Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 هوش مصنوعی، محور الکامپ 1400

هوش مصنوعی، محور الکامپ 1400

به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری مهر، حسین سلامی، رئیس سازمان نظام صنفی و رایانه‌ای استان تهران، در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری گفت: به دنبال فرمایشات رهبر معظم انقلاب، هوش مصنوعی محور اساسی این دوره از الکامپ قرار خواهد گرفت.

به عقیده ایشان راهکار تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب، برگزاری نمایشگاه‌های متعدد و مشابه الکامپ است تا از این طریق بتوان باور به اهمیت و ضرورت هوش مصنوعی را در کشور تقویت کرد. حسین سلامی در ادامه اظهار داشت که کوشش شده است تا در بیست و ششمین دوره از نمایشگاه الکامپ، محورهای اصلی مطالبه رهبر معظم انقلاب گنجانده شود. از این رو در نمایشگاه الکامپ امسال موضوعاتی نظیر «اقتصاد دانش‌بنیان»، «اهمیت به نخبگان کشور به عنوان زیرساخت توسعه هوش مصنوعی» و در نهایت «فناوری‌های حوزه هوش مصنوعی» محوریت یافته است.

الکامپ

ایشان خاطر نشان کردند که کمسیون هوش مصنوعی و علم داده نیز از همان ابتدای طرح مطالبه رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان کشور، راهکارهایی را برای اجرایی شدن جایگاه ایران در بین ده کشور برتر جهان در زمینه هوش مصنوعی و نیز ملزوماتی که برای هماهنگی‌های بین دستگاه‌های مسئول لازم است، منتشر کرد. همچنین، اعضای این کمسیون تا به اکنون کوشیده‌اند از طریق انجام مصاحبه‌های متعدد، علاوه بر روشن ساختن موضوع و جنبه‌ها و زوایای مختلف آن، به تنویر افکار عمومی، مسئولان و سرمایه‌گذاران حوزه صنایع بپردازند و از اهمیت و کاربردی بودن هوش مصنوعی صحبت کنند.

حسین سلامی تأکید کرد در این دوره از الکامپ بر روی اقتصاد دانش‌بنیان و آثاری که می‌تواند بر تحول دیجیتال در کشور ایجاد کند، تمرکز خواهیم داشت. به نظر ایشان این فعالیت‌ها می‌تواند اراده جمعی را برای تغییر از اقتصاد کلاسیک و شیوه‌های سنتی تولید و توزیع ثروت را فراهم کرده و به سمت اقتصاد دانش‌بنیان پیش ببرد.

ایشان در انتهای گفتگویش با خبرنگار خبرگزاری مهر ابراز امیدواری کردند که این رویداد و به طور کلی نمایشگاه‌هایی نظیر الکامپ بتواند امید به آینده را در کشور زنده کند و شرایط توسعه هر چه بیشتر هوش مصنوعی را فراهم نماید.

این رویداد، امسال از 27 الی 30 بهمن ماه، با در نظر گرفتن رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.