Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 آمازون در مسیر آموزش هوش مصنوعی

آمازون در مسیر آموزش هوش مصنوعی

شرکت بزرگ آمازون قصد دارد تا سال 2025 به دو میلیون نفر آموزش مهارت‌های هوش مصنوعی را تحت عنوان پروژه‌ای به نام AI Ready ارائه دهد. این پروژه قرار است با هدف آموزش نیروی انسانی برای توسعه کاربرد هوش مصنوعی توسط این شرکت انجام شود.  ابتکار آمازون درحالی انجام می‌شود که بررسی‌های آماری نشان می‌دهد تقاضای زیادی برای این حوزه وجود دارد و پتانسیل افزایش دستمزد نیروی انسانی مسلط به هوش مصنوعی تا 47 درصد پیش‌بینی شده است.

پروژه AI Ready شرکت آمازون

مدیران ارشد آمازون بر این باور هستند که هوش مصنوعی به عنوان محتول‌کننده‌ترین فناوری نسل ما، توانایی مقابله با چالش‌برانگیزترین مشکلات را دارد و ما باید از این توانایی نهایت استفاده را ببریم و قدم اول در این مسیر، آموزش هوش مصنوعی به تمام کسانی است که به این حوزه علاقه دارند.

به همین دلیل است که آمازون پروژۀ AI Ready را به‌عنوان یک تعهد جدید برای خود در نظر گرفته‌است و در طی آن به دو میلیون نفر در سراسر جهان آموزش رایگان مهارت‌های هوش مصنوعی ارائه خواهدداد.

آمازون برای دستیابی به این هدف ابتکارات جدیدی را برای بزرگسالان و جوانان علاقه‌مند به این حوزه در نظر دارد که مهم‌ترین نکته در آن‌ها حذف هزینه به‌عنوان مانعی برای دسترسی به مهارت‌های گسترده هوش مصنوعی است. این ابتکارات در سه فاز انجام خواهندشد که عبارت‌اند از:

  • هشت دورۀ جدید و رایگان هوش مصنوعی مولد.
  • بورسیۀ بیش از 50000 دانش‌آموز دبیرستانی و دانشجویان مقطع کارشناسی در سراسر جهان برای آموزش هوش مصنوعی در Udacity.
  • همکاری جدید با Code.org جهت ارتقا و گسترش آموزش مهارت‌های هوش مصنوعی مولد به دانش‌آموزان.
آمازون در مسیر آموزش هوش مصنوعی

شرکت آمازون این پروژه را بر اساس تحقیقات جدید موسسه تحقیقاتی Access Partnership پیش می‌برد که نتایج آن نشان دهنده این موارد بوده‌اند:

  • نیاز به استخدام افراد دارای مهارت‌های هوش مصنوعی برای 73 درصد از کارفرمایان در اولویت است؛ اما در این میان از هر چهار نفر سه نفر نمی‌توانند نیازهای هوش مصنوعی مجموعه خود را برآورده کنند.
  • میانگین افزایش دستمزدی که کارفرمایان برای نیروی انسانی آموزش دیده در حوزه مهارت‌های هوش مصنوعی در نظر دارند، چیزی نزدیک به 47 درصد است.
  • پیش‌بینی می‌شود که 93 درصد از مشاغل تا پنج سال آینده از راه‌حل‌های هوش مصنوعی و ابزارهای مختلف آن برای گسترش کار خود استفاده کنند.

شرکت آمازون با نظر بر موارد ذکر شده، پروژۀ AI Ready را راه‌اندازی می‌کند تا به افراد علاقه‌مند به این حوزه کمک کند و نیروهای آموزش دیده، حرفه‌ای و کارآمدی را برای فرصت‌های شغلی مختلف تربیت نماید.

جمع‌بندی

شرکت بزرگ آمازون با هدف تربیت نیروی کار حرفه‌ای در زمینه هوش مصنوعی، اقدام به راه‌اندازی پروژۀ بلند مدتی کرده‌است که در طی آن آموزش‌ مهارت‌های هوش مصنوعی به صورت رایگان در اختیار دو میلیون نفر در سراسر جهان قرار خواهدگرفت. مدت زمان این پروژه تا سال 2025 پیش‌بینی شده و شامل بورسیه دانش‌آموزان و دانشجویان، همکاری با Code.org و ارائه هشت دورۀ آموزش مهارت های هوش مصنوعی مولد به افراد علاقه‌مند می‌باشد. این پروژه AI Ready نام دارد و می‌تواند تحول بزرگی در حوزه آموزش هوش مصنوعی ایجاد کند.

بنر اخبار هوش مصنوعی

لینک خبر اصلی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.