Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 انگشت رباتیک که به وسیله تکان دادن انگشتان دست حرکت می‌کند

انگشت رباتیک که به وسیله تکان دادن انگشتان دست حرکت می‌کند

شما می‌توانید از یک انگشت رباتیک اضافه بهره ببرید، اما استفاده طولانی‌مدت از آن می‌تواند منجر به ضعف تصمیم‌گیری مغز شود و باعث شود مغز در کنترل صحیح انگشتان مردد باشد.

دنیل کلود از دانشگاه کالج لندن و همکارانش توانستند این انگشت را برای 36 نفر نصب کنند. انگشت رباتیک دور مچ دست پیچیده می‌شود و زیر انگشت کوچک دست قرار می‌گیرد. این 36 نفر همه راست‌دست بودند و انگشت رباتیک را روی دست راستشان نصب کردند.

انگشت رباتیک

حرکت این انگشت به‌وسیله حسگرهای متصل به انگشت شست کنترل می‌شود. سنسورهایی که به مچ پا و دست متصل می‌شوند وظیفه ارسال سیگنال‌ها به روش وایرلس را به عهده دارند. داوطلبانی که این انگشت را به دست بستند، برای مدت 5 روز آزمایشی آن را به دست داشتند.

[irp posts=”19713″]

کلود می‌گوید: «یکی از اهداف این آزمایش این بود که به شرکت‌کنندگان آموزش دهیم که چه کارهایی می‌توانند با این انگشت اضافه انجام دهند و همچنین به آن‌ها آموزش دهیم که از انگشت اضافی نهایت استفاده مفید را ببرند.»

انگشت اضافی می‌تواند یک فنجان قهوه را آویزان نگه دارد تا انگشتان دیگر با یک قاشق شیر را هم بزنند. برخی دیگر از انگشت رباتیک استفاده کردند تا وقتی کتابی را در دست نگه داشته‌اند، با انگشت رباتیک صفحات آن را ورق بزنند. به‌طور میانگین هریک از کاربران در روز کمتر از 3 ساعت از انگشت رباتیک استفاده می‌کردند.

اما دانشمندان برای این‌که به تأثیر انگشت رباتیک بر مغز انسان پی ببرند، قبل و بعد از استفاده از آن از مغز MRI گرفتند.

پائولینا کیلیبا، یکی از اعضای تیم و محققان دانشگاه برکلی کالیفرنیا، می‌گوید: «تکنولوژی با سرعت زیاد در حال پیشرفت است، اما هیچ‌کس نمی‌پرسد که آیا مغز ما می‌تواند با سرعت آن کنار بیاید یا نه. اتفاقی که افتاد این بود که وقتی انگشت رباتیک به دست اضافه شد، رفته‌رفته مغز قدرت تشخیص انگشتان را از دست داد و بیشتر و بیشتر هریک را شبیه به دیگری دانست. البته یک هفته بعد 12 نفر از شرکت‌کنندگان در این آزمایش دوباره MRI دادند و مشخص شد که مغز درحال بازگشت به حالت عادی خودش است.»

جاناتان آیتکن از دانشگاه شفیلد بریتانیا البته متعجب شده که افراد چقدر سریع به این انگشت عادت کردند و مغزشان استفاده از آن را یاد گرفته است: «اضافه کردن چنین بخش نامتعارفی به بدن که برای حرکت نیاز به تحرک انگشتان دارد و همچنین سرعت بالای یادگیری مغز واقعاً هیجان‌انگیز است.»

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.