Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 آمازون از هوش مصنوعی مولد برای ارتقا بررسی‌های محصول استفاده می‌کند

آمازون از هوش مصنوعی مولد برای ارتقا بررسی‌های محصول استفاده می‌کند

آمازون امروز صبح اعلام کرد که شروع به استفاده از هوش مصنوعی مولد کرده تا به مشتریان کمک کند بهتر بفهمند مشتریان دیگر در مورد یک محصول چه می‌گویند، بدون اینکه لزوما نیازی به خواندن ده‌ها بررسی فردی داشته باشند. این خرده‌فروش می‌گوید، از فناوری جدید برای ارائه پاراگراف کوتاهی از بازخوردهای مشتریان درست در صفحه جزئیات محصول استفاده خواهد کرد که ویژگی‌های محصول و احساسات مشتریان را که در بخش نظرات ذکر شده، برجسته می‌سازد.

به گزارش هوشیو، آمازون خاطرنشان کرد که می‌توان از این ابزار برای دریافت آسان‌تر حس کلی از مضامین رایج در بررسی‌ها استفاده کرد.

علاوه بر ارائه متن خلاصه از بازخوردها، آمازون همچنین ویژگی‌های کلیدی محصول را به‌عنوان دکمه‌های قابل کلیک برجسته خواهد ساخت. برای مثال، اگر مشتری بخواهد در مورد «سهولت استفاده» یا «عملکرد» محصول بداند، می‌تواند روی دکمه‌ای ضربه بزند تا فقط نظراتی را ببیند که به این موضوع اشاره داشته‌اند.

آمازون قبلاً ویژگی مشابهی را با قرار دادن کلمات پرکاربرد موجود در بررسی‌ها ارائه کرده بود که به صورت دکمه‌های قابل کلیک در دسترس بودند.

آمازون از هوش مصنوعی مولد

به گفته آمازون، ویژگی‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی در ابتدا برای زیرمجموعه‌ای از خریداران آمریکایی در دستگاه‌های تلفن همراه و در طیف گسترده‌ای از محصولات عرضه خواهند شد. در طول این آزمایش‌ها، این شرکت برای یادگیری و تنظیم دقیق مدل‌های هوش مصنوعی، به منظور بهبود اثربخشی آنها تلاش خواهد کرد. همچنین در تلاش است تا ویژگی هایلایت را در طول زمان گسترش دهد تا دسته‌بندی‌های بیشتری را شامل شود، زیرا این ویژگی به‌صورت گسترده در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد.

البته، خلاصه‌های هوش مصنوعی فقط به اندازه داده‌هایی که دریافت می‌کنند، خوب خواهند بود. آمازون سال‌هاست که با بررسی‌های جعلی و گمراه‌کننده محصولات، از جمله بررسی‌های پولی، دست‌و‌پنجه نرم می‌کند.

در سال 2021، این شرکت اعتراف کرد که در حدود 200 میلیون بررسی جعلی را در سال قبل مسدود کرده است. همچنین سال‌ها از طریق شکایت‌های قضایی و اقدامات دیگر، از جمله شکایت از فروشندگانی که نقدهای جعلی خریده‌اند، تلاش کرده تا منابع بررسی‌های جعلی را سرکوب نماید.

FTC (کمیسیون تجارت فدرال) یک سازنده مکمل را وادار به پرداخت 600000 دلار کرد، زیرا آنها در بررسی‎های آمازون دست‌کاری می‌کردند. سازنده مکمل محصولات خود را در یک فهرست ترکیب می‌کرد تا با استفاده از نظرات خوب از محصولات دیگر، تعداد نظرات مثبت را برای محصول خود افزایش دهد.

با قابلیت‌های رو به رشد هوش مصنوعی، بررسی نظرات جعلی ممکن است در حال حاضر سخت‌تر باشد، زیرا فناوری پیشرفت می‌کند تا بازخوردهای انسانی‌تری ارائه دهد، که این امر می‌تواند منجر به انفجار دیگری از ارائه بررسی‌های جعلی باشد. اگر این شرکت ابزار دیگری برای حذف نظرات نوشته‌شده با هوش مصنوعی از سایت خود نداشته باشد، خلاصه‌ بررسی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی آمازون چندان مفید نخواهد بود.

البته، آمازون امروز نگرانی در مورد بررسی‌های جعلی را برطرف ساخته و می‌گوید که فقط این بررسی‌ها را از خریدهای تأیید‌شده خلاصه می‌کند. به‌علاوه، همچنان به سرمایه‌گذاری «منابع قابل اتکا» برای جلوگیری از ارائه بررسی‌های جعلی ادامه می‌دهد.

آمازون با استفاده از مدل‌های یادگیری ماشینی و محققان خبره، اقداماتی را برای جلوگیری از بررسی‌های جعلی بر روی پلتفرم خود انجام می‌دهد. آنها نقاط مختلف داده مانند فعالیت ورود به سیستم، تاریخچه مرور و روابط با سایر حساب‎ها را برای تشخیص رفتار غیرعادی تجزیه‌و‎تحلیل می‌کنند. این خرده فروش خاطرنشان می‌کند که از ابزارهای پیچیده تشخیص تقلب برای تجزیه‌و‎تحلیل نظرات جعلی و جلوگیری از نمایش آنها در فروشگاه خود استفاده می‌کند.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.