ادراکات حسی هوش مصنوعی
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعیآموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیداده کاوی و بیگ دیتایادگیری عمیق

ادراکات حسی هوش مصنوعی چه تاثیری بر زندگی انسان‌ها خواهند گذاشت؟

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  ادراکات حسی هوش مصنوعی (AI) به کمک حسگرهای سفارشی، یادگیری ماشینی (ML) و شبکه‌های عصبی بیش از پیش شبیه به ادراکات انسانی شده است. به لطف این فناوری‌ها شاهد پیشرفت‌های جدیدی در زمینه احساسات دیجیتال و تولد ربات‌هایی هستیم که می‌توانند میوه‌های رسیده را تشخیص دهند، داغ شدن بیش از حد رادیاتور را حس کنند و میزان آسیب‌پذیری بسته‌ها را درک کنند.

  حتی اخیرا ایلان ماسک خبر داده که تصمیم دارد تا سال آینده از ربات انسان نمای تسلا با عنوان تسلا بات رونمایی کند. این ربات می‌تواند امور خطرناک یا خسته‌کننده را انجام دهد و از این طریق در خدمت انسان باشد.

  ادراکات حسی هوش مصنوعی

  بعد از شنیدن چنین خبری شاید بد نباشد تاثیراتی که ورود رایانه‌‎هایی با احساسات مشابه انسان به زندگی بشر می‌گذارند و در کل ادراکات حسی هوش مصنوعی را بررسی کنیم.

  مهندسان دانشگاه کارنگی ملون (CMU) سنسورهای عمق مادون قرمز را با دوربین‌های رنگی ترکیب کرده‌اند تا ربات‌ها بتوانند با مهارت بیشتری با اجسام شفاف کار کنند. همچنین این محققین یک مدل یادگیری ماشینی بر روی دیتاستی بسیار بزرگ آموزش داده‌اند که می‌تواند اجسامی که تا به حال ندیده را نیز با دقت ۷۵ درصد به درستی شناسایی کند.

  در همین حال، شرکت نرم‌افزاری OpenAI نرم‌افزارهایی مجهز به هوش مصنوعی توسعه داده است که با استفاده از یک شبکه عصبی، براساس یک پایگاه داده عظیم تصویری/متنی، تصاویری تولید می‌کند که می‌توان از آن‌ها برای تولید نسخه‌های بصری از کتاب‌های درسی یا ساخت فیلم توسط عکس‌های واقعی از روی یک فیلم‌نامه متنی استفاده کرد.

  دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست نیز با استفاده از VisGel که دیتاستی حاوی جفت داده‌های لامسه‌ای-بصری است، یک سیستم هوش مصنوعی را به نحوی آموزش داده‌اند که بتواند ظاهر شیء لمس‌شده و احساسی که از دیدن آن به انسان دست می‌دهد را پیش‌بینی کند.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  آموزش پردازش زبان طبیعی با اکوسیستم هاگینگ فیس؛ تنظیم محیط کار (قسمت دوم)

  مقاله قبلی

  نقش هوش مصنوعی در آینده و جلوگیری از نشت اطلاعات

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.