الکامپ
اخبار

هوش مصنوعی، محور الکامپ ۱۴۰۰

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری مهر، حسین سلامی، رئیس سازمان نظام صنفی و رایانه‌ای استان تهران، در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری گفت: به دنبال فرمایشات رهبر معظم انقلاب، هوش مصنوعی محور اساسی این دوره از الکامپ قرار خواهد گرفت.

  به عقیده ایشان راهکار تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب، برگزاری نمایشگاه‌های متعدد و مشابه الکامپ است تا از این طریق بتوان باور به اهمیت و ضرورت هوش مصنوعی را در کشور تقویت کرد. حسین سلامی در ادامه اظهار داشت که کوشش شده است تا در بیست و ششمین دوره از نمایشگاه الکامپ، محورهای اصلی مطالبه رهبر معظم انقلاب گنجانده شود. از این رو در نمایشگاه الکامپ امسال موضوعاتی نظیر «اقتصاد دانش‌بنیان»، «اهمیت به نخبگان کشور به عنوان زیرساخت توسعه هوش مصنوعی» و در نهایت «فناوری‌های حوزه هوش مصنوعی» محوریت یافته است.

  الکامپ

  ایشان خاطر نشان کردند که کمسیون هوش مصنوعی و علم داده نیز از همان ابتدای طرح مطالبه رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان کشور، راهکارهایی را برای اجرایی شدن جایگاه ایران در بین ده کشور برتر جهان در زمینه هوش مصنوعی و نیز ملزوماتی که برای هماهنگی‌های بین دستگاه‌های مسئول لازم است، منتشر کرد. همچنین، اعضای این کمسیون تا به اکنون کوشیده‌اند از طریق انجام مصاحبه‌های متعدد، علاوه بر روشن ساختن موضوع و جنبه‌ها و زوایای مختلف آن، به تنویر افکار عمومی، مسئولان و سرمایه‌گذاران حوزه صنایع بپردازند و از اهمیت و کاربردی بودن هوش مصنوعی صحبت کنند.

  حسین سلامی تأکید کرد در این دوره از الکامپ بر روی اقتصاد دانش‌بنیان و آثاری که می‌تواند بر تحول دیجیتال در کشور ایجاد کند، تمرکز خواهیم داشت. به نظر ایشان این فعالیت‌ها می‌تواند اراده جمعی را برای تغییر از اقتصاد کلاسیک و شیوه‌های سنتی تولید و توزیع ثروت را فراهم کرده و به سمت اقتصاد دانش‌بنیان پیش ببرد.

  ایشان در انتهای گفتگویش با خبرنگار خبرگزاری مهر ابراز امیدواری کردند که این رویداد و به طور کلی نمایشگاه‌هایی نظیر الکامپ بتواند امید به آینده را در کشور زنده کند و شرایط توسعه هر چه بیشتر هوش مصنوعی را فراهم نماید.

  این رویداد، امسال از ۲۷ الی ۳۰ بهمن ماه، با در نظر گرفتن رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۳ میانگین: ۳.۳]

  کاربردهای هوش مصنوعی در خدمت دانشگاه ها ؛ مروری بر هوش مصنوعی مکالمه‌ای

  مقاله قبلی

  سگمنتینو ؛ بستر اتوماسیون بازاریابی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.