، به غیر از استفاده از قابلیت هوش مصنوعی، ارتباطات از راه دور و اتصال به اینترنت، از فناوری هوش مصنوعی بهره می‌برد. امکان تشخیص صداهای عادی از صداهای مزاحم و غیرعادی، تشخیص بیماری‌ها و نشانه‌های ویژه به کمک صدا از دیگر فناوری‌های استفاده شده در این گوشی‌ها هستند.

  گوشی‌های پزشکی در دو نوع مکانیکی و دیجیتال تولید شده‌اند. البته که پیچیدگی فناورانه و تکیه بازار تجهیزات پزشکی به واردات راه را برای تولید داخلی این محصول بسته بوده است. این موضوع در کنار نوسانات ارز محدودیت‌هایی برای واردات و همچنین حوزه سلامت ایجاد کرده است.

  به همین منظور برای رفع نیاز این حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب یک طرح کلان ملی فناور و با تلاش یک شرکت دانش‌بنیان زمینه را برای تولید گوشی پزشکی هوشمند در ایران فراهم کرده است و به عبارتی به دنبال ایران ساخت کردن آن است.

  قرار است به غیر از گوشی پزشکی هوشمند، نمونه‌های دیجیتال، مکانیکی و همچنین بدون سیم این گوشی نیز توسط شرکت دانش‌بنیان نبض هوشمند سلامت توسعه و ساخته شود.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  محیط کار واقعیت مجازی فیسبوک و آشنایی با آن

  مقاله قبلی

  با Seaborn 0.11 و ویژگی های جدید آن آشنا شوید

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *