Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 تحول در احراز هویت آنلاین با تلاش پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف

تحول در احراز هویت آنلاین با تلاش پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف

سامانه‌های احراز هویت در کشور با به‌روزرسانی می‌توانند خدمات گسترده تری ارائه دهند و در جهت تأمین امنیت و گسترش دولت الکترونیک به‌ کار گرفته شوند. پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف، در همین راستا سامانه احراز هویت دیجیتال را با به‌روزرسانی الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، طراحی کرده و ارائه داده‌اند.

به گزارش هوشیو به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، یک شرکت دانش‌بنیان از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، به گسترش خدمات هوشمند پرداخته تا عموم مردم با بهره‌گیری از آن‌ها سطح دیگری از بهره‌مند شدن از تکنولوژی را تجربه کنند. ضمن اینکه گسترش خدمات هوشمند به پیشرفت کشور و افزایش سرعت و سهولت در استفاده از خدمات یاری می‌رساند.

پیشرفت سرویس‌های احراز هویت آنلاین و هوشمند شدن آن‌ها یکی از خدمات این شرکت دانش‌بنیان است. «احراز هویت غیرحضوری» سامانه‌ای است که بدون نیاز به حضور افراد در مراجع قضایی یا ادارات و بانک‌ها می‌تواند به آن‌ها سرویس ارائه دهد. این سامانه به‌روزرسانی شده دانش جهانی در این حوزه است و قدمی مهم در پیشرفت دانش دیجیتال در کشور محسوب می‌شود. با استفاده از این سرویس، تمامی خدمات قوه قضاییه به صورت اینترنتی و غیرحضوری قابل انجام است و انجام امور قضایی با سهولت ممکن می‌شود. همچنین سیستم‌های بانکی، صرافی‌های رمز ارز، نیروی انتطامی، بازار سرمایه و بورس از دیگر مراکزی هستند که می‌توانند از سامانه احراز هویت دیجیتالی استفاده کنند. خدمات این سامانه در حال حاضر توسط قوه قضائیه و سازمان فناوری اطلاعات ایران به کار گرفته شده است.

سرویس احراز هویت آنلاین تا کنون توانسته پاسخگوی 8 میلیون درخواست در داخل کشور باشد؛ این سرویس با به‎روزرسانی الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی طراحی شده است و سه هدف اساسی دقت، امنیت و سرعت در ایجاد آن نقش دارد. این شرکت در تولید و به‌روزرسانی محصولات دیجیتال مبتنی بر تجربه و دانش متخصصان هوش مصنوعی تکیه دارد و با استفاده از اندیشه‌های نوین جهانی، برای پیشرفت در این حوزه فعالیت می‌کند. خدمات ارائه شده توسط این شرکت، موجب توسعه هوشمندسازی ادارات و سازمانه‌ای دولتی شده و از سوی دیگر موجب سهولت بهره‌برداری از این خدمات برای کاربران خواهد شد.

این مجموعه کار خود را از سال 1399 و در زمان شیوع بیماری کرونا آغاز کرد؛ ایده اولیه این مجموعه کاهش مراجعات حضوری و خطر ابتلا به بیماری و علاوه بر آن آنلاین شدن خدمات احراز هویت با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی بود. این شرکت در سال 1400 به عنوان شرکتی دانش‌بنیان به ثبت رسید.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.