آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم انسانی-اسلامی دیجیتال
اخبارهوش مصنوعی در ایران

آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم انسانی-اسلامی دیجیتال افتتاح می‌شود

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  رئیس مرکز  کامپیوتر علوم اسلامی اعلام کرده در راستای بازتعریف و بازآفرینی در علوم اسلامی ازجمله حوزه  لغت و ادب فارسی، در هفته پژوهش سال جاری «آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم انسانی-اسلامی دیجیتال» مرکز نور را افتتاح خواهند کرد.

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری برنا، رونمایی از پایگاه لغت‌نامه برخط قاموس نور با مشارکت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و موسسه لغت‌نامه دهخدا در تهران برگزار شد. این مراسم به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور حداقلی میهمانان و پژوهشگران زبان و ادبیات فارسی به صورت آنلاین و پخش زنده برگزار شد.

  دکتر محمد حسین بهرامی، رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، یکی از سخنرانان این مراسم بود. ایشان در ابتدا گفت: «در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی ما موظف هستیم زیرساخت‌های پژوهشی را برای کسانی که در حوزه علوم اسلامی مشغول تحقیقات هستند، فراهم کنیم و بدین منظور در طول سه هفته گذشته مرکز موفق شد حجم قابل توجهی از منابع علوم اسلامی در رشته‌های مختلف علوم اسلامی را به نسخه دیجیتال و نرم‌افزارهایی در قالب‌ها و حامل‌های مختلف نظیر نرم‌افزارهای رومیزی، وبگام‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل و غیره تبدیل و در اختیار پژوهشگران قرار دهد.»

  افتتاح آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم انسانی-اسلامی دیجیتال

  رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی همچنین به توضیح ضرورت بازتعریف و بازآفرینی در حوزه لغت و ادب فارسی پرداخت و گفت: «در حوزه علوم اسلامی در تلاش هستیم و مطمئنا این اتفاق در حوزه لغت فارسی و ادب فارسی هم رخ خواهد داد. ما کارهایی را شروع کردیم و انشاالله در هفته پژوهش سال جاری آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم انسانی-اسلامی دیجیتال مرکز نور را افتتاح می‌کنیم.»

  وی در پایان گفت: «امیدواریم با همکاری خوبی که با مجموعه دهخدا داریم و لطفی که این مجموعه به مرکز نور دارد و کارهایی که تابه‌حال انجام شده و اعلام آمادگی هردوطرف برای اجرای کارهای مشترک، شاهد پیشرفت خوب و رویدادهای قابل توجه، مفید و تاثیرگذاری در این حوزه از طریق همکاری این دو موسسه باشیم.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  مبتدیان علوم داده باید جواب این ۱۰ سوال را بدانند

  مقاله قبلی

  سلسله نشست‌های الهیات و هوش مصنوعی برگزار می‌شود

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.