Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 امنیت دیجیتالی، جزء جدید مزایای شغلی

امنیت دیجیتالی، جزء جدید مزایای شغلی

امروزه بسیاری از کارفرمایان امنیت دیجیتالی را به مزایای شغلی خود اضافه کرده‌اند، تا در مقابل خطرات احتمالی از کارکنان محافظت کنند. همه‌ سازمان‌ها باید در خصوص این مزایا بیاموزند و با شرایط پیاده‌سازی آن‌ها آشنا شوند.

هرچه شرکت‌ها سعی داشته باشند در حوزه‌های بیشتری امنیت کارکنان‌شان را تأمین کنند، گوناگونی مزایای شغلی نیز روزبه‌روز بیشتر می‌شود. خدمات پزشکی، دندانپزشکی و بیمه‌ عمر همواره در این برنامه‌ها حضور داشته‌اند. امروزه ممکن است بیمه‌ حیوانات خانگی، خدمات بهزیستی و از همه جدید‌تر، امنیت دیجیتالی را هم در میان مزایای شغلی ببینیم.

هدف از خدمات امنیت دیجیتالی، محافظت از کارکنان (و خانواده‌شان) در مقابل مزاحمان و متجاوزان آنلاین است که سعی در سرقت هویت، اطلاعات شخصی و حساب‌های کاربری دارند. به گزارش Sontiq.com، جرائمی از این دست باعث از دست رفتن شش ماه و 200-100 ساعت کاری می‌شوند، کارکنان را برآشفته می‌سازند و به‌صورت میانگین به ازای هر مشتری 1,343 دلار ضرر به شرکت وارد می‌کنند. به همین دلیل، می‌توان گفت که خدمات امنیت دیجیتالی هم برای کارکنان و هم برای سازمان‌ها مفید و سودآور خواهند بود.

فیل آلبینوس، از شرکت Human Resource Executive، به نقل از کریستین لوییس، معاون ارشد راهبرد، محصولات و مزایای کارکنان در شرکت Aura، می‌گوید: «منظور از خدمات امنیت دیجیتالی، اقداماتی محافظتی است که استفاده‌ غیرمجاز از اطلاعات شخصی و قابل‌احراز هویت کارکنان، همچون شماره‌ تأمین اجتماعی، اطلاعات حساب‌های بانکی، پسوردها یا اطلاعات پزشکی را تحت نظارت قرار داده و شناسایی می‌کنند. در این موقعیت‌ها، راهکار امنیت دیجیتالی به کارکنان هشدار می‌دهد که اطلاعاتشان مورد سوءاستفاده قرار گرفته است. بدین ترتیب، افراد می‌توانند با انجام اقدامات مناسب، به‌عنوان مثال، تغییر پسورد یا رسیدگی به ادعای کذب مبنی بر بیکاری، از امنیت اطلاعات‌شان اطمینان حاصل کنند.»

وی ادامه‌ می‌دهد: «به گزارش شرکت Willis Towers Watson، تا سال 2022، 78 درصد از کارفرمایان محافظت در برابر سرقت هویت را جزو خدمات و مزایای شغلی کارکنان خود قرار خواهند داد.»

به گفته‌ لوییس، خدمات امنیت دیجیتالی به دنبال پسوردهایی می‌گردند که به خطر افتاده‌اند و آن‌ها را تغییر می‌دهند؛ وقتی هویت و اطلاعات فرد به خطر می‌افتد، از طرف او به مؤسسات مالی اطلاع می‌دهند. علاوه بر این‌ها، هزینه‌های ناشی از این کلاهبرداری‌ها و اقدامات نیز به‌وسیله‌ خدمات امنیت دیجیتالی پوشش داده می‌شوند. لوییس خاطرنشان می‌کند: «خطرات ناشی از مهندسی اجتماعی را نباید نادیده گرفت؛ طی این اقدامات، کلاهبرداران سعی می‌کنند خود را جای پرسنل شرکت‌ها جا بزنند، تا قربانیان را قانع سازند که وارد لینک خاصی شده و اطلاعات شخصی خود را وارد کنند؛ سپس از این اطلاعات برای سرقت هویت‌ استفاده می‌کنند.

امنیت دیجیتالی

اهمیت روزافزون خدمات امنیت دیجیتالی چندین دلیل دارد. با رواج بیشتر مدل‌های دورکاری و ترکیبی (کار حضوری و دورکاری)، کارفرمایان بیش از پیش به این نکته پی می‌برند که محافظت کارکنان‌شان در فضای آنلاین، فارغ از اینکه کجا هستند و از چه دستگاهی استفاده می‌کنند، چقدر مهم است. دسترسی غیرمجاز به حساب‌های کاربری کارکنان یکی از دلایل عمده‌ نشت داده‌های سازمان‌هاست؛ دلیلش هم این است که افراد معمولاً از پسوردهای مشابه برای حساب‌های خصوصی و کاری‌شان استفاده می‌کنند.»

