ساترا
اخبارهوش مصنوعی در ایران

رئیس ساترا از اهمیت فناوری‌های نوین و نقشی که در رسانه‌های صوت و تصویر دارد می‌گوید

  0
  زمان مطالعه: < 1 دقیقه

  رئیس سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا)، در نخستین رویداد ملی فناوری‌های تنظیم یار مدعی شد فناوری‌های نوین در تنظیم‌گری رسانه‌های صوت و تصویر نقش موثری دارد.

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری صداوسیما، رویداد ملی فناوری‌های تنظیم یار با محوریت دو موضوع ماشین کشف محتوای نامناسب و مراقبت از کودکان در فضای مجازی برگزار شد.

  در این مراسم نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان به ارائه پیشنهادهای خود در خصوص راهکارهای پایش و کشف محتوای مناسب در رسانه‌های صوت و تصویر در فضای مجازی پرداختند. راهکارهای ارائه شده در این رویداد به منظور کشف محتوای مناسب شامل نظام رده‌بندی محتوا، بکارگیری آنالیزهای هوشمند، ارائه فهرست محتوای مجرمانه به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات هوش مصنوعی و پایشگر فضای مجازی و غیره هستند.

  محمد صادق امامیان، رئیس ساترا، در این رویداد گفت: «صنعت صوت و تصویر در کشورمان به عنوانی صنعتی پیشرو باید بتواند خود را به فناوری مجهز کند. در غیر این صورت و در صورتی که ارتباط منسجم و هماهنگی بین این صنعت و شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد نشود، ممکن است باعث از دست رفتن این صنعت در آینده شود.»

  او در ادامه درباره توان موجود در زمینه فناوری‌ها داریم، گفت: «سوال این است که چرا توان و فناوری موجود که این ادعا را می‌کنیم، داریم، و می‌تواند مشکلات را حل کند، مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. یکی از دلایل این است که تطابق انتظارات بین فناوری‌های تنظیم یار به عنوان سرویس دهنده و رسانه‌های صوت و تصویر به عنوان سرویس گیرنده وجود ندارد.»

  به اعتقاد او یک بخش این مشکل مربوط به نهادهای نظارتی است که باید الزام معقول، منطقی و شدنی را برای تطبیق انتظارات فراهم کنند و نباید به شکلی باشد که فناوری‌های تنظیم یار منتظر ایجاد بازار و تقاضا از سوی دولت باشد.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  تکینگی فناوری: انفجار اطلاعات قریب الوقوع

  مقاله قبلی

  رویداد ملی استارتاپی رباتیک، هوش مصنوعی و بازی‌های خلاقانه به پایان رسید

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.