امام جمعه موقت سمنان
اخبار

امام جمعه موقت سمنان: تقویت علم هوش مصنوعی ضرورت امروز کشور است

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از پایگاه خبرگزاری رسمی حوزه، حجت الاسلام محمد علی قدس پور، امام جمعه موقت سمنان در نماز جمعه اعلام کرد: در صورتی که نتوانیم طی سال‌های آینده در فناوری‌های هوش مصنوعی پیشرفت کنیم، خرابی‌های جبران‌ناپذیری در فرایندهای زندگی روزمره شهروندان از طریق دشمن رُخ می‌دهد.

  همچنین، در رابطه با ضرورت توسعه تکنولوژی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و تلاش‌های صورت گرفته در این راستا ضمن تأکید بر جایگاه ویژه ایران و دانشمندان ایرانی در روند تولید علم جهان در حوزه هوش مصنوعی اشاره داشتند که این علم باید وارد عرصه عمل شده و در زندگی مردم به کار بسته شود. به بیان دیگر صرف تألیفات علمی و انجام سلسله پژوهش‌ها در این زمینه، اگرچه ارزشمند است، اما باید بتوان ثمرات آن را در زندگی اجتماعی شهروندان نیز تجربه کرد.

  امام جمعه موقت سمنان طی سخنانشان فرمودند: نخبگان، دانشگاهیان و طلبه‌ها باید با هدف توسعه هوش مصنوعی در کشورمان، آن را به سمت عملگرایی پیش ببرند. نمونه این دست از موفقیت‌ها را در نفوذ متخصصان‌ کشورمان در ارتش اسرائیل غاصب می‌توانیم پیدا کنیم.

  امام جمعه موقت سمنان

  چینش مدیران میانی

  علاوه بر آن، از جمله نکات مهمی که ایشان ایراد کردند در رابطه با نحوه چینش مدیران میانی با هدف برنامه‌ریزی در راستای تسهیلگری در جهت تولید الگوریتم‌نویسی و فرایندهای اسلامی اشاره داشتند و گفتند: ما در موارد بسیاری دیده‌ایم که استانداران، فرماندهان و یا حتی متخصصین حوزه علوم اقتصادی، از رویکرد اسلامی در موضوعات گوناگون اطلاعی ندارند.

  به واقع دغدغه ایشان به‌کارگیری مدیرانی است که علاوه آشنایی با مبانی اسلامی و رویکرد دینی در علوم جدید، با فناوری‌های نوین نظیر هوش مصنوعی نیز آشنا باشند. زیرا بدون آشنایی با دستاوردهای نوین از سوی مدیران و مسئولان کشور، امکان برنامه‌ریزی دقیق و کاربست هر چه بیشتر فناوری‌های جدید و بسترسازی‌های لازم ممکن نخواهد بود.

  به یکی از مصادیق مهم کاربست فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در عرصه عمل، ایشان به یکی از اقدامات مهم در این عرصه اشاره کردند و گفتند: به طور مثال اقدام هکرهای عصای موسی که توانستند امنیت رژیم اسرائیل در فضای سایبر را بر هم زنند، بسیار حائز تقدیر است.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  آموزش پردازش زبان طبیعی با اکوسیستم هاگینگ فیس ؛ بررسی جامع پایپ لاین (قسمت دوم فصل دوم)

  مقاله قبلی

  افزایش دقت مدل تشخیص چهره با روش متعادل‌ سازی هیستوگرام

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.