استفاده یوتیوب از هوش مصنوعی
کاربردهای هوش مصنوعی

استفاده یوتیوب از هوش مصنوعی برای محافظت از کودکان

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اخیرا از سوی نمایندگان مجلس، دانشگاهیان و طرفداران حقوق کودکان نامه‌ای خطاب به شرکت‌های فناوری از جمله آمازون، گوگل، فیسبوک، مایکروسافت و یوتیوب نوشته شده و در آن خواسته شده است تا در محتواهای تبلیغی برای افراد زیر ۱۸ سال بازنگری کنند. در این نامه اشاره شده که در دوران کرونا کودکان نسبت به گذشته زمان بیشتری را در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی می‌گذرانند در نتیجه احتمال مواجه آن‌ها با محتوای نامناسب نیز افزایش یافته است. بر همین اساس استفاده یوتیوب از هوش مصنوعی عملی می‌شود تا دسترسی کودکان به ویدیوهایی که برای آنان نامناسب هستند را به‌طور خودکار محدود کند.

این سایت محبوب بارگذاری و پخش ویدیو در حال حاضر از بازبین‌های انسانی برای برچسب‌گذاری روی فیلم‌هایی که به اعتقاد آن‌ها تماشای آن‌ها برای افراد زیر ۱۸ سال نامناسب است استفاده می‌کند، اما به‌زودی برای تصمیم‌گیری در مورد این ویدیوها از یادگیری ماشین استفاده می‌کند.

یوتیوب در توضیح این خبر آورده است که ما رویکرد خود را به این شکل ادامه می‌دهیم تا با استفاده از یادگیری ماشین محتوایی را که قرار است بازبینی شود شناسایی کنیم. این کار با توسعه و تطبیق فناوری‌هایی که داریم صورت خواهد گرفت. فناوری‌ای که کمک می‌کند تا محدودیت‌های سنی را وضع کنیم. البته اگر کسانی که ویدیو را بارگذاری کرده‌اند معتقد باشند محتوای آن‌ها به‌اشتباه برچسب‌گذاری شده است می‌توانند درخواست تجدیدنظر دهند.

یوتیوب گفت که انتظار ندارد این تغییرات باعث شود تا کسانی که از ویدیوهای خود کسب درآمد می‌کنند با مشکل مواجه شوند، زیرا بسیاری از ویدیوهایی که با این روش محدود می‌شوند از قبل نیز قوانین دیگری را نیز نقض کرده‌اند.

روش ساده ساخت سیستم توصیه گر

به دنبال شیوع ویروس کرونا استفاده یوتیوب از هوش مصنوعی را به‌عنوان راهی برای تشخیص محتوای ناسالم در ویدیوهای خود افزایش داده است. این موضوع باعث شده است این شرکت در سه‌ ماهه دوم سال ۲۰۲۰ به‌اندازه تمام روزهای قبل از آن ویدیو حذف کند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

برگزاری نشست هوش مصنوعی و آینده دانشگاه‌ها

مقاله قبلی

خدمات هوش مصنوعی خود را به صورت API ارائه کنید

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.