Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 با کمک اسکلت بیرونی رویای ایستادن روی پای خود برای بیماران ناتوان حرکتی محقق شد

با کمک اسکلت بیرونی رویای ایستادن روی پای خود برای بیماران ناتوان حرکتی محقق شد

اسکلت بیرونی Atalante توسط استارتاپ فرانسوی با نام   Wandercrafساخته شده و قادر است بیماران را در وضعیت ایستاده نگه داشته و به آنها کمک می‌کند، تا ماهیچه‌های مورد‌استفاده برای حفظ  تعادل و راه‌رفتن را بازسازی کنند.

به گزارش هوشیو، لورنس میلهان، پزشک بیمارستانLes Invalides  در توضیح توانمندی‌های این ربات گفته: «این اسکلت بیرونی زمان توانبخشی را برای بیمارانی که می‌توانند دوباره راه بروند، کاهش داده و باعث صرفه‌جویی در زمان درمان این افراد می‌شود.»

وی افزوده: «البته Atalante حتی برای کسانی که ممکن است دیگر هرگز راه نروند هم تاثیرگذار بوده و با کمک به حفظ وضعیت عمودی اسکلت بیرونی این بیماران، به مبارزه با پوکی استخوان و خطر شکستگی ناشی از اُستئوپروز در این افراد کمک می‌کند.»

از سه سال پیش، یعنی از زمان راه‌اندازی این سیستم رباتیک تاکنون، در‌حدود 20 بیمارستان فرانسوی این اسکلت بیرونی توانبخشی 200 هزار‌یورویی را پیش‌خرید کرده‌اند.

اسکلت بیرونی

ژان لوئیز کنستانزا یکی از بنیانگذاران Wandercraft  گفت: «در‌حالی‌که اسکلت‌های بیرونی دیگری در سراسر جهان ساخته شده‌ است، اما مدل ساخته‌شده توسط شرکت ما تنها مدلی است که خود را متعادل ساخته و بیمار نیازی به استفاده از عصا برای ثابت ‌نگه‌‌داشتن خود ندارد.»

اسکلت بیرونی رباتیک اخیراً برای کمک به سربازان سابق به‌منظور یادگیری نحوه ایستادن و راه‌رفتن دوباره، در بیمارستان Les Invalides  در پاریس در دسترس قرار گرفته است.

این ربات در اوایل سال جاری توسط انجمن همبستگی فرانسه، برای حمایت از 250 الی 300 سرباز فرانسوی مجروح در حین مأموریت هر سال، به Les Invalides (خانه و بیمارستانی برای سربازان سالخورده و ناتوان) اهدا شد.

سزار که نمی‌خواست نام واقعی‌اش فاش شود، پس از مجروح ‌شدن در‌ جریان ماموریت یک دهه پیش در ساحل، به مدت 9 سال در بیمارستان بستری است.

هنگامی که او برای نخستین‌بار پس از سال‌ها با کمک یک اسکلت بیرونی رباتیک ایستاد، این سرباز سابق فلج از ناحیه چهاراندام فرانسوی گفت: «آنچه بیشتر از همه حس می‌کند این است که، از این به بعد می‌تواند روی پای خود بایستد و رو‌در‌رو در چشمان  دیگران نگاه کند.»

البته این اسکلت رباتیک برای غیرنظامیان نیز کاربرد دارد و افرادی که در اثر حوادثی از ناحیه ستون فقرات دچار مشکل یا قطع نخاع شده‌اند، می‌توانند از آن بهره‌مند گردند.

ویرجینی دوبوست 37 ساله یکی از این افراد است که در‌حدود 5 سال پیش در موج سواری تصادف کرده و از آن زمان تاکنون روی ویلچر نشسته است.

او همچون سزار پس از استفاده از این اسکلت رباتیک تفاوت روحی و جسمی را احساس می‌کرد.

ویرجینی درخصوص تجربه خود پس از استفاده از این اسکلت گفت: «به‌تنهایی رو‌در‌رو با کسی ایستادن حس بسیار عالی دارد، البته بار اولی که آن را امتحان کردم کمی خسته شدم، اما به‌مرور زمان احساس کردم که به کمک این ربات و انجام تمرینات کاردیو می‌توانم عضلاتم را تقویت کنم.»

او افزود که جلسات فیزیوتراپی هفتگی او در اسکلت بیرونی به «موقعیت شاد» در زندگی او تبدیل شده است.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.