40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 استفاده از برنامۀ هوش مصنوعی BlueSkeye برای تشخیص افسردگی زنان باردار

استفاده از برنامۀ هوش مصنوعی BlueSkeye برای تشخیص افسردگی زنان باردار

BlueSkeye اخیراً اعلام کرده که در حال طراحی برنامه‌ای است که با اسکن چهره و صدای زنان باردار در مراحل مختلف این دورۀ حساس، افسردگی احتمالی آن‌ها را تشخیص می‌دهد. همچنین جوانب گوناگون این بیماری را در این زنان، تجزیه و تحلیل می‌کند.

آژانس نظارتی محصولات پزشکی و بهداشتی (MHRA) با کمک هوش مصنوعی قصد دارد برنامه‌ای ایجاد کند که با آن می‌توان افسردگی زنان را در مراحل متفاوت دورۀ بارداری، شناسایی و ابعاد آن را مشخص کرد. در یک کارآزمایی بالینی که قرار است بر 125 زن باردار از اوایل سال 2024 انجام شود، سطح ایمنی و کارایی این برنامه مشخص می‌شود. این کارآزمایی با مشارکت مؤسسۀ سلامت روان بریتانیا در بیمارستان‌های NHS انجام می‌شود و به مدت 14 ماه ادامه خواهد داشت.

 در برنامۀ هوش مصنوعی BlueSkeye، AI چهرۀ کاربر را اسکن و صدای او را تجزیه و تحلیل می‌کند تا به کمک آن‌ها بتواند بر علائم افسردگی‌اش نظارت داشته باشد. هدف این کارآزمایی این است که تشخیص دهد چنین برنامه‌ای به چه میزان می‌تواند در زندگی حقیقی کاربرد داشته باشد و معیارهای بالینی استاندارد افسردگی چقدر در آن رعایت شده‌اند.

پروفسور مایکل والستار، مدیر عامل هوش مصنوعی BlueSkeye، می‌گوید:

«درمجموع از هر پنج زن، یک نفر در دورۀ بارداری در حال مبارزه با علائم بیماری افسردگی است. برخی از این افراد برای درمان اقدامات لازم را انجام می‌دهند؛ درحالی‌که بسیاری از آن‌ها به مراقبت‌های لازم دسترسی ندارند. درصورتی‌که درمان لازم به موقع صورت نگیرد، بیمارستان‌های NHS در بریتانیا باید متحمل 1.2 میلیارد پوند در سال شوند.»

برای کسب اطمینان لازم از ایمنی این برنامه، در مرحلۀ اول 12 شرکت‌کننده مورد مطالعه قرار می‌گیرند. 113 نفر دیگر صرفاً برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر ثبت‌نام می‌شوند. بیماران در این کارآزمایی، هفته‌ای یک‌بار با برنامه صحبت می‌کنند. این برنامه در تمام مدت گفت‌و‌گو، چهره و صدای بیماران را زیر نظر می‌گیرد و علائم افسردگی آن‌ها را با داده‌هایی که از پرسش نامه‌های سلامت خود دارد، مقایسه می‌کند.

استفاده از اپلیکیشن‌های سلامت، نظارت بر علائم بیماری را از راه دور تسهیل می‌کند. برنامۀ هوش مصنوعی BlueSkeye که داده‌هایی را از حالات چهره و صدای کاربران گردآوری می‌کند، برای افرادی مفید خواهد بود که نمی‌توانند به پشتیبانی دسترسی داشته باشند. جالب است بدانید که بزرگان صنعت تکنولوژی مانند شرکت اپل نیز هر کدام پلتفرم‌های ردیابی سلامت روان خود را راه‌اندازی کرده‌اند.

علاوه‌براین برای افزایش امنیت سایبری و پیشگیری از افشا شدن داده‌های شخصی ذخیره‌شده در برنامه‌ها، وب‌سایت رسمی هوش مصنوعی BlueSkeye اطلاعات شخصی کاربران را با بهره‌گیری از الگوریتم‌هایی، رمزگذاری می‌کند. همچنین اعلام کرده است که این رمزگذاری‌ها با استانداردهای GDPR کاملاً مطابقت دارند.

آژانس نظارتی محصولات پزشکی و بهداشتی (MHRA) با همکاری با شرکت هوش مصنوعی BlueSkeye ، در حال راه‌اندازی برنامه‌ای است که با آن می‌توان علائم افسردگی را در دوره‌های مختلف بارداری تشخیص داد. از اوایل سال 2024 نیز قرار است در کارآزمایی بالینی که بر 125 زن انجام می‌شود، میزان ایمنی و کارایی این اپلیکیشن مشخص شود. لازم به ذکر است که امنیت این برنامه با رمزگذاری‌های تخصصی داده‌های کاربران، به میزان کافی تأمین می‌شود.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.