به گفته‌ لوییس، اتصال به وای‌فای غیرایمن، استفاده‌ اعضای خانواده از دستگاه‌هایی که برای مقاصد کاری هم استفاده می‌شوند، دانلود نرم‌افزارهای مختلف و کلیک روی لینک‌هایی که از افراد/ منابع ناشناس ارسال شده‌اند، از جمله دلایل نشت‌داده هستند که می‌توانند کارفرما را در معرض ریسک قرار دهند.

لوییس خاطرنشان می‌کند: «اکنون که حضور آنلاین سهم قابل‌ملاحظه‌ای از فعالیت‌های مشتریان و کسب‌وکارها را به خود اختصاص داده است، نباید از اهمیت احساس امنیت غافل نشویم. باید از این موضوع اطمینان خاطر داشته باشیم که امور مالی، هویت و دستگاه‌هایمان پیوسته تحت نظارت و محافظت قرار دارند.» به عقیده‌ لوییس، خدمات و مزایای شغلی که شرکت‌ها ارائه می‌دهند، از عوامل مهمی‌ است که افراد هنگام انتخاب شغل به آن توجه می‌کنند. بنابراین، تهیه‌ مجموعه مزایایی سودمند می‌تواند به کارفرمایان کمک کند، تا بهترین متقاضیان را جذب کنند.

در این قسمت، پیشنهادات لوییس در رابطه با معرفی مزایا و خدمات امنیت دیجیتالی را مرور می‌کنیم:

  • در جست‌وجوی مزایای امنیتی، فروشنده‌ای باید انتخاب شود که بتواند طیف وسیعی از خدمات امنیتی و محافظتی ارائه دهد؛ به‌نحوی که لازم نباشد کارکنان همزمان با چندین راهکار یا نرم‌افزار سروکار داشته باشند.
  • بهتر است ثبت‌نام برای خدمات مذکور طی چند مرحله در سال انجام گیرد، به‌ویژه در برهه‌هایی از زمان که ریسک امنیت آنلاین بیشتر شده و جرائم سایبری شدت می‌گیرند؛ از جمله‌ این موقعیت‌ها می‌توان به سفر و خرید در طول تعطیلات، فصل پرداخت مالیات، تعطیلات تابستانی یا بازگشت به مدرسه اشاره کرد.
  • بهتر است کارفرمایان هزینه‌ خدماتی همچون امنیت دیجیتالی را بپردازند. این امر هزینه‌های بیشتری برای سازمان به بار می‌آورد، اما تعهد کارکنان به مباحث امنیت سایبری را افزایش می‌دهد. محافظت دیجیتالی تنها محدود به داخل شرکت نمی‌شود. به گفته‌ ویلیس تاورز واتسون، عده‌ای از کارفرمایان به این نکته پی برده‌اند که پوشش هزینه‌ این خدمات به دست شرکت، نوعی آرامش خاطر برای کارکنان به همراه می‌آورد و علاوه بر این، در صورت وقوع حوادث، راهکارهای مناسب را در دسترس‌شان قرار می‌دهد.
  • فارغ از ارائه یا عدم ارائه‌‌ خدمات امنیت دیجیتالی، برنامه‌های آموزشی منظم می‌توانند امنیت کارکنان در فضای آنلاین را تضمین کنند. این امر به ارتقای فرهنگ آنلاین ایمن‌تر کمک می‌کند و اجازه می‌دهد کارکنان به‌صورت پیش‌گسترانه و فعالانه از خود، خانواده و سازمان‌شان در برابر جرائم سایبری محافظت کنند. بنابراین، وقتی زمان ثبت‌نام برای مزایای مذکور فرا برسد، راهکارهای امنیتی را با آغوش بازتری می‌پذیرند.
  • خدمات امنیتی باید فراتر از فناوری‌های امنیتی باشند. در شرایطی که شمار حوادث نشت‌داده افزایش می‌یابد و بر عملکرد کارکنان تأثیر می‌گذارد، به‌روزرسانی امنیتی باید الزامی شود. علاوه بر این، ضروری است که از طریق پلتفرم‌هایی همچون IT helpdesk یا CISO organization، منبعی را برای رسیدگی به حوادث امنیتی کارکنان اختصاص دهید.

    جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.