40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 استارتاپ هوش مصنوعی Tractable در صنعت بیمه

استارتاپ هوش مصنوعی Tractable در صنعت بیمه

استارتاپ هوش مصنوعی Tractable قادر است میزان آسیب خسارات را در عرض چند دقیقه برآورد کند و هزینه تعمیرات را تخمین بزند. در نتیجه برگشت مطالبات بیمه‌شدگان سریع‌تر انجام می‌شود و زندگی آن‌ها زودتر به روال عادی بر می‌گردد.

معرفی استارتاپ هوش مصنوعی Tractable

Tractable یک استارتاپ هوش مصنوعی در حوزه بینایی ماشین و یادگیری عمیق است. این شرکت با توسعه محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی به شرکت های فعال در زمینه بیمه خدمات ارائه می دهد.
با استفاده از تکنولوژی یادگیری عمیق نظارتی و یادگیری نیمه‌نظارتی و دیتاست حاوی میلیون‌ها عکس از تصادفات و سوانح گوناگون، Tractable توانسته است ارزیابی میزان خسارات وارده به اموال مسکونی و کشاورزی و همچنین وسایل نقلیه در تصادفات رانندگی را کاملا اتوماتیک، بدون نیاز به کارشناس و تنها در عرض چند دقیقه انجام دهد.
لذا به کمک هوش مصنوعی، عمل ارزیابی سریع‌تر، ارزان‌تر و دقیق‌تر انجام شده و مطالبات مردمی که روزانه درگیر این مشکلات هستند بسیار سریعتر به آن‌ها برگردانده می‌شود.

ارزشهای پیشنهادی Tractable

این استارتاپ هوش مصنوعی، ارزش پیشنهادی خود را بهبود سریع‌تر زندگی مردم آسیب دیده از تصادفات و بلایا عنوان کرده است. سالانه میلیون نفر در سراسر جهان از بلایای طبیعی و تصادفات متضرر و آسیب دیده می‌شوند. حداقل کاری که در این حالت برای این افراد می‌توان انجام داد برگشت سریع مطالبات آن‌ها از شرکت‌های بیمه است که بتوان سریع‌تر آن‌ها را به روال عادی زندگی برگرداند.

در کنار این‌ها ارزیابی سریع و دقیق بدون مداخله نیروی انسانی از دیگر ارزش‌های پیشنهادی این استارتاپ هوش مصنوعی است.

مدل کسب و کار، نحوه کسب درآمد و مشتریان Tractable

از آن‌جا که بیمه صنعتی کاملا رقابتی است بکارگیری هر تکنولوژی که بتواند در کاهش هزینه‌ها و تسریع فرآیند مطالبات ایفای نقش کند جزو مزیت‌های رقابتی این صنعت محسوب می‌شود. مفهوماِی پی آی باز Open API، چندین سال است که موجب تحول در صنایع مالی، بورس و بیمه در سراسر دنیا شده است. این APIها بر بستر ابر پیاده‌سازی شده‌اند و به راحتی با سیستم‌های مدیریت مطالبات ادغام می‌شوند. با توسعه این مدل توسعه دهندگان می‌توانند API های خود را در اختیار سایر کسب‌وکارها قرار دهند. Tractable به عنوان استارتاپ توسعه دهنده سرویس‌های هوش مصنوعی خدمات خود را بصورت API در اختیار شرکت‌های بیمه‌ای، تعمیرکاران و یا شرکت‌های کرایه اتومبیل به‌منظور ارزیابی میزان خسارات وارده و تخمین هزینه‌ها قرار می‌دهند. نحوه کسب درآمد در Tractable پرداخت به ازای استفادهPay as You Go است که همین امر موجب کاهش هزینه‌ها می‌شود.

خدمات استارتاپ هوش مصنوعی Tractable

1. تشخیص میزان خسارات وارده به اتومبیل ها از طریق هوش مصنوعی

در هر تصادف رانندگی، پای بیمه به حادثه باز می‌شود. کارشناس ارزیابی به محل مراجعه و میزان خسارات وارده به ماشین را ارزیابی می‌کنند. فکر می‌کنید در شیوه سنتی و در شهری پر ترافیک مثل تهران خودمان و یا نیویورک آن‌ها رسیدن کارشناس به محل حادثه چقدر طول می‌کشد؟!!تشخیص میزان خسارات اتومبیل
هوش مصنوعی Tractable با یک دیتاست حاوی میلیون‌ها عکس از تصادفات رانندگی آموزش دیده است و با دقتی بسیار نزدیک به دقت انسان می‌تواند میزان خسارات وارده را ارزیابی نماید و هزینه تعمیرات را بدون مداخله نیروی انسانی تخمین بزند.
کارشناسان این شرکت ادعا می‌کنند با این کار سرعت کار ارزیابی و استرداد وجه از بیمه به مردم 10 برابر شده و میزان خطاهای انسانی جهت ارزیابی و تخمین هزینه‌ها کاهش می‌یابد. این سرویس برای هر وسیله نقلیه‌ای در هر جا قابل استفاده است.

2. تشخیص میزان خسارات بلای طبیعی از طریق هوش مصنوعیتشخیص میزان خسارات بلای طبیعی

بلایای طبیعی حتی اگر جانمان را نگیرند، ممکن است آسیب‌هایی به خانه‌ها و یا مزارع کشاورزی وارد کنند و زندگی ما را دچار تحت تاثیر قرار می‌دهند. سالانه میلیون نفر در سراسر دنیا  حدود 1 تریلیون دلار خسارت متحمل می‌شوند.
در این مواقع ارزیابی سریع خسارات و تخمین هزینه از طریق هوش مصنوعی Tractable قابل انجام است. در این حالت تصاویر از طریق ماهواره، پهبادها و گوشی‌های هوشمندی به صورت کلی و همه جانبه گرفته می‌شود.

3. تشخیص اشیای موجود در صحنه از طریق هوش مصنوعیتشخیص اشیا

هوش مصنوعی در Tractable این قابلیت را دارد که اشیای موجود در عکس را تشخیص دهد. این سرویس تشخیص اشیاء  می‌تواند صنایعی را که به تحلیل تصاویر متکی هستند متحول کند.

کافی ست کاربر عکسی از محل خسارات، یا تصویری هوایی از اموال مسکونی و کشاورزی را در پلتفرم مربوطه بارگذاری کند، هوش مصنوعی میزان خسارت را برآورد و هزینه تعمیرات را تخمین می‌زند و پاسخ را در عرض چند دقیقه ارسال می‌کند.

نکته جالب اینکه این سرویس ضریب اطمینانی از برآورد و تخمین انجام شده خود به کاربر ارائه می‌کند. در صورتی که این ضریب اطمینان پایین باشد، سیستم از کاربر نمونه عکس‌های بیشتری از محل خسارت با زوایای مختلف درخواست می‌کند تا ارزیابی به بالاترین سطح اطمینان برای تصمیم‌گیری برسد.

جذب سرمایه در استارتاپ هوش مصنوعی Tractable

این شرکت در سال 2014 تاسیس شد و به سرعت توانست نظر سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند. تاکنون با جذب سرمایه‌ای نزدیک به 60 میلیون دلار، این شرکت در سه قاره توسعه یافته است و هم اکنون بیش از 100 پرسنل در شهرهای لندن، نیویورک، توکیو، مادرید، پاریس و مونیخ دارد.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]